Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket mennyire támogattak a...

Titeket mennyire támogattak a szüleitek 18 éves korotok után?

Figyelt kérdés

Én szerető családban nőttem, fel még 22 évesen is támogatnak a szüleim. Tudtak venni indulásként egy kis lakást tesómnak (amit megörököltem) egyetemre járok, és így is kapok havi 30ezret és ők fizetik a rezsimet (albérletbe kiadom a fennmaradt szobát tehát nem csak tőlük van pénzem)

De olvastam hogy mástól meg a kis megkeresett pénzét elveszik a szüleik, hogy saját erőből is alig tud elköltözni és lábra állni a gyerek.

Nektek mik a tapasztalataitok és szerintetek mi (lenne) a normális szülő-gyerek viszony 18 éves kor után?


2015. febr. 12. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim elváltak, engem apu és az ő családja támogat, eléggé drága a tandíjam (ebből nincs állami), szóval félévente félmilliót kapok tőlük. Ezen kívül segítettek venni egy kis lakást. Anyu nem tud támogatni.


Szerintem ha van miből, minden szülő segíti 18 éves kora után is a gyerekeit.

2015. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21 vagyok, még itthon lakok, mert a közelben járok főiskolára. Nemsoká felköltözök BP-re, gyakorlatom lesz, jövő januárban államvizsgázok, addig mindenképp ők fogják fizetni az albérletem, már elkezdtünk keresni, ez olyan havi 70 körül lesz rezsivel együtt. Emellett a bérletemet és a kaját is ők fogják eleinte fizetni, mivel gyakorlaton valószínűleg nem kapok majd fizetést, de teljes munkaidőben kell dolgoznunk és nem tudok mellette munkát vállalni. A fősulin ők fizetik a tandíjam, ez félévente 250 ezer, meg igazából mindent ők fizetnek, csak a ruhákat szoktam zsebpénzből venni. Lakást ők nem tudtak venni nekem, de ha tudtak volna, akkor megteszik. Később remélem én is legalább ennyire tudom majd támogatni a gyerekem, de ha megtehetem, biztos, hogy én is lakással indítom őt útjára, sőt, ha autó is belefér, akkor azt is kap majd. Én hálás vagyok a szüleimnek, amiért ennyit segítenek, és sajnálom, hogy manapság nem alapvető az, hogy a szülők ilyen mértékben tudják segíteni a gyermeküket.
2015. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A normális az lenne, ha a szülő megbízik a saját nevelése eredményében.

Az én szüleim még azért is akadékoskodtak, mert főiskola mellett dolgozni kezdtem. Aztán minden munkahelyemre találtak valami kifogást. Ha engedném, élnének is helyettem.

2015. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Engem a tanulmányaim végéig támogattak (az egyetem alatt is). De extra dolgokra, mint ruha, szórakozás, utazás - még ha tanulmányi út is volt -, azt nekem kellett fizetni. Tőlük a bérletre, ennivalóra és amikor kolis voltam, a kolira kaptam pénzt (albérletre már magamnak kerestem meg, még az egyetem alatt is).

Ha rendszeres fizetésem lesz és még otthon lakom, akkor fogok tudni hazaadni pénzt (mindent magamnak fizetni + beszállni a költségekbe - rezsi, kaja stb).

2015. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Fizetik a sulimat, ami havonta nem nagy összeg (10.000ft), eltartanak. Sajnos még nem találtam munkát sima érettségivel. Van megtakarított pénzem, így ha nagy ritkán kell ruha vagy ilyesmi, fizetem magamnak, nem kérek pénzt.


20/L

2015. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Engem is támogattak 18 éves korom után is. Még akkor is ha sokat dolgoztam és eleget kerestem. Ha megpróbáltam visszautasítani, rosszul esett nekik. Ezért elfogadtam, mert ki is mondta hogy ez neki öröm, ha gyerekét segítheti. Ma 46 évesen gyakran meglátogatom a kórházban és viszek neki enni. Az eredmény mindig az szokott lenni hogy "rámparancsol" hogy egyek a már mellette lévő élelemből. Ekkor megkóstolom, mert tudom hogy jól esik neki ha úgy érzi hogy szülőként segíthet. Ettől jobb kedve lesz mint ha én segíteném őt.

Ez egyfajta tiltakozás is az idő múlása ellen. Az ember pozitívan "becsapja magát" azzal hogy még mindig a gyerekét neveli mert pici. Az eredmény tényleg pozitív szokott lenni a szülő számára.

2015. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én 17 évesen szakiskola után kezdtem dolgozni,akkor el is költöztem tőlük 100 km-re.Nem támogatták,nem tehették,annyijuk volt amiből megéltek.Aztán már olyan 30 voltam,amikor anyukám elkezdett pénzt adni,meg bevásárolgatni nekem.Most is vesz nekem ezt-azt,örömet okoz neki,és persze nekem is.


41/N

2015. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimmel jó a kapcsolatom. De sajnos nagyon nem tehetik meg anyagilag, hogy bárminek is segítsenek. 19 évesen érettségi után még egy évet jártam a helyi főiskolára. Már akkor látszott, hogy tarthatatlan a helyzet anyagilag. Az akkori barátomnak már volt munkája, az ő pénzéből költöztünk fel Pestre, ott lett nekem is munkám elég hamar. Utána magamra maradtam Pesten (szakított velem az akkori barátom), de már úgy éreztem, hogy innen most már nincs visszaút, nem megyek vissza a szüleimhez. Azóta eltelt 4 év és még mindig itt vagyok Pesten.


A kicsi fizetésemből szobát béreltem és szépen beosztottam a fizetésemet. Később letettem a nyelvvizsgát, majd nem rég munka mellett egyetemre kezdtem járni.


Támogatni azóta sem tudtak semmiben a szüleim. Most anya külföldön dolgozik, meg tudná tenni, hogy kicsit támogasson, de mikor felhívott vele akkor kedvesen de visszautasítottam. Ha eddig megoldottam, akkor ezután is menni fog. Ettől függetlenül nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, de tudom, hogy nekik is nagyon be kell osztani a pénzüket.


Lakásra egyelőre semmi esélyem, nagyon remélem, hogy az egyetem után esélyem lesz jobb állásra. Addig is fogakat össze :)


N

2015. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Engem mindenben támogatnak még 21évesen is, mert egyetemista vagyok, és olyan szakra jarok, ami mellett nem tudnék dolgozni. 25évesen fogok végezni, addig ők tartanak el, szerencsere jó körülmények közt élünk.
2015. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A normális az lenne hogy támogatják 18 éves koruk után is a gyereket a szülők.

Csak ebbe sokszor beleszólnak az anyagi dolgok.

Engem a szüleim nem igazán támogattak, de nem azért mert nem akartak, hanem azért mert nem igazán volt miből.

2015. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!