Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki milyen módszerekkel próbálk...

Ki milyen módszerekkel próbálkozott eredményesen a szülő gyerek kapcsolat javítása érdekében?

Figyelt kérdés
Anyám szerintem nem egészen érti mit is akarok neki mondani, ezért állandóan veszekszünk egymásnak szembe megyünk, minden alkalommal az a cél, hogy kikészítsük egymást annyira akarom, hogy igazam legyen és ő is, hogy neki. Én tényleg bevetettem már a hallgatást, a normális viselkedést a "csendben kiabálást", de nem változott, sőt csak rosszabbodott. Ha csendben maradtam azt hitte igaza van, folytatta sőt még jobban mondta az ő dolgait amik szerintem nem úgy vannak. Betegesen hibáztatja apámat. Mindenért. Szó szerint. 10 évvel ezelőtt elváltak és azóta is rá fog mindent és tegnap kijelentette, hogy ő mindennek csak az áldozata. Az enyém, a tesómé, az apámé, a nagyanyámé. Milyen terápia, gyógyszerek, kezelés vagy mi segít? Ép ésszel képtelen vagyok meggyőzni arról, hogy rosszul lát.

2015. febr. 17. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Na ez jó! Anyád a mai napig nem heverte ki a válást, te meg kamaszodsz. Szép időknek néztek elébe. De anyukádnak esetleg nem árthat egy pszichológus, mert ez egészségtelen 10 év után. De ne reménykedj, úgyse fog elmenni, ha eddig nem tette. Kitartás, majd elmúlik a kamaszkorod.
2015. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
24 vagyok a kamasztól már nagyon messze... sajnos ez egy visszatérő probléma már mióta élek nem jövünk ki...
2015. febr. 18. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Kerestem, próbáltam beszélgetni.


Már két hónapja nem hívom, hátha, de le se szr. Beleuntam, hogy mindig én rohangásszak utána, majd, ha gondolja, telefonál, ha meg nem... mondjuk úgy, a hat év alatt megszoktam.

2015. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja azt hittem még kamasz vagy. Ha otthon laksz, költözz el, az általában javít a szülő-gyerek viszonyon. Mást nem nagyon tehetsz.
2015. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én anyám se egy könnyű eset...nem részletezem. Más okból kifolyólag én mentem el egy meditációs terápiára lényegében pszihológushoz...és az anyámmal való kapcsolatomon is segített. Kb fél évig jártam hetente. és most sokkal jobban vagyunk..persze tökéletes nem lesz...
2015. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!