Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyan szülők akik...

Vannak itt olyan szülők akik elismerik a gyerek véleményét?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok,hogy egy szülő minden esetben szülőként kell viselkedjen? Nem lehetne néha egyszerű emberként? Anyám sose fogja elismerni, hogy nekem is lehet önálló értelmes véleményem... Mindent lefitymál és nem vesz komolyan. Kinevet. Hagyján, hogy kinevet szeret gúnyt űzni belőlem és a véleményemből. Van itt olyan szülő aki gondolt már arra, hogy ejha ezt a gyerektől tanultam? Mi volt az?

2015. febr. 17. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is ilyen. Sose mondja ki, ha igazam van, és folyton visszaérvel de már megtanultam, hogy amikor valóban nekem van igazam, akkor mélyen elhallgat. Főleg akkor, amikor arról volt szó, hogyha nem cseréli be az autót egy szebbre, jobbra, és nem veszi fel a hülyeségekre a hiteleket, akkor nem lenne jelzálog a házon, vagy amikor a rossz szíve mellett dohányzik, és lecseszem. Úgy érzem, néha ő a gyerekesebb, és én a józanabb. Szerintem a te szülőd is "elhallgat" egy idő után, nem tudom mennyi idős vagy, de ha majd bizonyítasz felnőtt fejjel, megállva az életben, akkor talán hinni fognak neked.

25/N

2015. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek^^
2015. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is elfogadta, ha véleményem volt. Sőt, ha észérvekkel (hiszti helyett) meg tudtam győzni, mindig hagyta magát. Ellentétben a nagyimmal, aki viszont képtelen elfogadni a véleményem, ha az eltér az övétől - bár senki más emberét sem, szóval nem velem kivételez.

20n

2015. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekeimnek érvei vannak, akkor elfogadom.


Sokat tanultam mindegyiktöl, mivel mindenkinek más kicsit az érdeklödési köre, ezért más-más témában van jobban otthon.


A fiamtól tanultam például összeállítani a napi edzésemet úgy, hogy se ne eröltessem magam túl, mégis használjon.

A lányom meg a nyelvek tanulásában segít sokat, mert neki igen jól megy, nekem meg nehezebben.


Viszont ök is megkérdezik a véleményemet több mindennel kapcsolatban, és utána eldöntik, hogy megfogadják vagy sem.


Szerintem már kis gyereknek is lehet önálló véleménye és a szülönek át kell gondolni, hogy az elfogadható vagy sem. Ha nem, akkor meg kell beszélni vele, de kinevetni tilos, a gyereknek is jár születésétöl kezdve egy alapvetö tisztelet!

2015. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Óóóó te anyukád csak jelenthet az enyémnek!


Én 25 vagyok. Mindig jeles tanuló voltam, lediplomáztam. A minap került az indexem a kezembe és még én is meglepődtem, milyen jó jegyeim voltak, szinte minden vizsgám 5-ös lett szemeszterenkét 1-2-őt kivéve. Ja ez a minimum. És amúgy is béna vagyok, mert 2 tantárgyból UV-znom kellett. Összesen a képzés alatt kettőből. Államvizsga, szakdoga, védés mind ötös lett.


És ez még csak a kezdet volt. Mindig mindent jobban tud. Ha másképp csinálom már világvége van, nagyon rossz sorsom lesz, megszívom. HA mégse, akkor vállat von, "tévedtem". Azt ennyi. De addig a halálba szekál, hogy rosszul csinálom.


De még ez is a kispiskóta része a java most jön!


Ő mindent jobban tud- nyilván, és ezt így meg így kellene csinálni. De figyelem! Ha egyszer valamit úgy csinálok, ahogy szerinte kéne, akkor az SEM tetszik neki, mert lehetne még úgyabbul :D :D


Példa: a mai nők hülyék, nem mennek időben férjhez, de a 35 éves pasik már csak huszonéves nőket vesznek el. Jól van az, vénlányok maradtok, egyedül fogtok maradni.


Nnna erre fel 25 évesen van egy 37 éves párom (aki történetesen megkérte a kezem), de ez se tetszik neki, mert, hogy túl öreg hozzám, és mikor 50 lesz már nem fog neki felállni, akkor mit csinálok én 38 évesen. De persze a 25 évesek komolytalan hülyegyerek, szóval nem is érdemes velük foglalkozni. A 30 évesek talán komolyodnak, de még nem akarnak gyereket. Ja azt tudtátok, hogy kettőt pislogok és kifutok az időből?


Na ehhez mérten itt egy tökéletesen alkalmas férfipéldány, akiért odavagyok és ő is értem, el akar venni és gyereket akatr 2-3 éven belül. Tehát nem maradok vénlány és az időből sem csúszok ki, de ez nem jó, mert öreg...


Na akkor most ne sétáljak le az agyamról????


És nem semmit nem tehetek ellene. Majd ha megszületik a rózsaszín ungyibungyi unokája megnyugszik egy kis időre, majd elkezd traktálni a gyereknevelési elveivel, amiket tapasztalatból tudom, hogy nem fogok követni.

2015. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, egy valódi emberi kapcsolat mindig arról szól, hogy tudok igazán figyelni a másikra, és hajlandó vagyok tanulni tőle. Az odafigyelő szülő rengeteget tanul a gyerekétől. A baj az, hogy ritka a valódi kapcsolat, és a valódi odafigyelés, sokkal gyakoribbak a szerepjátszások. Anyukád egy szerepet játszik veled, és azt hogy hogyan játssza, azt a tanult mintái (pl. az ő szüleinek viselkedése) határozzák meg. Sajnos nagyon kevés ember képes felismerni azt a beszűkült keretet amiben él és kommunikál, és amíg ebben a beszűkült állapotban van, esély sincs rá, hogy a helyzet változzon. Én azt javaslom, fogadd el, hogy ő ilyen, és valószínűleg ilyen marad. Ha el tudod ezt fogadni, és felhagysz azzal hogy meggyőzd, vagy megváltoztasd, akkor nem fog ez a dolog kiborítani, és nem fogsz szenvedni tőle.
2015. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaz az én gyermekem még csak kiskamasz, de elismerem, ha igaza van, és azt is, ha valamit tőle tanultam.

Ha ilyet csinál anyukád nevess vele együtt, és ne foglalkozz vele, ne hagyd, hogy belül fájjon. Majd később derül ki, hogy miért csinálja.

2015. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!