Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depressziós az édesanyám, mit...

Depressziós az édesanyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukám 15 éve rendszeres pszicihátriai kezelés alatt áll, mániás depressziós, rendszeres, durva pánikrohamokkal. Rendszeresen gyógyszereket szed, mégis így van. Rengeteget butult, nehéz a felfogása is sokszor, úgy sejtem a gyógyszerek is közrejátszanak ebben. Eddig nem éltem itthon velük, de sajnos úgy hozta az élet, hogy fél éve haza kellett költöznöm. Én nagyon szeretem anyukámat, de nagyon nehéz a hangulatváltozásaival együtt élni. Minden baj, semmi nem jó, mindig ingerült, vagy épp lehangolt, már nem tudok mit kezdeni vele, sokszor azt érzem, hogy szívja az én energiámat is. Édesapám is így van vele. A tegnapi napot is altatókkal végigaludta, mert neki csak aludni van kedve. Attól félek, egyszer tesz valami sokkal súlyosabb dolgot maga ellen. Tavaly volt egy ilyen fura próbálkozása, amikor a munkahelyén vett be jóval több nyugtatót, mint szabad lett volna... később azt mondta, teljesen tudatában volt a tettének. Nem tudom mit csinálhatnék vele. Én is dolgozom, nemsokára elköltözöm, nem tudom a kezét fogni állandóan. Nekem sincs mindig jó hangulatom, nekem sem egyszerű az életem, de igyekszem magam fenntartani. Nem tudom mit tegyek, hogyan legyen minden :(
2015. febr. 27. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg leszoktatni a stimuláló szerekről, gyógyszerek, cigi, kávé, alkohol. Anyukád a drogosok depressziójától szenved. Egy hónap tisztulás után kezdjetek beszélgetni célkitűzésekről, legyen kreativitásra épülő, az lefoglalja az szellemi energiákat és karbantart. Művészkedjen, neveljen kutyát, mélyedjen el vallásban. Ha a munkahely miatt van rosszul, akkor mindenképp keressen másikat, ne a pénz miatt őrüljön meg. Én is ezektől lettem jobban. Ha nem érzi jól magát ott vagy abban amit csinál, akkor változtatni kell, a tehetségének megfelelően.


Üdv

2015. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gyógyszerekről nem akar leszokni, azt mondja nem tudna. Váltott már munkahelyet is, itt sem jobb neki. Nem bírja a stresszt. Az meg azért minden munkahelyen van.

Nem egyszerű eset.

2015. febr. 27. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak tisztán van esélye. A gyógyszerek csak leépítik szépen lassan. Nehéz hidd el tudom. Menjen el elvonóra ha nincs elég kitartása. Meglátja kitisztul felette az ég ha leszokik.
2015. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Édesapáddal milyen a kettejük viszonya? Boldog házasságban élnek?
2015. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy olyan boldog házasságban élnek. Talán anyukám soha nem volt igazán boldog az együtt töltött majdnem 40 év alatt.
2015. febr. 27. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!