Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenkihez szólnék! Amikor...

Mindenkihez szólnék! Amikor kirepültetek a családi fészekből, hogy elkezdjétek eltartani magatokat (kezdetben mondjuk albérletben), a szüleitek támogattak valamivel? (nem anyagi értelemben)

Figyelt kérdés

Arra gondolok tehát, amikor vannak otthon felesleges dolgok a szülőknek, s ezt szívesen nektek adták, hogy ezzel is spóroljatok.

Nem túl gyakran használt fazék, egy szőnyeg, kanál, kés, egy-két törölköző, bármi apróság amit szívesen adtak.


Szülők! Ti mit gondoltok?


2014. nov. 3. 07:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel.


Volt 2 szatyrom, meg a Hifim+videóm és ennyi.Még egy kanalam se volt. De volt két kezem, és dolgoztam:)

2014. nov. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek még paradicsomot is adtak fel postán nagy dobozban csomó más otthon termett, bio zöldséggel együtt. Küldték az egyetemre utánam :D


Egyébként igen, kaptam tőlük havi 15000 ft-ot, mert otthoni s kb annyiba kerültem havonta, azt odaadták ameddig nem volt munkám és otthonról vittem az alapfelszerelést is. Érdekes, mert mindet számontartották és visszakérték, amikor már mindenem volt saját.

2014. nov. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze

De ez a mai napig így van,


Tovabbmegyek, a anygszüleim adnak anyukamnak, nálunk egosztás van, ha valamiből valakinek sok van, ad a családtagjainak...



Pénzt az első3 hónapban kaptam, mert úgy esett, hogy még diák voltam, amikor "saját" háztartásba költöztem koliból.. így alakult, és a diákmelóval keresett pénz nem volt elég mindenre. Úgyhogy anyagilag is mondhatjuk, hogy támogattak.

2014. nov. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mind a négy gyerek kiköltözéskor kapott egy alapfelszerelést a háztartáshoz (edények, evöeszközök, háztartási ruhanemü, stb), természeteen nem újat vettem, hanem a meglévökböl. Igaz, hogy nem túl sok mindent, de arra elég volt, hogy el tudjanak indulni. Ami aztán kellett még nekik, azt megvették maguknak.
2014. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem amivel csak tudtak segítettek hosszú időn át, és soha egy szóval nem hántorgatták fel. Aztán lett egy nagyon jó munkahelyem, és most már én segítem őket. Nem csak konkrétan pénzzel, hanem amit tudok segítek a ház körül, mert erősen épülnek lefele szegények fizikailag. nem várják el most sem, de nekem olyan jó érzés, hogy próbálom öreg éveiket könnyebbé tenni.
2014. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem semmivel még paplanom se volt,emlékszem az első fizetésig takaró nélkül aludtadm az albérletben. Szörnyű volt.
2014. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ügyet Lenke ***** válasza:
Minket segítettek és hálásak is vagyunk mindenkinek, barátok segítettek költözni, család is, takarítani, rendezni, ami volt otthon plusz azt megkaptuk, szülőktől, nagyszülőktől, testvérektől. Régi konyharobot, konyhai eszközök, kisebb bútordarabok...ágynaemű, törölközök, mindennapi használati cikkek. És még most is szívesen segítenek bármiben.
2014. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Anyukám kb születésemtől kezdve gyűjtögette a "stafírungot", az első komolyabb barátomnál, akivel már szóba került az összeköltözés, már konkrétan volt gyűjtve a konyhafelszerelés elsősorban. Pl amit anno még nászajándékba kaptak anyuék ágyneműk, de sose volt használva most nálam vannak. 5-6 éves koromban anyu nagymamámmal összefogva vett 1-1 edénykészletet, mert olcsó volt, azt most elköltözve megkaptam, mert 2 volt otthon (pár éve vettek megint egyet, így tesómnak is maradt egy készlet), tepsi, tálak, stb, már évek óta gyűjtve vannak. Ha volt akció és tetszett akkor kaptam egyet. (pl így van egy szép kerámia sütőtálam, ami 4 évig "porosodott" a polcon) Beköltözéskor együtt vettünk egy jó késkészletet (épp akciós volt szintén a közeli áruházban és már csak ez hiányzott az alapfelszerelésből). Az étkészletet párom anyukája biztosította, szintén nászajándékból maradtak vagy az évek alatt kapottakból, nekik nem kell csak porosodik címszóval. (az evőeszközök tényleg olyanok voltak, hogy a dobozban még benne volt az esküvői kártya :) ) Illetve anyutól kaptam robotgépet, még fiatalasszonyként vették, szóval nem mai darab. Megkaptam, ő meg vett magának egy jobbat és újat. Többet használja, mint én, így logikailag ez volt a jó lépés, plusz már évek óta venni akart egy újat, de akkor hova rakja a régit? :)


Szóval ilyen szempontból engem, minket támogattak. Nem pucér seggel indultunk el. Nagymamámnál például ott van a szekrény tetején a Herendi étkészletem, az esküvőmre tartogatja már 24 éve.

2014. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, csak nem anyám, ő nem vitte semmire és még anya se volt...mamám nevelt, őt tartom anyukámnak és ő segített , kérdezte sűrűn,hogy ne főzzön e valamit, kell e valamilyen eszköz stb. de mikor már sokszor mondtam,hogy nem szükséges, elfogadta ( tudtam,hogy azokat az eszközöket használja ő is, de ideadta volna) mégis láttam az arcán azt a " felesleges lettem" érzést így heti 1-szer a mai napig ő főz valamit, persze annyit,hogy 2 napra elég legyen... :)

De segítene amiben tudna, bármi legyen az.

2014. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Irigyellek titeket.

Főleg téged 8-as, hogy már évekkel ezelőtt ennyire gyűjtögettek neked.

2014. nov. 3. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!