Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ilyenkor mit csinálnátok?...

Ti ilyenkor mit csinálnátok? . (Hosszú)

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, anyukám nyáron meghalt így apámmal és nővéremmel maradtam.Apu kb.2 hónap múlva hozott egy nőt akire ,,anyámként" kéne néznem. A nővérem és én se szeretjük őt és ez miatt már volt rengetek veszekedés de nem is ez a lényeg. Mindenki hirtelen az anyám akar lenn, még a nővérem is. Minden nap megkapom aputól és a testvéremtől a következőket:hülye, idióta, barom stb. Volt egy barátom aki nem tetszett nekik és azért hozzám vágta apu anyunak a fényképét ami üveg keretbe volt. (eltört a vállamon) A fiúval utána még beszélgettünk sőt még ma is szoktunk, ebből volt itthon egy vitánk hogy miért nem mondom meg a jelszavamat. Neki nem merem elmondni ezeket mivel félek, hogy valami rosszat tenne. Ezelőtt csütörtökön belázasodtam rá szombaton megvádolt apám, hogy ne is vagyok beteg csak megjátszom.. Onnantól kezdve újra csak ugráltattak. Állandóan nekem kell elmosogatni, kitakarítani a házat amíg ők elmennek vásárolni meg egyebek.Karácsonykor én egyszer nem mehettem sehova mivel nekem kellet sütni meg takarítani. Egyszer apám közölte velem, hogy én egy: ,,Ganyé gyerek vagyok." Ezeket nem tudom elfelejteni és nem is tudok mit tenni, mivel félek, hogy nagyon megver. Jövőre megyek kollégiumba utána meg amint végeztem a gimivel szedem a csomagom és kiakarok menni az Usa-ba egyetemre.(vagy Budapestre) Nem tudom ezt kinek elmondani mivel nem merem senkinek se. A gyerekvédelmet vagy rendőrséget meg nem nagyon akarom. Már torkig vagyok velük. Segítsetek!

2015. febr. 15. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Nekem sem tetszene, ha a lányomnak 13 évesen barátja lenne. (Basszus, az egy évvel több, mint a 12.... jó ég...)
2015. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy volt barátom, hogy jártunk, hanem csak beszélgettünk. Nem volt szó kettőnk között szerelemről.
2015. febr. 15. 22:12
 3/7 anonim válasza:
100%
Gondolom tudod, hogy ez nagyon nincs rendben! Valaki rokonhoz/ismeroshoz mem tudsz fordulni segitsegert? (pl nagyszulok) reszvetem anyukad miatt, szornyu lehet most neked
2015. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Próbálj türelmesebb lenni. Apukád épp most alakít ki egy új kapcsolatot, és a felnőtteknek ez nagyon fontos, hogy legyen egy párja (mint neked egy barátod), akire számíthat, akivel megbeszélhet dolgokat. Egy haláleset mindenkit megvisel a családban, úgy téged, mint apukádat. Próbáld elfogadni apukád új társát. Nem fontos úgy nézned rá, mint az új anyukádra, inkább úgy tekints rá, mint apukád barátjára, akire szüksége van. Talán még neked is.
2015. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Részvétem. Először is iszonyat érzéstelennek tartom apukád részéről, hogy már 2! hónappal anyukád halála után új nőt hoz a házhoz. Az pedig, ahogyan bánnak veled, szintén nem normális.

Nagyszüleid, nagynénéd, nagybátyjád vannak? Tőlük tudnál segítséget kérni.

2015. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helyzetedben szerintem nem sok mindent tudsz csinálni, úgy értem, ha vagdalodzol csak magad alatt vágod a fát... Szerintem probalj meg meghuzodni , nem kell otthon mindent elmondani (nekem sem tudtak mindent a szüleim, mégis felnőttem :D )

Próbálj mindent ugy alakitani hogy minél előbb eltudj tőlük szakadni és lábra állni. Ennyit tudok tanácsolni.

Szülövel nem nagyon lehet szembe szálni mert ugyis neki lesz az utolsó szava ....

2015. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben, csak Isten segíthet! Kérj tőle segítséget, útmutatást... vegyél egy bibliát és olvasgasd, ha épp van valami gondod... hidd el, hogy segíteni fog!
2015. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!