Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ennyire erőltetni,...

Miért kell ennyire erőltetni, hogy szeressem a testvéremet és az apámat?

Figyelt kérdés

A szüleim 4 éves koromban váltam el, 5 éves voltam, amikor anyu újra férjhez ment. Az új férjét tekintem az apámnak, a velem egyidős lánya a testvérem és egyben a legjobb barátnőm (mindent együtt csinálunk).

Apával egy ideig még jó volt a kapcsolatom, csak a szeretője (már felesége) nem szerette, ha velem van, vagy ha én vagyok náluk. Miután megszületett 7 éve a közös gyerekük, azóta engem apa nem keres és meg van sértődve, hogy én nem hívom fel soha...

Én őket nem tekintem a családomnak, olyanok, mint az idegenek. Pl. a nő megint terhes, 6 hónapos, de nekem még mindig nem sikerült erről szólniuk.

Meg apa azt mondja, hogy nincs pénze, ezért nem fizet gyerektartást. De decemberben azért eltudnak utazni Thaiföldre 2 hétre...

A féltestvéremet nem szeretem, mert az én szememben Ő csak egy neveletlen, bunkó kisgyerek.


De a családban (apáék részéről) ezt nem fogadják el, mindig hallgatom, hogy ez nálam csak hiszti, meg anyáék és a barátnőim tömik tele a fejemet ezzel és sosem hagynak békén.

Tegnap is mondta mama, hogy menjek le hozzájuk, régen voltam. Mondom oké, de kérdeztem, hogy ugye nem lesz ott senki. Mondta, hogy nem, dehogy, ki lenne. Odamegyek, rá 10 percre beállítottak apáék...



Már annyiszor mondtam, hogy fejezzék ezt be, meg én nem szeretnék erről beszélgetni senkivel. De akárhányszor ott vagyok, mindig ez a téma és baromira zavar.


17L


2015. febr. 14. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, szerintem neked van igazad. Lassan már felnősz, akkor te dönthetsz arról, kivel akarsz találkozni, és kivel nem, de így látatlanban elég nehéz megmondani. Gondold végig, nem lehet, hogy csak te érzed úgy, hogy nem akarnak veled lenni? Szerintem még te sem tudod pontosan, mit akarsz: egyszer azt mondod, nem akarsz tudni semmit az apád életéről, és hallani sem akarsz róla, másszor pedig az a gondod, hogy miért nem értesítettek a terhességről. A kérdés az: akkor most mit akarsz? Tényleg soha többé nem akarsz hallani az apádról?
2015. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem azzal eléggé a tudtomra adták, hogy nem akarnak ott látni, mikor a felesége mondta, hogy a 4 hálószobás házban nekem nem lesz szobám, mert neki "nincs ideje még egy gyerekre"...

Nem akarok róluk tudni semmit.

2015. febr. 14. 10:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Valahogy próbálj meg túllépni ezen. Más megoldás nem nagyon van.


A férjem családjában majdnem ugyanez van, csak azzal a különbséggel, hogy ott a szülők már akkor váltak el, mikor már felnőtt volt a férjem és a bátyja.


Apósom akkori szeretője, most már a felesége és utálja ha apósom a saját felnőtt fiaival találkozik, csak a nő családjával foglalkozhat, rájuk költheti a pénzt. Apósom emiatt a saját anyjával sem foglalkozik.


Ha véletlenül névnapon vagy születésnapon pár ezer forintot adna apósom a fiainak vagy az anyjának, esetleg valami nem gagyi ajándékot venne, akkor titokban kell tartani, nehogy megtudja a felesége, mert jaj...


Egyébként meg jól keres, szóval nem kenyérre kell nekik. Jah és pár hónapja voltak a Holland Antillákon, most éppen Thaiföldön telelnek. Persze nem várjuk el, hogy bármit is adjanak, de ha már adni akar apósom, akkor ne alázzon már meg mindenkit azzal, hogy tessék itt van 5000 forint, de nehogy elszóljátok magatokat a ... előtt.


Apósom mindig meg van sértődve, hogy a férjem nem keresi. De azért ő sem hívja.


Szánalmas, de nem tudsz mit tenni. Sajnos. :-(

2015. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Költőnő? ***** válasza:
57%
haragudni kár rájuk, az neked árt többet. Legyenek közömbösek, szeretni meg végképp nem kell őket ezek után. De ezen rugózni kár, főleg ha a család meg van győződve az ellenkezőjéről.
2015. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is letojnám őket jó magasról. Apádnak már másik családja van, ezt ki is nyilvánította szépen akkor, mikor nem állította le a nőjét, aki kikötötte, hogy nem mehetsz oda. Nevelje csak a kis 7 évesét, én se tudnék és nem is akarnék iránta érezni semmit. Kit érdekel. Az én apámnak pár éve van nője, mondjuk ott nem leszek gyerek hála Istennek, mert a nő már vagy hatvan éves. A szüleim akkor váltak el, mikor már rég felnőtt voltam. De apám soha nem támogatott, csak felhalmozta az adósságokat, amit most anyukám fizet kínkeservesen, mert az apám kijelentette, hogy ő nem fog dolgozni azért, hogy a csekkek be legyenek fizetve...persze a mostani nője kölykének a hitelét felesbe fizeti a nőjével... na ezért az sem érdekel, hogyha utcára kerül, az én nyakamra nem jön, megkeserítette az egész életemet. Az esküvőmre sem fogom meghívni, az tuti, és ha lesz gyerekünk, őt sem fogja ismerni. Legyen csak a nőjével, meg foglalkozzon annak a hülye kölykével, ha már a saját családja nem kellett neki. Egye meg, amit főzött...
2015. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!