Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom nem bírja elviselni a...

Párom nem bírja elviselni a családom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kétségbe esetten állok a már régen érő probléma megoldása előtt.

Kezdem anyámmal: személyiségzavaros,rengetegszer megvert, elzavart, utcára tett. De nagyon beteg fizikálisan és mindig rám számít. Apu alkoholizál mikor anyu Őt is elzavarja, zűrzavaros az életük és mindent rám zúdítanak hivogatnak ugráltatnak. Ha viszont oda megyek feszültség van, utálok ott lenni.

Páromat és a családját is bele veszik. A halott apukáját szidják meg a nővérét. Apu beleszól a baráti kapcsolatába és stb

Párom arra kér hagyjam fel velük a kapcsot. Ez oke is hisz én is ezt akarom. De ő arra kér hogy EGY ŐRÖK ÉLETRE. Szoval szinte temessem el őket magamba. Szerintetek?ti mit tennétek??? Kérek sok tanácsot.



2015. febr. 22. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha te úgy érzed, hogy tartani akarod velük a kapcsolatot, akkor a párod abba ne avatkozzon bele. Viszont őt hagyd ki belőle, neki ne kelljen veled menni, és hozzátok se járjanak. Érthető a leírásod alapján, hogy nem szereti őket, de neked akkor is ők a szüleid. Ezt sajnos nem magunk válasszuk. Ha úgy érzed, a ti kapcsolatotokba nem okoz gondot, hogy te látogatod, támogatod őket, akkor tedd ezt továbbra is. Viszont, ha annyira rossz a helyzet, hogy emiatt otthon is másképpen viselkedsz, megviselnek a találkozások, a viselkedésük, akkor igaza van a párodnak, nem kell ez neked, jobb felszámolni, még akkor is ha fájdalmas.
2015. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Azt semmikepp nem hagynam, hogy a paromat vagy a csaladjat szidjak, vagy barmi modon bantsak!

Atmennek es lefektetnem a szabalyokat mindent ahogy nektek elfogadhato, ha nem tartjak be megszakitanek veluk minden kapcsolatot! Ugyanis ezek az elmerogyantak teged hasznalnak, es meg cseszegetnek is... azert mindendennek van hatara! A parodnak igaza van.

2015. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%

"Párom arra kér hagyjam fel velük a kapcsot. Ez oke is hisz én is ezt akarom."


Akkor mi a gond ha te is ezt akarod? Persze, nehéz, de kinek kell ilyen család? Még írod is, hogy utálod őket.


"Párom nem bírja elviselni a családom, mit tegyek?" Ezt a kérdést tetted fel, pedig te ugyanúgy nem tudod elviselni őket, mint a párod. És ne haragudj, de ha az én családomból BÁRKI szidni merészelné a szerelmem halott szüleit, akkor nekem nem esne nehezemre azt mondani, hogy szevasztok, és betenni magam mögött az ajtót egy életre. Ez olyan alantas dolog bárkitől, és amikor az ember ezt a családjától kapja, arra nincs mentség.


Ettől függetlenül ezt nem nekünk kell kimondani helyetted, bár érdekelne, mit akarsz még ezek után a remek családodtól. A párodnak teljesen igaza van.

2015. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen valóban megviselne a találkozás és velúk nem lehet xsak párhavonta vagy mindent vagy semmit! A másik: azért ennyire nehéz mert mikor normálisak akkor segítőkészek és bármilyenek szeretem Őket. De egy élezre?? Párom azt mondta ha gyereket szülök azt se láthatják SOHA.
2015. febr. 22. 20:57
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem temethetem el Őket. De párom még a pár havonta látogatásomba se egyezik bele.
2015. febr. 22. 20:59
 6/16 anonim ***** válasza:
23%

Ezt itt nem fogod megoldani, keressetek egy pszichologust es beszelgessetek vele a dologrol...

Azt tudnod kell, hogy nem vagy ertuk felelos felnott emberek, es eddig is megkeseritettek az eleted...

2015. febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
46%
Szerintem ha a barátnőd nem tartja tiszteletben a dolgokat akkor nem hozzád való.Egyébként neki nem is kéne látnia őket csak te mész át 1-1 órára havonta.(Nem tudom mi a gondja vele)
2015. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem kell neki beleegyezni, felnőtt ember vagy, nincs szükséged az engedélyére. Ő ne menjen, ahhoz joga van, hogy magát távol tartsa tőlük, de neked nem tilthatja meg. Viszont neked meg úgy kell kezelned a helyzetet, hogy ne borulj ki a találkozásoktól, mert az meg kettőtök kapcsolatára hat rosszul. Egyébként a párod mindenben ennyire együtt érző, és parancsolgató? Az én szüleim sem voltak matyó hímzések, igaz ennyire nem volt durva sem a helyzet, de azt megnéztem volna, hogy a párom eltilt tőlük, vagy a gyerekeinket.
2015. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
(dolgaidat)
2015. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

a párodnak igaza van, ahoz hogy új életet kezdhess és ne juss te is egy kisiklott sorsra el kell szakadnod tőlük.

tedd meg, ha kell örökre.

nekem apás skizo volt, anyám szintén gázos idegekkel, nem bántam meg. most normális életem van, gyerekem, stb.

2015. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!