Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy örökbefogadó anya úgy...

Egy örökbefogadó anya úgy szereti a gyereket mint egy édesanya?

Figyelt kérdés
Nem olyan általában mint egy neveloszulo ugye? Hanem teljesen a sajátjának tekinti a gyereket és boldog életét biztosít neki?
2015. febr. 24. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Az a pár, akinek nem lehetett gyereke és úgy fogad örökbe valakit, az úgy szereti, mindent megad neki.
2015. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Én örökbefogadott vagyok, és igen, a szüleim sajátjuknak tekintenek engem (pedig van vérszerinti gyerekük is), én is édesszüleimnek tekintem őket.


De ezt nem lehet általánosságban kimondani, van olyan édesanya is, aki rosszul bánik a saját gyerekével, és biztos, hogy örökbefogadó szülőknél is van ilyen.

2015. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Függ az örökbefogadasi celtol sajnos.

Hogy ki miert fogad örökbe egy gyereket!

2015. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

kedves 3-as mert szerinted ki miért fogad örökbe egy gyereket?:))) a pénzért??? mégis mennyiért??? azért a családi pótlékért amit kapunk??? Jézusom, hogy még van olyan ember a földön aki azt hiszi bárki is pénzért fogad örökbe...

kérdező én örökbe fogadó vagyok és igen sajátomként imádom a fiamat :) pedig nekem is van egy vér szerinti gyermekem is, de nincs különbség a kettő között :)

2015. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

Kedves negyes nem kell ennyire lehurrogni a fejjemet,csak letszives nez korul a vilagba! Nincs orokbefogadott gyerekem, de viszont orulhet az a gyerek,aki jo szulokhoz kerultek! Hidd el nem minden gyerek mondhatja ezt el! Sajnos ezt halottam olyan gyerekekktol akiknek nem volt szerencsejuk😕😕 sajnos van igen olyan buta felnott emberek akik igen a penzre mennek mondvan, enni az a tanyer etel meglesz ugyis stb...es tkbb penzt kapunk a gyerek utan!

Na deha neked nem inged akkor nem is kellet volna ennyire hurrognod......ersd ugy ahogy szeretned!

2015. febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
te komolyan azt gondolod, hogy havi 13 000 elég egy gyerek kiadásaira?:) nem tudom miért, de szerintem azt a gyereket ruháztatni, taníttatni stb is kell nem csak 1 tál ételt adni neki :) ha újszülöttről beszélünk akkor tápszer, pelenka stb.. szerinted elég ennyi pénz rá havonta?amiről te beszélsz az a nevelőszülőség, nem pedig az örökbe fogadás... le lehet pontozni nyugodtan, de nincs olyan örökbe fogadó szülő aki a pénzért fogad örökbe... ha így lenne sokkal többen fogadnának örökbe, nem 90%-ban meddő párok akiknek nem lehet saját gyermekük, a maradék 10% meg azért mert segíteni szeretne egy gyermeken,hogy szerető családban nőjön fel, ne intézetben... tudod megnézik az anyagi hátterét is az örökbe fogadó pároknak, és hát akinek a családi pótlék hiányzik ahhoz, hogy meg tudjanak élni , ők alkalmatlanok :)
2015. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
3-as te nagy fogalomzavarban szenvedsz. Örökbefogadásról van szó és nem nevelőszülőségről. Az örökbefogadó szülő csalad jogilag egyenlő azzal, mikor egy gyermekneknek a vér szerinti szülője vagy. Semmi más juttatást nem kapsz a gyermek neveléséért, mivel ugyanazok a szabályok lesznek érvényesek, mint a saját gyereknél. Családit kapsz utána és ennyi. A nevelőszülő ezzel ellentétben kap fizetést és a gyermek ellátására egy bizonyos keretet. Nem tudom most, hogy van, de pár éve elég szigorúan el kellett számolniuk a kiadásokkal. Mindent számlával kell igazolni a helyi TEGYESZ felé. Amennyiben nem stimmel az elszámolás, úgy a nevelőszülőséget megszüntetik és felelni kell a csalásért. Persze vannak kiskapuk.
2015. febr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
79%
Nekem 2 örökbefogadott Kincsem van, vsz-I gyerkőc nincs....így azt nem tudom, h vsz gyereket hogy "szoktak szeretni"...csak azt, hogy a két gyermekem az életem értelmei, akikért bármikor bármire képes lennék. Szeretetünk szerencsére kölcsönös :-) elképzelni sem tudom, hogy ennél jobban lehetne e szeretni gyereket. Nagyon szerencsésnek érzem magam velük! :-)
2015. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Esete válogatja. Engem örökbe fogadtak, de bár ne tették volna, mert attól az élettől, amit éltem, még az intézet is százszor jobb lett volna. De ha általánosságban nézzük, ez azért nem olyan gyakori. Beszéltem már több örökbefogadottal, és sokan állítják, hogy nem érezték a különbséget. Mindenképp tudatosítani kell, hogy akár örökbefogadó, akár vér szerinti, mindenki lehet jó szülő és rossz szülő.
2015. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm 9 es valaszolo, errol beszeltem, hogy ha egy jo szulohoz mennek a gyerekek akkor igazan szerencsesnek mondhatjak magukat, de lattom te neked epp ellenkezoje volt, nagyon sajnalom!

Egyebkent a 3 as voltam aki epp ezt akkartam megertettni, de szerintuk ez nem igaz, mert mindenki azert fogad gyereket orokbe mert szeretik is stb.... ennyi a nagy okos valaszoloknak😊😊

Akik velem vitaznak es magukbol indulnak ki hogy ok jo szulok, ezt nem is vitattom, csak olvasd el a 9 es valaszolo is akinek nem volt szerencseje sajnos!

2015. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!