Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem akarom befogadni a munkanélküli anyámat és testvéremet?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem voltam jóban a családommal, mert eléggé eltérő a természetünk. Anyám és húgom tipikus rosszindulatú, agresszív, öntelt emberek, akik mindenbe belekötnek, mindennek úgy kell lennie, ahogy ők akarják, minden apró ellenvetését bosszút állnak. A reakciójuk mindenre az, hogy ők márpedig nem alkalmazkodnak senkihez, ez van és mindenkinek hozzájuk kell alkalmazkodni.


Nos, eléggé elcseszték a gyerekkoromat ezzel a viselkedéssel (anno tiniként már közel jártam az öngyilkossághoz), szinte idegbeteg lettem, mire sikerült végre elkerülni otthonról.


Azóta helyrerázódtam, és keményen megdolgoztam azért, ahol most tartok az életben. Nagy ház, vállalkozás, szép család, pénz - amit szívesen megosztok olyan emberekkel, akiket szeretek. Ők nem azok, igaz a kapcsolatot sem nagyon tartjuk, általában a nagyobb családi rendezvényeken találkozunk.


Most kiderült, hogy anyámnak valószínűleg meg fog szűnni a munkahelye, mivel csak egy érettségije van, elképzelni sem lehet, vajon mikor szerez megint munkát. A húgom szintén munkanélküli, vele él még.

A család legutóbb elkezdte tervezgetni, hogy ha esetleg nem tudna elhelyezkedni, akkor én magamhoz vehetném őket vagy fizethetném a kiadásaikat. Merthát csak én vagyok a gyereke/testvére, az én kötelességem lenne mindez.


Finoman közöltem, hogy én nem szeretnék hozzájárulni a dolgokhoz, mert mindenki azt kapja vissza, amit másoknak adott... gondolhatjátok, hogy mi volt erre a reakció.


Mi a véleményetek?


2013. dec. 7. 19:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Igen, törvényileg rokontartásra is kötelezhet ha munkaképtelen lesz, bár az azért nem egyik napról a másikra.
2013. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hivatalosan minden a férjem és a gyerekek nevén van, én elvileg háztartásbeli vagyok.
2013. dec. 7. 19:44
 3/23 anonim ***** válasza:
7%
Házasság esetén a házastársat is lehet kötelezni erre.
2013. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%
Házsaságban vagyonközösség van így lényegtelen kinek a nevén mi van.
2013. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe nem tenném. Igazad van! mindenki azt kapja amit megérdemel. Ők nem érdemlik ,meg hogy te gondoskodj róluk. Mert eddig elcseszték az életed egy olyan részét ami mindenkinek fontos ,most meg hogy sz*rban vannak jópofiznak. Gondolj bele ha ott lennének nálatok akkor is csak felfordulás lenne. Elkezdenének szekálni a gyerkőcöknek is furcsa lenne (gondolom) és te is stresszesebb lennél. Én úgy gondolom nem érné meg. A TE döntésed. Nekem ez a véleményem...
2013. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Már hogy lehetne a házastársat tartásra kötelezni? Ahogy a házastárs gyerekéért, úgy a szüleiért sem felelős senki.


A gyerektartás fizetését nagyságrendekkel szigorúbban kéri számon a törvény, mint egy felnőtt embernek járó rokontartást, és még a gyermektartást sem lehet a szülő házastársán behajtani.

2013. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2013. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem te vagy a rossz. Abból, amit leírtál, nekem úgy tűnik, ha te mondjuk egy albérletben élő Tesco-árufeltöltő lennél, anyád és a tesód meg se ismernének az utcán... Egyértelműen nem te kellenél nekik, csak a pénzed.

Ne hagyd magad zsarolni, ne törődj vele, hogy a család-kártyát akarják most kijátszani ellened, a te családod már a férjed és a gyereked.

Ja, a rokontartást CSAK akkor ítélik meg, ha nem érdemtelen rá a szóban forgó rokon, és ha nem képes magát eltartani. Az, hogy két felnőtt, egészséges embernek nincs munkahelye, nem ilyen dolog.

2013. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

na, megint unatkozik valaki, találj ki jobbat, ez uncsi.

Én vagyok a gazdag, tökéletes gyerek, aki mindent elért, pedig a családom ... ez már uncsi.

2013. dec. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
ha minden kötél szakad az is egy lehetőség, hogy anyagilag valami minimumot adsz nekik és akkor nem lesznek a közeledben.
2013. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!