Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottatok már ilyen szülőről?

Hallottatok már ilyen szülőről?

Figyelt kérdés

Tegnap összekaptam anyuval, mert leállt ordibálni hogy nehogy motorra csináljam meg a jogsit mert széttépi... Mondtam neki hogy 21 éves embernek ne akarja megmagyarázni hogy mit lát jónak, minden létező hülyeséget elmondott csak hogy dőljön belőle a szó

Különben annak idején Ő is megcsinálta hugával eggyütt a jogsit autóra, azonban sose mert vezetni azután mert félt mindentől, most meg jártatja a száját hogy ki fogja vinni a családot nyaralni meg ilyenek, ott a jogsija a fiókba nem képes hogy megújítsa, inkább van pofája rám dumálni az egészet

Faternak is van motorja, de sztem Ő is a család oldalára áll mintsem az enyémre, a Nagymamától kezdve anyu hugáékig csak az hajtják mi a f*sznak az motor, úgyis meghalnék vele születésnap előtt meg stb


Ti hogy látjátok jónak? dacból csináljam meg az A2-es jogsit, viszont lehet még fater se fogja, oda adni soha a motort egy körre se mert van olyan k*csög, és akkor kifizettem 120ezret a semmire, vagy a másik lehetőség hogy korlátlant kezdjem el majd 24évesen? De akkor meg az lesz a baj hogy öreg leszek meg rögtön a mélyvízbe kerülök

21/F


2013. ápr. 2. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan kezdd el most, később pedig gyűjthetsz saját motorra. Megértem, hogy féltenek, csak rosszul fejezik ki. Egy fél éve halt meg a házunk előtt egy 17 éves srác, én is félteném a saját gyerekemet.

Sajnos az nem segít, ha felhúzod magadat.

Én a helyedben biztos el kezdenék gyűjteni egy saját motorra, és megcsináltatnám a jogsimat. 21 évesen már csak nem akadályozhatnak meg benne.

2013. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagy, azt teszel, amit akarsz. Magyon egyszerüen, ha legközelebb szüleid meglátogatnak a saját lakásodban, egyszerüen közöld, hogy letetted a vizsgát, a motorod ott áll a ház elött.
2013. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetris ***** válasza:
100%

Még nem tudod, még nem érted, hogy mekkora frász töri ki a szülőket, amikor a fiuk motorra ül. Még nem érezted, hogy milyen az, amikor bemondják, hogy itt és itt valaki meghalt motorbalesetben. Az ember ilyenkor arra gondol, jaj, ugye nem az én fiam volt az? Tudod te, mit érez egy anya-apa, amikor kiállnak a kapuba, és lesik az utat, hogy vajon jön-e már a fiú a motorral?

Érted veszekednek, nem ellened. Mert szeretnek, féltenek. Pláne anyukád félt, hiszen nem is mer vezetni, mivel megtapasztalta, milyen vadállatok tudnak lenni a többi autósok. Képesek fél méter előnyért az életüket, és mások életét kockára tenni.

Ne haragudj már rájuk! Tedd le azt a fránya motorjogsit, ha már ez a vágyad, de feltétlenül nyugtasd meg az öregeidet, hogy nagyon óvatos és körültekintő leszel, és hogy soha, soha, soha nem fogsz ész nélkül száguldozni.

2013. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

A motorosok a legveszélyesebbek! (kocsi,4 kerék csak jobban fekszi az utat, látási-útviszonyokat figyelve)

Anyukádnak van oka félteni, sok fiatal motoros halt már meg, de ne anyukádat hibáztasd, az gusztustalan!!!!

2013. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi rossz abban hogy lesz egy motoros jogsid.Lehet azzal ésszel közlekedni.Jó,tudom vannak olyan esetek,hogy nem számít az óvatosság,de hát hol nincsenek.?Nyugtasd meg őket,hogy nem lesz semmi baj,és hogy az csak A2,és azzal még nem vezethetsz monstrumot.
2013. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád csak félt, örülj neki és legyél vele megértőbb. Persze hogy nem kell már az engedélye és azt csinálsz amit akarsz de attól még a kisfia vagy és nem akarja hogy bajod essen. Ha majd te is szülő leszel megérted.
2013. ápr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom nem vele kéne kiabálnom, de ha nem ad egy esélyt se hogy bizonyítsak, akkor elég nehéz nem nyugodtan maradni :( csak ezt kell összehoznom, utána ha látják hogy hetek, hónapok telnek el baleset nélkül akkor hátha elfogadja pláne muter, hisz nem korlátlan jogosítvány akarok ígyis úgyis, ha nem idén, akkor 3év múlva

Persze nem tehetik szóvá hisz a pénzért is én szenvedek

2013. ápr. 2. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Beszélgess még anyuddal :)

Emlékszek, hogy nekem is hogy kiakadtak miatta, pedig anno egy motoros találkozón ismerték meg egymást a szüleim, tehát egyikőjüknek sem ismeretlen a dolog. Tesóm 14 évesen már megcsinálhatta robogóra, én 21 évesen kezdtem el, amikor már nem is laktam otthon mégis akkora balhé volt, hogy azt hittem kiraknak a lakásból :)

De elkezdtem és már az is nagy plusz volt, hogy elsőre mindent megcsináltam. Ahogy a kezembe volt a jogsi mentem is hozzájuk és apával rögtön mennem is kellett ki, megmutatni, hogy mit tudok. Azon a nyáron csak úgy vezettem ha apa vagy tesóm is ott volt velem, szó szerint ki lopták a jogsimat a táskámból amíg kimentem cigizni anyuval :) Az a nyár elég volt, hogy megmutassam nekik, hogy igenis biztonságosan tudok motorozni. Még az első motoromat is együtt vettük meg. Szóval csak nyugi, kezd el és bizonyítsd be nekik, hogy igenis a normálisak közé tartozol!

2013. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!