Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszik, mert a nyarat...

Haragszik, mert a nyarat Londonban és Miamiban töltöm. Jogosan? Miért kelt bennem bűntudatot?

Figyelt kérdés

Ez amolyan szülinapi ajándék apától.

Június 12.-én elutazunk a legjobb barátnőmmel és augusztus 8.-án jövünk haza, de utána meg a Szigeten leszünk, szóval "teljesen" augusztus végén leszek itthon, de akkor is csak két napot, mert utána apáékkal megyek nyaralni.


Anya ezért haragszik, mert június vége felé születik meg a féltestvérem és olyanokat mondd, hogy nem baj, majd nem fog ismerni, meg így is lesz ezer dolog, amiért aggódhat, nem hiányzott Neki még az is, hogy azt várja, mi mikor csinálunk valami hülyeséget, meg a tavalyi nyár után megbeszéltük, hogy az idei nyugisabb lesz.


Egyszerűen nem értem, hogy miért kelt bennem bűntudatot.

Jövőre érettségizem, szeretném, ha a nyaram tökéletes lenne, úgyis utána tiszta stressz leszek.

Meg tudja, hogy évek óta szeretnék eljutni a Glastonbury-re és most megtehetem, de csak bűntudatot próbál ébreszteni bennem ezzel kapcsolatban is.

Szóval olyan, mintha a kedvemet akarná elvenni az egésztől.


2015. febr. 15. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyen bűntudatod. Anyud már egy gyereket felnevelt. Most is fog menni neki. Nem tudom, hogy nálad mennyi segítsége volt, de szerintem most is jönnek a nagymamák segíteni, de ott van még a gyerek apja(?) is. Másrészt az első évben a csecsemőnek csak az anyjára van szüksége. Te nem tudod őt szoptatni, max fürdetni meg pelenkát cserélni. Egyszóval magának szüli a gyereket nem neked. Másrészt ha megszületik a gyerek nem lesz már olyan nyugis a nyár, mint ahogy elterveztétek tavaly.
2015. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ne legyen miatta bűntudatod, érezd jól magad, élvezd.

szerintem azt sajnálja, hogy pont amikor megszületik a féltesód, akkor leszel távol, mintha neked nem is lenne fontos. Amit persze kétlek, de mi máskor tudnál utazni középiskolásként, mint nyáron? Használd ki jól az idődet.

2015. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem haragszik rád, csak a hormonok dolgoznak benne. Te pedig érezd jól magad a nyaraláson. :)
2015. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Anyád rendesen tud zsarolni. Akkora szemétség lelkileg terrorozálni mást.

Mit számít az egy újszülöttnek, hogy ott van-e a féltestvére? Neki csak az anyja számít.

2015. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Nincs igaza, anyukád hisztizik. A gyerek nem az első pár hétben tud csak megismerni téged.
2015. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
ilyenkor látszik, hogy egy felhasználó hány fiókkal rendelkezik ezen az oldalon, véletlenül majdnem mindenkit 49%-ra szavaztak le... :D
2015. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én inkább az érettségi utáni nyarat tölteném el ilyenekkel. A te dolgod, a te nyarad, a te életed, ha szeretnél, akkor menj és érezd jól magad! Nyilvánvalóan nem igaz, hogy így nem fog ismerni a testvéred, de azért ez valahol érthető. Van egy szinte már felnőtt gyereke, aki eltűnik 3 hónapra akkor, amikor az ő életében ismét egy nagyon fontos szakasz következik el! Talán csak szerette volna ezt a fontos szakaszt megosztani veled és "nem egyedül" végigcsinálni... Nem kötelezhet rá, hiszen felnőttél, de valószínűleg azért mond ilyeneket, mert rosszul esik neki, hogy fontosabb neked ez az utazás, mint ő, illetve a születendő testvéred.

Anyukád is felnőtt ember, aki megtudja oldani a dolgait egyedül, illetve a párjával, de legyek lepontozva, akármekkora gáz is vagyok, nekem nagyon jó a kapcsolatom az anyukámmal és nem hagynám itthon egy ilyen fontos esemény előtt/után, álmok ide vagy oda.

Semmi rossz indulatot nem látok abban, amit leírtál, csak azt, hogy nagyon szeret téged és vérzik a szíve, amiért magára hagyod ilyen helyzetben. Nyilvánvalóan el fogja fogadni a döntésed.

2015. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De mellette van a férje. Engem ez az egész "féltestvérem lesz" dolog nem hoz annyira lázba, hogy ezért itthon üljek egész nyáron.

Egy csecsemő, semmit nem lehet vele kezdeni.

2015. febr. 15. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem azt mondtam, hogy otthon kellene ülnöd egész nyáron. Azt mondtam, hogy anyukádnak ez egy fontos pillanat az életében, amit nyilvánvalóan együtt szeretett volna tölteni a családja többi tagjával. Ebbe te is beletartozol, nem csak a férje. Te úgy döntöttél ebben nem szeretnél részt venni, nyilván rosszul esik neki. Nem kell otthon ülni mellettük egész nyáron és őrizni őket, de biztosan jól esett volna neki, ha meglátogatod őket a kórházban, megnézed a testvéredet és az első, még fájdalmas, fáradt 1-2 hetekben segítenél egy kicsit te is a baba körül.

Ha igazán szeret téged, akkor elfogadja a döntésedet, én csak azt mondom, hogy ne ítéld el, mert ha egy kicsit más szemszögből nézel az egészre, akkor abszolút érthető anyukád viselkedése.

2015. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Talán érthető, de nem elfogadható szerintem anyukád viselkedése. Ezt nevezik érzelmi zsarolásnak. Nem mondja meg világosan, amit akar. Azt szeretné valszeg, hogy te is örülj a kistesónak és legyen együtt a család. Ezt nyilván megtennéd neki, ha otthon lennél. Dene maradj otthon, ne tedd meg, ha nem érzed úgy, hogy fontos.És ne legyen emiatt bűntudatod. Én is hisztiztem, hogy a 18 éves fiam még a karácsonyt is barátnőjével töltötte volna két éve. Először persze mellbeverő dolog egy anyának, de túl kell lépni rajta. A gyerekek felnőnek és elmennek.Ma már úgy gondolom: az lenne gáz, ha bármilyen családi eseményt erőltetnék. Anyám egész életemben bűntudatot keltett bennem, olyan dolgok miatt, amiről nem is tehetek. Most jöttem erre rá, és nagyon nehéz volt ebből kikeveredni. Nagyon dühös vagyok ezért, ha látom,hogy mások is ezzel manipulálnak. Hihetetlen, hogy az anyaság lelki szempontjairól épeszű emberek is milyen keveset tudnak. Megszülöd és elmegy. Találsz helyette más elfoglaltságot.
2016. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!