Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem zavaró dolog...

Csak szerintem zavaró dolog nagykorúként a szülőkkel élni? Máshol is ez van, ahol idősebbek a szülők?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, tanulok, ( nem túl jól, de azokból jó vagyok, amik kellenek a továbbtanuláshoz), alkalmanként diákmunkát vállalok. Apáék szinte mindent megadnak nekem. Ha el akarok menni nyaralni, X helyre összekaparják, ha nyelvvizsga kell, adnak rá pénzt, szóval amire kell arra kapok pénzt. A baj ott kezdődik, hogy apa mindenbe(!) beleszól amit csinálok.

Itt olyan apróságokra gondolok:

- pl: ruha , milyen a fazonja , mennyire kihívó, mennyire van ki a mellem( pedig nincs semmi baj vele, egyáltalán nem kihívó mai szemmel, csak épp az ő korában nem vettek volna fel ilyet (az 50es években volt kamasz))

- smink: mennyi sminket használok, mennyit költök sminkre, hova használom a sminket

-fülbevaló ( egyik fülemben 2 lyuk van, a másikban 1)

- a kajaadagomra ( ha kevesebbet eszem, azt mondja, hogy addig nem állhatok fel az asztaltól amíg nem eszem még )

- egészséges életmódot próbálok követni, nem eszem sima cukrot , csak nyírfacukrot, gyakran veszek norbis kaját, meg teljeskiőrlésű kenyeret, barnarizst( a barnarizst a meg a tk kenyeret anya veszi, de a többit a saját pénzemből finanszírozom)

-sport - konditeremet kifizeti, azzal nincs baja, de vettem egy futócipőt, amiért balhézott, hogy hogy fogok kinézni, nem nőies futni, nem nőknek való, minden nő hülye , fitneszmániás aki fut.

- néha ok nélkül kiabál velem : pl: hangosan sírtam a szobámban , erre 3x bejött megkérdezni hogy mi van velem, mondom nem sírok, nincs baj , és elkezdett üvöltözni : hogy mi a fenét képzelek, mindent megkapok, erre minden ok nélkül bőgök, micsoda hisztikirálynő vagyok. Utána fél óráig sírtam még kb., és a szobájából kiabált át hogy hagyjam abba.

- a filmeket amiket nézek: szeretem a stephen king adaptációkat, a pszichothrilleket, erre nem vagyok normális, beteg ember vagyok, hogy ilyen borzalmakat nézek.

- volt hogy 1 hétig nem szólt hozzám, mert kikölcsönözte nekem a kedvenc könyvét, és azt mondtam neki, hogy nem érdekel. Erre hálátlan vagyok, nekem semmi sem elég jó, az ember kiteszi a lelkét értem stb...

- Ha valamiről más véleményem van, teológia, irodalom, versek,etika, divat erre mondja, hogy ő elmúlt 70, doktorija van , 40 évig ledolgozott csak jobban ért hozzá mint én

- Nem engedi hogy nehéz dolgokat cipeljek, súlemelésért is kiabál, kikapja a kezemből, és ha mondom , hogy bírom, akkor csak nem képzelem hogy erősebb vagyok mint ő


2014. jún. 25. 10:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
19 éves, otthon élő lány vagyok én is, és őszintén szólva azt gondolom, hogy ha a szüleid mindent a segged alá tesznek, és mindenre adnak pénzt, akkor igenis hagy szóljanak bele az életedbe akár még ilyen szinten is. Nekem lesülne a bőr a képemről, hogyha a szüleim fizetnék a nyelvvizsgámat, nyaralásomat 19 évesen.
2014. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 zabmester ***** válasza:
98%

Na igen, mondjuk itt jön ki nagyon, hogy ekkora korkülönbség szülő és gyerek között már általában problémás tud lenni. Legalább is szerintem alapvetően nem a legszerencsésebb, ha egy 19-20 évesnek 70 év körüliek a szülei, mert egyszerűen képtelenek megérteni egymást.

Persze szép dolog, hogy mindent megadnak, és ezért hálásnak illene lenni, de mit ér az egész, ha gyakorlatilag nem egy nyelvet beszéltek, ha nem tudjátok megérteni egymást? Sem apukád téged, sem te apukádat.

Szerintem akkor lesz majd jobb a viszonyotok egymással, ha tényleg már nem együtt éltek, akkor talán (de persze erre sincs garancia) el tudja majd fogadni, hogy már te is felnőtt, önálló lény vagy, saját véleménnyel, és megállod a helyed a világban. Persze ez addig nem fog menni, amíg valóban ők teremtenek neked elő mindent.

2014. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
mások is vannak akinek a szülei mindent a "segge alá dugnak", fizetik a nyaralást, a nyelvvizsgát, kapnak zsebpénzt.. érdekes , mégis mindketten kitűnő tanulók. Még sosem voltak nyári munkán, buliznak, házimunkát végeznek, nyaralni járnak,különórákon vezsnek részt, tanulnak...de ők az osztály büszkesége
2014. jún. 25. 11:06
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Honnan van saját pénzed? Miért hiszed, hogy a norbi kaja, stb. valóban egészséges? Nem az, csak divatos és sokkal drágább.

Menj el dolgozni és tartsd el magadat, akkor nem kell a szüleidhez alkalmazkodni.

2014. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Igyekezz lelépni. Kollégium is sokat fog segíteni. Az ősök nem fognak elengedni, de meg kell tanulniuk elengedni végre. .urva nehéz menet lesz, számíts rá. Tessék fellázadni a rabszolgaságban (álomvilágban) tartás ellen, nem vagy már 5 éves kishercegnő. Nem fogják úgyse megérteni, de ne vedd magadra, ha nem akarsz vénlány maradni.
2014. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Uoltó válaszoló : Ne haragudj véletlenül lepontoztalak , félrekattintottam. Amúgy tetszett amit írtál


De apa abba is beleszól, amit a saját pénzemből veszek, vagy amit a barátomtól kapok. Ha 5000ert veszek felsőt magamnak, úgy kiakad, mintha az ő pénzén vettem volna.

2014. jún. 25. 11:12
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Hát te nagyon el vagy tévedve... Én egyetemista vagyok és úgy tanulok, hogy kapjak tanulmányi ösztöndíjat.

Én spórolok és saját magam fizettem ki a nyelvvizsgámat, a nyaralásokra van félretett pénzem és nem a szüleimtől kunyerálok 20 éves fejemmel. Sőt... nem hisztizek anyuéknak pénzért, hanem ha úgy alakul, hogy én megyek el bevásárolni itthon, akkor még soha nem kértem vissza azt a pénzt.

Szerintem a szüleidnek már rohadtul elege van abból, hogy az elkényeztetett lányuk rajtuk élősködik...

Amúgy meg a szüleid, na ná hogy beleszólnak az életedbe, főleg, hogy az ő pénzükből élsz.

2014. jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

mi az, hogy rajtuk élősködöm?

Nem az zavar, hogy beleszólnak az életembe ( anyumat imádom) , hanem hogy ha más a véleményem , apum lehurrog, mondván ő az idősebb.

Van diákmunkám, amiből fizetem a magántanárt, meg a "reformkaját", a futócipőt a saját pénzemből vettem.

Itt gondolok, ha túl hangos a zene, vagy korán megyek reggelizni, és felébresztem apát, ha kimegyek a konyhába, nem érdekel a film, amit néz, a könyv amit olvas, de az én ízlésvilágomat lehurrogja.

2014. jún. 25. 11:21
 9/20 A kérdező kommentje:
Pl: csoportos beszélgetés, és apa kijelenti, hogy Jézus ember volt( ateista), én erre mondom, hogy Jézus isten fia volt ( katolikus vagyok), erre "Kussolj, ne beszélj hülyeségeket, elhiszed azt a sok baromságot, amit az egyház dumál? "
2014. jún. 25. 11:24
 10/20 A kérdező kommentje:

Viszonylag jól tanulok, itthon végzek házimunkát, diákmunkát vállalok. A "mindent a seggem alá tesznek " azt jelenti, hogy kifizetnek 6000 ft-ot nyaralásra egy hétre, négyhavonta 22000ft-ot kifizetnek a konditeremre, és összesen(!) 80000ft-ot a nyelvizsgámra. (ugye kb 40000 ft az egyik, a másik 40000 ft). Elismerem, hogy nem kötelességük, és ezekért hálás is vagyok( különben nem említettem volna meg), és nem győzöm nekik kimutatni a hálámat ( pl: nem tudok főzni annyira, de ha készítek ebédet, vagy veszek péksütit, mindig viszek be anyunak a munkahelyére.)

Egyedül azt utálom, ahogy apum reagál rám, egy vitában ez a "te csak egy gyerek vagy, neked hallgass a neved"

2014. jún. 25. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!