Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert nem akarja edesanyam...

Miert nem akarja edesanyam felismerni, hogy depresszios vagyok?

Figyelt kérdés
Mi az oka hogy egy szulo nem hogy segitene a fiat a betegsege kezeleseben, hanem meg lehulyezi, de ugyanakkor neha meg szeretetremeltoan viselkedik, de amikor ugy dontottem hogy elmegyek 22 evesen a pszihiaterhez, annyit valaszolt, hogy te nem beteg vagy hanem hulye! Egyszeruen nem ertem a sajat edesanyamat miert viselkedik igy, pedig tanult asszony foiskolat vegzett, akkor miert viselkedik igy?

2013. júl. 26. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem akarja önmagának beismerni, hogy depressziós vagy.
2013. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát a szülő kényelmetlennek érzi ha a gyereke nem egészséges, főleg ha nem testi, hanem más baja van, mert ebben ő nem tud segíteni sem. Persze nyilván mikor már felnőtt a gyerek, támogatnia kéne ebben. Ha elmész, a doki úgyis ad erről majd papírt, és a papírnak biztosan hinni fog. De ugye nem anyukád fogja az orvos költségeit állni? Mert akkor én is mondanék olyat amit ő.
2013. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A pszihiater ingyenes es van rola papirom,de nem ugy nem hiszi el hanem nem akarja elfogadni, erzem hogy eltavolodott tolem, s nem tudok vele semmit sem ugy igazan megbeszelni, soha sem tudtam. Ha oszinte voltam akkor uvoltozott velem, az orvosnak elmondtam ezt hogy mit mondott edesanyam rolam hogy hulye vagyok. A doki megdobbent, s azt valaszolta: mondja meg az edesanyyanak hogy en vagyok az orvos aki 6+2 evet tanult az egyetemen, en tudom ki a beteg es milyen tunetei vannak! Nagyon kedves doktorno, voltam mas dokinak is de azok csak felirtak egy halom gyogyszert aminek rettenetes mellekhatasai voltak. Ugy halottam hogy a latin orszagokban( olszorszag meg spanyol) jobban odafigyelnek az ember betegsegere bajara. A csaladom szoba sem all velem, pedig sok problemamat nem tudtam egyedul megoldani a betegseg miatt, megis kihez forduljak az orvoson kivul? Lehet hogy aki ilyen beteg az jobban meg fog erteni majd, hogy min megyek keresztul?
2013. júl. 26. 18:55
 4/10 anonim válasza:
a pszichiáter hülyeség, próbálj magadon segíteni. A pszihiáternél arra épül a dolog amit elhiszel tehát elhiszed hogy beteg vagy azért mész oda, viszont magadat tudod győzködni hogy jólvagy stb... foglald el magad valamivel alkoss maradandót a világ számára amiért elismerést és dicsőséget szerzel. Az igazi gyógyuláshoz ezek szükségesek, nem egy orvos aki végig hitegeti hogy igen beteg vagy...
2013. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kivancsi lennek hogy te voltal e depresszio valaha es akkor is ezt mondanad e hogy old meg magad a dolgot, meg bebeszelem stb. Amikor meg orvost sem lattam mar akkor is rosszul voltam csak nem tudtam hogy ez egy betegseg, amig el nem olvastam rola a tuneteket es sajat magamnak sem ismertem be, ez a baj hogy sokan onmaguknak sem ismerik be hogy betegek es addig huzzak a dolgot amig nagyobb baj nincs! Azert mert a szonyeg ala akarjuk sepregetni a dolgokat, attol meg a problema nem tunik el! En olyan valaki tanacsat kerem akinek van az imerosei kozott beteg vagy o is az volt es tud megoldast, illetve azt hogy mit csinaljak a csaladdal hogy megertsek!
2013. júl. 26. 19:10
 6/10 anonim válasza:
Igen, és énis jártam pszihológushoz is meg pszihiáterhez is. És nem csupán depresszióm volt hanem pánikbetegségem is amiből kise lehet teljesen gyógyulni de mégis csak az segített amit magamon segítettem nem az amit az orvosok. Az orvosok csak lökték a sablon dolgokat amiket betanultak az egyetemen és irták fel a gyógyszert amit elvből nem szedtem. Befejeztem az orvoshoz járást öngyilkossági gondolataim voltak egész nap a megbolondulás határán voltam. Úgy voltam csinálom azt az egyetlen dolgot ami szerintem jó az életben a rajzolást/ festést. 5 év kitartó munkával nevet szereztem a kultúrában és elismerést. Sok barátom/barátnőm lett és mindemellett fokozatosan megis szűntek a pszihés gondjaim. Más ismerőseim is voltak ugyanígy csak valaki a sportban lett eredményes valaki másban... Átlátom a helyzeted és tudom hogy nehéz megfogadni amit írtam és iylenkor nehéz kiutat látni, de tényleg a saját elméd a legnagyobb ellenséged ha ezeken a dolgokon gondolkodik az agyad. Most elértem oda hogy időm sincs már iylenekre hogy depresszió, mindig van valami teendő amit élvezek. 22 évesen nemtudom mi az amit tanultál miylen pályán vagy az életben, de az biztos ha nem érzed magad jól ahol vagy nem késő váltani és valami újba belevágni. A változás is nagy segítség lehet.
2013. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos sok ember nem hiszi el, hogy létezik olyan, hogy depresszió, meg lelki betegségek. Meg még ott vannak az előítéletek, hogy aki "dilidokihoz" jár, az kettyós. Valószínűleg édesanyád is közéjük tartozik, ami nem is meglepő, hiszen amikor ő volt fiatal, akkor még kevesebbet tudtak erről az emberek, mint ma. Ma se sokat. Ne törődj az ilyen véleményekkel, aki nem volt még ilyen helyzetben, az nem tudhatja, hogy működik ez. Gyógyulj meg!
2013. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi!
2013. júl. 26. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:
konkrétan az enyém se azt hiszi hogy poénkodok, annyit mond hogy szedd már össze magad és ne szomorkodj mindíg
2013. júl. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne erősítse benned azt a tudatot, hogy beteg vagy.
2013. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!