Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ebben az esetben...

Szülők! Ebben az esetben eltekintenétek a számotokra zavaró tényezőktől és örülnétek a lányotok boldogságának, vagy kiakadnátok, mérgesek lennétek?

Figyelt kérdés

A lányom 21 éves, 5 hónapja van együtt a férfivel. Pénteken hívta el hozzánk a párját 'bemutatkozós vacsorára'. A férfi nagyon intelligens, 'jó vágású', nagyon jó egzisztenciája van (építészmérnök). Ebből az egy, pár órás találkozóból úgy vettem észre, hogy hatalmas a szerelem, mind a ketten ki vannak virulva. Úgy láttam, jól bánik a lányommal, a tenyerén hordozza, de egy alkalomból, valamint az elmodottakból nem akarok elhamarkodott dötést hozni. Viszont nem kicsit kiverte a biztosítékot nálam, valamint a férjemnél, amikor megláttuk a lányom közelében. Korábban a lányom mondta, hogy összejött egy férfivel (a kezdetek óta nagyon boldog vele), közös képeket is mutatott (amin szinttén kiakadtam, de próbálom a mai napig leplezni). Nagy a korkülönbség köztük. A szám inkább a 30-hoz közelít, mint a 20-hoz, akár az apja is lehetne. A férfi 1 évvel idősebb a férjemnél.


A vacsora után elvitte a lányomat magához, nála töltik a hétvégét és csak hétfő reggel jön haza. Az is furcsa volt a számomra, hogy a férfi halálos nyugalommal megkérte a lányomat, hogy ő vezeessen hozzájuk a vacsora után. Rá mert bízni a lányomra egy nagy értékű BMW-t, mire a lányom legyintett és mondta, hogy nem egyszer adta már oda neki az autót.


Nagyon zavar a korkülönbség, volt már nem egy vitám a lányommal. Az apja neheztel rá, valamint a férfire is. Ti mit tennétek?



2015. febr. 15. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Szóval a 21 éves lányod egy kb 47-48 éves pasival van együtt?

Háát, nem tudom az én szüleim mit szólnának...


Szerintem az lenne a legjobb ha ebbe nem szólnál bele, a lányod döntse el hogy mit akar a férfitől vagy mit nem. :)

2015. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
nem tudsz mit tenni, felnőtt... ha boldogok? minek is bántanád őket... lesz, ahogy lesz
2015. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Igazán nem értem a problémádat. Ök ketten szeretik egymást, a férfi is megbízik a lányodban meg a vezetési tudásában.


Ha nekik megfelel, akkor te(ti) mit akartok kezdeni? Ha idövel nem jönnek ki egymással, akkor szétmennek - de ez ugyanúgy megtörténhet akkor is, ha a lányod párja vele közel egyidös.


Van több olyan házasság az ismeretségi közömben, ahol nagy korkulünbséggel együttélnek már több mint 10 éve, de sokkal több, ahol majdnem egyidösen 2-3 év alatt elkopik a kapcsolat.


Ne szóljatok bele, fogadjátok el öket és ennyi.

2015. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem szólnék bele semmiképp sem. Nem biztos, hogy örülnék neki. De ha valóban szeretik egymást és nem érdekből vannak együtt, akkor jó. Ha nem így van, akkor sem tehetsz semmit sem. Szerintem minél inkább ellene beszélsz a lányod annál inkább ragaszkodni fog hozzá. Én inkább támogatnám, hogy bízzon bennem és mindent mondjon el, és ha gond van, akkor tudja, hogy hozzám fordulhat.
2015. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Nem ertelek.

Az tetszik, hogy a ferfi intelligens, epiteszmernok, jo vagasu, van mit apritani a tejbe, lanyodat imadja, tenyeren hordja, sot, meg a kocsijat is megengedi vezetni. Ja, BMW, bocsi. Lanyod 21. Azert megis, honnan gondolod, hogy a kislanyod le tudna akasztani egy okorabeli ferfit/fiut, aki mindezzel mar onerobol rendelkezik. Azert erdekes, hogy a csalad nem beszelt meg a nagy korkulonbsegrol, elvegre lattad mar a kepet, ot honapja egyutt vannak. Le kell ulni a lanyoddal, megkerdezni, megis mi tetszik neki a ferfibe. Penze? Mi lesz 20 ev mulva esetleg. Azon, hogy kedves apuka orjong, nem csodalkozom. Azert erdekes, mint idosebbek ferfiak, sokan vagynak kislanyokra, csak nehogy az o lanyat is behalozza egy idos pali.

2015. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Én azért leülnék a leányzóval beszélni, mit is vár ettől a kapcsolattól. Oké, hogy most szerelmes, és oda meg vissza van. De..... gondolom majd szeretne gyereket. Lehet, pénz van, de kétlem, hogy alkalmas lenne ez a férfi egy gyerek felnevelésére. Igen, erre is kell gondolni. Még nagyon fiatal, ekkora korkülönbség még okozhat gondot. Teljesen más korban nőttek fel, a lányod nem is biztos, hogy teljesen felnőtt. Az életcéljaik sem hiszem, hogy megegyeznének. Én nem lennék sem boldog, sem mérges. Inkább kíváncsi, hogy mégis mit vár a kapcsolattól, mint írtam, és hogy képzeli el az életét a férfi mellett.
2015. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
En 27 vagyok,a parom 45 eves.van egy 1eves kisfiunk.igaz en mar majdnem 10eve nem elek a szuleimmel,de ok azt gondoltak epp elem a szingli eletem.es egyszercsak kozoltem h unokajuk lesz.neztek ram h mivan...mondtam h 18ev van koztunk.azt mondtak ha jol megvagyunk semmi gond.igazabol mit is mondhattak volna.a parom csaladja is elfogadott.az enyem is ot.minden okes.szerintem a dontest hagyd a lanyodra.bar twny h nem mindegy h 18 vagy 30ev a korkulonbseg.
2015. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
#6-nak teljesen igaza van!
2015. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
21 eves fiatal lany es egy 50-es idosebb ferfi? Hat!...
2015. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Elmondanám neki, hogy vannak fiatalabb gazdak pasik is, nem muszáj az 50-esek közt nézelődni, vagy ő már egyből az örökségre hajt?

Na de komolyra fordítva, ez nagyon nem egészséges és normális, általában akik ilyen korkülönbséggel találnak párt (ha nem a pénz motiválja)azoknak valózínű valami pszichés gondjuk van, épp ezért sokat beszélgetnék a lányommal, hátha átgondolja ezt a dolgot... Örülni nem tudnék egy ilyen kapcsolatnak, de nyilván elfogadnám, adott esetben más választás nem nagyon van.

2015. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!