Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám hagyatékának része egy...

Apám hagyatékának része egy olyan örökölt telek, amin több a tartozás, mint a telek értéke. Mennyivel fogok tartozni?

Figyelt kérdés

Ha megöröklöm apám vagyonát, akkor abból nekem ki kell fizetnem az általa megörökölt követeléseket, vagy csak a telek értékéig kellt helytállnom?

Nem egyszerű. Köszönöm!



2015. febr. 17. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Minden terhet is örökölsz.
2015. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eldöntheted, hogy elfogadod az örökséged, vagy nem. Ha a tartozás meghaladja az örökség értékét, nem vagy köteles elfogadni, lemondhatsz róla. Persze olyan nincs, hogy a telekről mondjuk lemondasz, mert az veszteség lenne, de a házát meg öröklöd.
2015. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is így tudom. Magyarán ha lemondasz az örökségről, akkor a terhet nem öröklöd.Az a bank, vagy állambácsi kára lesz. Milyen tartozásokról van szó?
2015. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja ja, ha elfogadod az örökséget a hagyatéki tárgyaláson, akkor megkapod az örökölt vagyont is meg az örökölt tartozást is. Az összes tartozást ki kell fizetni az örökölt vagyonból. Ha a tartozások kifizetése után marad egy kis lóvé, akkor megéri elfogadni.

De ha több a tartozás mint a vagyon, akkor nem kell elfogadni. Utána kell nézni, ki kell számolni. Olyat (azt hiszem) nem lehet csinálni, hogy az örökség egy részét kéred, egy részét meg nem.

Nekem egy ismerősöm ilyen helyzetben volt, sokkal több volt a tartozás, mint a vagyon, ezért visszautasította az örökséget és az állam ilyenkor benyeli a veszteséget.

2015. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az azért fontos, hogy akár elfogadod, akár nem, csak a pozitív örökségig vagy felelős a tartozásért. Példa: örökölsz egy házat, van rajta 10 millió ft devizahitel. A ház értéke 5 millió ft. Te vagy olyan bolond, hogy elfogadod, akkor is csak a ház értékével felelsz a tartozásért, a te vagyonodat nem érinti. Természetesen a bank bepróbálkozik, hogy fizesd ki, de udvariasan visszautasítod és ők nem tehetnek semmit, nem te ismerted el anno a tartozást.

Egy szó, mint száz, csak az örökséged értékéig vagy köteles felelni a tartozásokért, de ezt a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző is elmondja.

2015. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy okoskodtam, hogy apám megörökölte az adóságokkal túlterhelt telket, de csak a telek értékéig felelt volna a behajtóknak (dijbeszedő fakt., provodent, ..). Ha ez a telek az én örökségem része lesz, akkor nekem sem kell apám vagyonából, vagy az enyémből kielégítenem azokat a behajtókat. Vagy igen? Van olyan ügyvéd, aki igy, van aki úgy gondolja. Ha lemondok róla, akkor a kiskorú lányom örökölne...

2015. febr. 18. 08:36
 7/8 kovpet ***** válasza:

"Ha lemondok róla, akkor a kiskorú lányom örökölne..."


Nem, mert akkor a Gyámhivatal is lemondana az ő nevében az örökségről.

2015. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van, a lányod ezt így nem örökölheti meg, mert a gyámhivatal nem engedi, hogy olyan örökséget kapjon, ami számára hátrányos. Ha ennyire túl van terhelve, akkor hagyni kell, vissza kell utasítani és majd kapja az állam, az meg azt csinál vele, amit akar.
2015. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!