Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Sok a balhé...

Mit tegyek? Sok a balhé itthon, és eltiltottak a barátomtól.

Figyelt kérdés

16 és fél éves lány vagyok, szüleimmel (apám lengyel), 2 húgommal, és nagyanyámmal élek. Sok itthon a balhé, nyár óta több (dulakodás, rendőrségi feljelentések, verekedés, gyermekvédelmisek... de minket kicsiket nem bántanak). Szóval nem olyan jó itthon a helyzet. Apám nagyon szigorú természetű, anya megértő, jó fej. Nagyanyám minél öregebb, annál rosszabb... Mindenbe beleköt, semmi se jó úgy, ahogy az van. :S

Különcnek érzem magam, bár nem is vágyok túlzottan társaságokba...

Barátom elég régóta ismerem, de fél éve járunk. Ő 20 éves. Messze lakik tőlünk (kb 200 km-re). Apa nagyon nem szereti őt. A párom az egyetlen ember igazából, akiben meg tudok bízni. Apa eltiltott tőle, mert hülyének tartja (pedig nem az..), tudom hogy csak félt, de túlzásba esett már szerintem. Nem enged szinte sehova, Szilveszterkor az egy pohár pezsgőt alig engedte, mindig beszól hogy minek sminkelem magam és festem a hajam. 4,6-os átlagom lett és bunkón megjegyezte, hogy tanuljak többet. Nem is foglalkozik velem, 5 éve megkérdezte, hogy hányadikos vagyok.

Miért nem az a fontos neki, hogy boldognak lássa a lányát?

Minél jobban tilt, annál jobban csinálni fogom. Barátommal nagyjából 2 hetente találkozunk (lemegyek hozzájuk hétvégére apám tudta nélkül). Nagyon félek apámtól. Attól is, hogy mi lesz ha lebukok esetleg. Viszont ha nem találkozok vele, nem bírom ki. Félek a magánytól és az agressziótól.

Valami ötlet, tanács? :(



2014. febr. 3. 22:53
 1/1 anonim válasza:

Szerintem húzd meg magad, amíg otthon laksz, és ha végzel a középiskolában, menj továbbtanulni vagy dolgozni távolabbra. Nekem hasonló helyzet volt otthon kamaszkoromban, én is meglógtam otthonról, aztán állt a bál... Nálunk is volt rendőrség, minden, mert apám ráadásul alkoholista is volt, csöveseket hordott haza, ott bűzölögtek, lopták a kajánkat, undorító volt. Én 18 évesen elmentem otthonról, azóta sem éltem anyuékkal együtt. Anyám eljöhet hozzánk, ha akar, én nem nagyon járok haza. Azóta családom van, viszonylag jó anyagi körülmények között élünk, és van két szép gyerekem.

Ki kell bírni, csak ennyit tudok tanácsolni. És tanulj, hogy a saját lábadra állhass minél hamarabb.

2014. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!