Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy szeressem meg a testvéremet?

Hogy szeressem meg a testvéremet?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok van egy 26 éves fiú tesóm. Már vagy 5-6 éve nem szeretem őt. Ezt érzem, és az eszemmel is tudok. Valószínű, hogy a régebbi sérelmek is közre játszanak (meglopott engem, anyámat, az egész családot, állandóan börtönben ült, nem csak egy kis botlás volt), de egyszerűen nem bírok vele egy levegőt szívni, anyámék szerint megváltozott, szerencsére már nem lakik velünk, vidékre költözött a barátnőjéhez, így csak néha látogat haza, de azt a pár órát és fog összeszorítva bírom ki. Mikor hazajön állandóan utána kell takarítanom, miután az egész lakást én takarítom egyedül, néha szívbajt kapok, mikor a szőnyegről kell utána sikálnom a vajat, meg hiába mondom neki hogy vegye le a cipőjét, mert most porszívóztam össze, nem csinálja meg. Mikor ittvan, állandóan azt kell minden percben figyelni, hogy megvan-e még a telefonom, a fényképezőgépem, esetleg a laptopom... Anyámékat nem hibáztatom ezért, szeretem őket, tisztelem, hiszen belőlem is rendes tisztességes embert tudtam nevelni, de állandóan arról megy a vita, hogy miért vagyok vele ellenséges, miért nem tudom őt szeretni, hisz a testvérem... Most már tényleg ott tartok, hogy magamban keresem a hibát, hogy miért nem tudom szeretni, hiszen egy család vagyunk de egyszerűen nem megy... Volt valaki ilyen helyzetben már? Mit csináljak, hogy legalább egy kicsit kedveljem? (Most olyan közömbös érzésem van iránta, nem utálom, de nem is szeretem)
2013. jún. 27. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Az érzelmeket nem lehet eröltetni. Nem szereted és kész. Nem akarok ítélkezni, van aki csak úgy bír megélni ha lop..az egy dolog. De ha valaki addig süllyed hogy a saját családját vagy barátait meglopja az már a legalja. Eladni nem akart titeket?? Úgyhogy az érzelmeid majd hogy nem normálisak. Próbáld tartani ezt a közömbös szintet...ha utálod az neked is rossz, de úgyis csak néha látod...
2013. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az elvárásokkal. Azért mert a testvéred nem kell szeretned. Ne légy vele ellenséges, mert annak semmi értelme, de nem kell rajonganod sem érte.
2013. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az a jobb ha nem foglalkozom vele, mint ha utálnám, de anyáméknak még ez se felel meg... Azt mondják, hogy ne vitatkozzak vele, meg, hogy beszélgessek vele. Nekem egyáltalán nincs kedvem vele beszélgetni, és csak azért szoktam vitatkozni, mikor tálca, meg tányér nélkül eszik, és az én egész munkámat (porszívózás) 5 perc alatt sárba tiporja, mert ugyanúgy néz ki a lakás mintha nem csináltam volna semmit... persze, hogy szerintük ez fölösleges vitatkozás, mert nem nekik kellett megcsinálniuk, és utána szintén nem nekik kell megcsinálniuk, ha nem akarok a morzsákon taposni... a szüleimet szeretem, és nem akarok velük veszekedni, de állandóan ezen megy a vita mióta kijött a börtönből, és nem épp borultam a nyakába mikor újra láttam...
2013. jún. 27. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Azoknak az embereknek, akiknek múltja van, és elindultak a változás útján, a legnehezebb dolog a múltjuk törlése mások emlékezetéből. Sokszor visszaüt a dolog, belerokkannak abba, hogy az emberek képtelenek mást látni bennük. Azzá válnak, amit kinézel belőlük. Az, hogy megadod a bizalmat, második esélyt neki, önbizalmat és erőt adhat neki is a változáshoz, ahhoz, hogy jobb ember legyen. Csak tisztában kell lennie azzal, hogy ez után nincs több esély, ha eljátssza, vége.

Szeretnéd neki megadni a bizalmat? Ő szeretné, hogy megadd neki? Vagy már lemondtatok egymásról?

2013. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én teljesen lemondtam róla... kb 18 éves kora óta ki-be jár a börtönből/börtönbe. Minden kiszabadulásnál azt mondta megváltozik, eljár dolgozni, bíztam benne, elfogadtam, támogattam. Még azt is megbocsátottam neki, hogy beleverte a fejem az ajtóba, hogy agyrázkódásom lett és 1 hétig nem engedtek ki a kórházból, hogy 14 évesen nem mertem kimenni a lakásból, mert arab uzsorásoktól vett fel kölcsönt, és itt köröztek a házunknál, mert a tesómat nem találták... De túl sokszor mondta már hogy megváltozik. Leírtam, hogy ha 1-2 botlás lett volna meg tudtam volna neki bocsátani, de ez már a sokadik, és alapjáraton nehezen bízok az emberekben, így benne már egyáltalán nemtudok...
2013. jún. 27. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:
A 3. hozzászólásra, kérdező: ha a gyereked csinálná, amit a testvéred, azaz a földre morzsáz, stb. akkor a gyerekeddel is vitatkoznál emiatt? Vagy a kötözködés egy módja annak, hogy kiadd a feszültséget, amit a testvéred ottlétekor érzel? Félre ne érts, nem rosszindulatból kérdem, tudom, milyen bosszantó a sziszifuszi munka, nálunk itthon is ugyanez van, de teljesen feleslegesnek tartom morogni érte. Az senkinek sem jó, ezeket meg előbb-utóbb úgyis mindig meg kell csinálni.
2013. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, hogy felesleges morogni érte, mert újra meg kell csinálni. De ha a gyerekem csinálná ezt, igen is vele is vitatkoznék miatta. Hogy miért? Azért mert arra tanítanám, hogy becsülje meg más munkáját. A testvéremnek meg még jobban haragszom, mert ha 1000x mondom neki, hogy vegye le a cipőjét, meg tányéron egyen, akkor nem értem, hogy miért nem lehet ezeket megcsinálni? Annyira nehéz levenni a cipőjét, meg elővenni egy tányért?
2013. jún. 27. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én családomban teljesen ugyanez megy, csak mi idősebbek vagyunk (én 27, a bátyám 33). Egész kicsi gyerekkorunk óta bántott, vert, kínzott, mikor nagyobbak lettünk meglopott engem is és anyámékat is, 26 évesen még mindig anyámék fizették az albérletét és vették neki a kaját, mert ő elszórakozta meg felélte a fizetését, nem volt hajlandó visszaadni a lakáskulcsot és rendszeresen feljárt elhordani mindenfélét. Mióta megnősült és gyerekei vannak, azokkal zsarolja a szüleimet, és még mindig folyamatosan leveszi őket pénzzel és mindennel amivel tudja. Ráadásul mindig is adták alá a lovat, ő volt a kedvenc, kivételeztek vele, és mivel csórók voltunk kiskoromban, ő kapott mindent, én pedig meg kellett hogy értsem, hogy nincs pénz. Mióta az eszemet tudom gyűlölöm, de az egész család engem utál emiatt, hogy miért nem szeretem amikor kötelességem, hiszen a testvérem, nagyanyám évek óta nem beszél velem, mert tönkre teszi a családot a folyamatos gyűlölködésem, és mindenki jön a jókeresztény szöveggel, hogy tudni kell megbocsátani. Én ezt inkább úgy látom, hogy az egész családom ostoba, hiába tapasztalják 30 éve folyamatosan hogy ez az ember egy kalap szar, hagyják magukat átverni, és idült mosollyal tűrik az egészet. Abszolút megértelek, és nem kötelességed szeretni, sőt, eltűrni sem, nem kell vele találkoznod, és ne érdekeljen hogy mit mondanak rólad mások. Tudom, hogy mekkora méreg az ilyen testvér, és mennyire tönkretesz egy családot, és hidd el, hogy nem vagy rossz ember attól, ha látni sem bírod. Én a saját bátyámat gondolkodás nélkül lőném a Dunába, ha tehetném.
2013. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy nagyon nehéz lehet. Testvérként más, nektek nem is kell hagyni, hogy lehúzzanak titeket, éljétek a saját életeteket. De egy szülőnek a gyereke felé már teljesen más a viszonya, mindig a jót akarja benne látni, a kisgyereket, akit felnevelt. És mindig a gyereke marad. Szerintem nem tudtok ezen a helyzeten segíteni, tudomásul kell venni, még ha bosszantó és kétségbeejtő is, hogy ti rendes emberek vagytok és a szüleiteket lehúzzák. De szerencsére nektek ehhez nem kell asszisztálni, azt hiszem.
2013. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!