Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire tartozik rájuk, hogy...

Mennyire tartozik rájuk, hogy mit kaptam a barátomtól? Szülők, Ti mit éreznétek? Félek, hogy félreértik

Figyelt kérdés

A barátomtól kaptam a 18. születésnapomra tegnap egy autót.Múlt héten vizsgáztam sikeresen KRESZ-ből, így jogosítványom még nincs, de a barátom szerette volna, hogy valami úgymond motiváljon, meg ugye ez az ajándékom.

De nem tudom, hogy a szüleim hogy fognak ehhez viszonyulni... Nekik sosem mondtam, hogy egyáltalán szeretnék autót, mert tudom, hogy egy olyat, amilyet akartam és kaptam, önerőből nem tudtak volna venni és már annak is örültem, hogy a jogosítványt fizetik. Azt meg nem szeretném, hogy úgy tűnjön, a barátom próbál "megvenni".

3 és fél éve együtt vagyunk, a szüleim szerintem elfogadták. Vagyis könnyen belementek az együtt alvásba (még hétköznap is), nyaralhatunk, telelhetünk együtt, ha Ő jön velem, bárhová elengednek. De nem szeretném, hogy azt érezzék, Ők kevesebbek lennének, mert a barátomtól drágább dolgokat kapok, vagy emiatt bármi konfliktusunk legyen.

Csak így a barátomnak is könnyebb lesz, mert nem kell minden reggel/délelőtt értem jönnie, suliba vinni, aztán értem jönni 2-3 óra múlva, vagy amikor éppen végzek. Szóval kicsit a magam ura lehetek és nem kell össze vissza telefonálgatnom, ha esik az eső, vagy gyalog vagyok.


Vagy én agyalom túl és ez nem is akkora ügy?



2015. febr. 25. 15:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ja, és a barátom állja az autóval járó összes költséget, szóval Nekik nem kerül majd pénzbe.

Komoly a kapcsolatunk, kettőnk között már az is szóba került, hogy az érettségi után összeköltözhetnénk esetleg.

2015. febr. 25. 15:10
 2/18 anonim ***** válasza:
18%

Én már erre tegnap is válaszoltam, de eltűnt egy időre az egész kérdés.


Szóval szerintem örülj, hogy a barátod van olyan anyagi helyzetben, hogy egy autót vett neked. Senkinek, így nagyon a szüleidnek sincs közük a barátod vásárlásaihoz. Magyarázkodni sem kell. Ha kérdezik, megmondod és kész. Nem kell ezen agyalni. Örülj.

2015. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, mert a moderátorok "provokatívnak" ítélték, bár nem értem, hogy miért. Szerintem semmi olyat nem írtam, amit más ne bírna elviselni.

Örülök ennek, nagyon, csak ugye azért azt sem akarom, hogy konfliktusunk legyen ebből. Mert pl. az egyik barátnőm, akinek mondtam, nézett nagyokat, meg mondta, hogy az ő szülei nem biztos, hogy ezt szó nélkül hagynák.

2015. febr. 25. 15:24
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Ha 14 évesen nem zavarta őket, ha barátod van, akkor miért pont most kezdené őket zavarni? A barátod egyébként a saját pénzéből vette, és korban hozzád illő? Mert akkor nem lenne szavam nekem sem.
2015. febr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Majd csak megbékélnek azzal a 28 éves Trabanttal:-)
2015. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha aggódni kezdenének, hogy autót kaptál, akkor képzeljék bele magukat a fiú szülei helyébe :D Nah az már durvább, hogy "a kicsi fiam a lánynak autót vett"..

Sok szülőt megingatna

2015. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Annyiban, hogy ha meglátják az autót, csak rákérdeznek.


Amúgy ez nem gáz, csak én szégyelleném kitartottnak lenni, azt meg még inkább, hogy nem tudom viszonozni, max. egy jó dugással.

2015. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszem, hogy meg akar venni, inkább függő pozícióba akar tenni.
2015. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A szüleit nem hiszem, hogy zavarná, de a saját pénzéből vette.
2015. febr. 25. 15:42
 10/18 Girgoy ***** válasza:
88%
Hány éves a barátod és mi a foglalkozása? Mert itt nem biztos, hogy a kocsi lesz a fő gond, az esetleg csak jelez valamit... (pl. egy idősebb gazdag pasi, aki 14 éves lányokkal kezd el járni nekem szülőként gondot jelentene)
2015. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!