Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a költözés...

Mit tegyek, ha a költözés miatt a szüleim (főleg anyukám) erős bűntudatot kelt bennem?

Figyelt kérdés

Szeretnék összeköltözni a párommal, mindketten dolgozunk már.

De azt vettem észre, hogy a szüleim eléggé életképtelennek hisznek. Nem bíznak bennem, holott mindig is szorgos és talpraesett voltam a háztartást illetően otthon.

Apu és anyu is rendkívül rosszul áll hozzá, de azért apu ha nem is bízik de azért enged, hogy ha tapasztalni akarok akkor menjek. De azért voltak megjegyzései hogy majd 2-3 hónap múlva visszakuncsorgok, meg nem lesz mit enni, szóval azt hiszik, hogy nélkülük megállna az életem és csak mellettük lehet meg mindenem.

Anyukám ettől rosszabb, ő pukkad, nem beszél, ennyit mondott, hogy lesz még neki ehhez egy-két szava. Ő nem akarja ezt hagyni, és bűntudatot kelt bennem azzal, hogy szerinte még otthon kellene maradnom és egyelőre otthonra kellene a hasznot hoznom, mert eddig semmi hasznom nem volt. Ezzel elég nagy bűntudatot okoz nekem, olyan érzésem van, mintha nem szabadna még elköltöznöm, mert nekem otthon "teendőim" vannak.

Holott az lenne a normális, hogy igényem van rá hogy saját lábra álljak az ő segítségük nélkül.

Mit tegyek, ha ekkora bűntudatot kelt bennem?

Folyton bennem lenne a szorongás, hogy nekem még otthon kellene tevékenykednem, hogy legyen hasznom, és addig nem lehet külön életem. Nagyon kilátástalan vagyok.

21L


2014. okt. 6. 12:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Illetve anyu szerint azért mert dolgozok még nem kellene kinyílni a csipámnak ennyire, hogy költözni akarok.

Nem nyílt ki semmi, egyszerűen így tartottam normálisnak.

Annyira elvetendő, hogy ha már egy jó ideje van munkám, akkor saját életre vágyok?

2014. okt. 6. 12:38
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
sz.rd le, hogy mit mond.Neked nem kell otthon tevékenykedni semmit, dolgozó nő vagy, aki a saját lábára állhat.Majd megbékülnek.Sajnos hiába teszed fel huszadjára is ugyanazt a kérdést, akkor is ugyanezt tudjuk csak mondani.
2014. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De annyira erős bűntudatot kelt bennem. Mintha nem ez lenne a normális módja a dolgoknak :(
2014. okt. 6. 12:45
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Ez elég rosszindulatú megjegyzés volt tőle, h kinyílt a csipád. Ő hány évesen költözött el?

Amikor már megvolt élete párja, neki az volt az álma, hogy a szüleivel éljen tovább?

Igen, az a normális, hogy megpróbálsz a saját lábadra állni, saját fészket biztosítani a leendő családod számára.

Fura, emrt máshol meg pont fordítva van, a szülők elvárják, hogy a gyerek álljon a saját lábára, ne rajtuk élősködjön tovább.

De mi ez a "hasznot hozni" dolog? A pénzedet akarják? Mert csak erre tudok gondolni. Eddig etettek, felneveltek, most ezt elvárják, hogy rájuk és a rezsire költsd a fizetésed, hogy neked sose legyen saját otthonod? Ezt bunkóságnak tartom. Persze csak ha nincsenek anyagi gondjaik.

2014. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy nem azért, de úgy tűnik, hogy egyelőre nekik van szükségük rád, ha ennyire igényt tartanak a keresetedre, ergo ők nem tudnak nélküled létezni, nem te nélkülük.Meg mi ez az őskőkori baromság, hogy nem hoztál még hasznot haza?????Ezért szülnek gyereket, hogy hasznot hozzon haza?(Nagypapámnak is ugyanezt mondta az apja, mikor különköltöztek 20 évesen a nagymamámmal.Ők is tojtak rá, hogy mit mondanak a szülők.Érdekes módon, nem voltak éhkoppon még azután sem, sőt a drágalátos dédipapa hordta tőlük a tüzelőt meg a kolbászt.Úgyhogy hagyjuk ezt az "úgysem tudsz megállni a magad lábán"-hülyeséget.)
2014. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nem értem.

És nem tudom mitévő legyek. Ha arra gondolok, hogy megyek és kész, akkor mindig beugranak ezek a mondatok és elkezdek szorongani és bűntudatot érezni.

2014. okt. 6. 12:52
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

"A kérdező kommentje:


De annyira erős bűntudatot kelt bennem. Mintha nem ez lenne a normális módja a dolgoknak :("


Idefigyelj Kérdező!!Vagy abbahagyod ezt a hülye nyivákolást, mint egy ötéves, a már nem tudom hanyadik kérdésedben, és GYK-zás helyett a sarkadra állsz, vagy számíthatsz rá, hogy még 90 éves korodban is a szüleid fognak neked dirigálni.Kb százszor elmondtuk, hogy az amit te akarsz, teljesen NORMÁLIS, semmi kivetnivaló nincs benne.Azt is elmondtuk, hogy ők NEM fognak megváltozni.Azt is, hogy ennek egy megoldása van, hogy összepakolod a cuccot, és mész.És azt is, hogy NEM, NEM FOGNAK KITAGADNI EMIATT.Úgyhogy mostmár fejezd be, és csinálj valamit, mert ez a vergődés kezd rendkívül szánalmas lenni.

2014. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Én is költözés előtt állok, és tapasztalom azokat a jeleket, amikről beszélsz - igaz, jóval enyhébben. Nálam is megjegyezték viccesen, hogy ne vegyem le a szobám függönyét, mert úgyis hamar visszajövök, minek cipelni. A kívülálló poénként fogná fel a hallottakat, én azonban érzem mélyen az igazmondó szándékot benne. Ugyanez volt évekkel ezelőtt a párommal kapcsolatban is, nem igazán tartották hozzám valónak, de az évek minket igazoltak és ők is belátták, hogy szuper döntés volt. Remélem így lesznek a költözéssel is. De addig marad az enyhe bűntudat itt is...
2014. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Nem hoztal hasznot?


Hat mi vagy te bakker, egy haszonallat? Eszem megall komolyan. Kerdezd mar meg edesanyadat, hogy akkor teged csak azert vallaltak, hogy hasznot hozz?


Mar RÈGEN el kellett volna koltoznod. Ha maradsz, akkor csak rosszabb lesz. A helyedben pakolnek azonnal.


Ja es ha sikerult vegre megszabadulni toluk, akkor ne hagyd hogy beleszoljanak tovabbra is az eletedbe, azaz nincs ketnaponta hazalatogatast, meg telefonalgatas, meg facebook meg kitudjami. Nem is kell lehetoseget adni hogy buntudatot probaljanak kelteni.

2014. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Na és, ha vannak anyagi gondjaik a szülőknek?Ki a francot érdekel, oldják meg maguk.Nehogy már két kereső felnőtt ember az egy darab gyereket húzza le emiatt!Mindig is gáznak tartottam ezeket a gyerek pénzét elszedő, gyerektől kölcsönkéregető szülőket.Amúgy is, ha elmegy, mínusz egy ember, rá már nem kell költeniük.Tehát ezzel is segít!
2014. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!