Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nagyon spórolós, én is...

Anya nagyon spórolós, én is ilyen lettem. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Csak dolgozom, dolgozom, a pénzt viszont semmire nem költöm. Szakadt a nadrágom, a táskám, de pénzkidobásnak érzem az újat, anyám ezt nevelte belém..

Mindig veszekedni kellett vele anno, amikor a szétment cipőm helyett újat szerettem volna, könyörögni kellett érte, ami annyira megalázó volt..


Viszont úgy néz ki, én is ilyen lettem. Amikor nagy nehezen veszek valamit, olyan rossz érzés, pedig sose veszek drága dolgokat. Legutóbb (életemben először) könyveket vettem, 6.000 ft-ért. Ez volt... novemberben!!


2015. márc. 1. 21:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy itthon élek még, tanulok, mellette diákmunkázok, amikor tudok (most 1,5 hónapja nem találtam).
2015. márc. 1. 21:52
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erőt veszel magadon, és elmész ruhát venni, majd nem agyalsz azon hogy kidobtad a pénzt. Szépen meséld be magadnak hogy erre szükség volt, mert így is van.
2015. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanebben a cipőben járok! Dolgozom, itthon élek és fősulis vagyok. Szépen befizetem minden hónapban amit kell a maradék pénzemből meg alig veszek valamit, főleg ruhát.

Annyira kopott volt már a ruhatáram, hogy kénytelen voltam vásárolni magamnak új ruhákat. De mintha a fogamat húzták volna mikor fizettem.

Szerintem ez jobb mintha minden sz*rt megvennél...Mikor önállósodsz akkor jössz rá, hogy spórolni kell!

2015. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1,7 millió forintom van eltéve... De tudjátok mit? Lehet hétvégén elmegyek vásárolni, ha bankkártyával fizetek, nem fáj annyira. :D
2015. márc. 1. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is baromi spórolós vagyok, még ha pénzem van akkor is. Milliós megtakarításaim nincsenek, ami meg van, az hamar el tud menni ha jön egy rosszabb időszak. Meg ez nálunk családi szokás, hogy mindenen hónapokig agyalunk hogy kell e aztán nem vesszük meg.
2015. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az utóbbi időben én is ilyen lettem.

Az jó, hogyha tudsz takarékoskodni, de te is írod, hogy rossz érzésed van utána. Szerintem hívd el egy barátnődet vásárolni. Jó szórakozás lesz! :) (Mi egyszer nem vettünk semmit, de próbálgattunk össze-vissza ruhákat. Jó móka volt :) ).

2015. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Én is ilyen vagyok,de én ennek örülök,a húgom kiment Bécsbe és elköltött 50 eurót vett belőle plüss állatokat meg ilyen szarokat,én 30 eurót költöttem el,de abból a pénzből kajáltam,és hoztam haza rengeteg édességet.Igaz még nem dolgozok,szóval nincs annyi félretett pénzem,de egyszerűen jól bánok vele,akkor veszek ruhát ha akciós, van 3 pulcsim,3 pólóm,meg egy farmerom,ami kezd szétjönni szóval vennem kell egyet,max 6e-t adok ki érte.
2015. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem arról van szó, hogy anyud belédnevelt kényszercselekedeteir miatt aggódsz, hanem bekapzsultál a milliódra :D


szerencsejáték helyeken pl ezért is cserélték gyakran a személyzetet.

2015. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, csak ráadásul még utálok is vásárolni. Nem hinném, hogy örülni kell neki, mert ez a hozzáállás legalább annyira nem normális, mint a vásárláskényszer. Megoldás? Passz, nem tudom. El kell menni vásárolni gyakrabban, kis dolgokat venni.

Én szeptember óta tervezem, hogy veszek egy farmert, mert nincs. Mindig sajnáltam rá azt az 5 ezer forintot. Mondjuk külön élek, amit ruhára költök, azt máshonnan kell kispórolnom. Most már az a helyzet, hogy kell farmer, fehérnemű, pulcsi, cipő, táska, és mind sos, egyszerre nagyon fog fájni :D De nem tehetek mást.

Ezután azt fogjuk megpróbálni, hogy lesz egy havi keret, amit például ruhára KELL költeni. És minden hónapban el kell menni és venni belőle valamit. Remélhetőleg így idővel megszokottá válik a vásárlás.

2015. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont ilyen vagyok én is. Képtelen vagyok vásárolni, de persze még így sem vagyok annyira spórolós, mint anyám, aki bekopogott mindig a fürdőszoba ajataján ha úgy gondolta, túl sokáig folyik a víz, vagy este 9 után nem égethettünk villanyt és végigfagyoskodtuk a gyerekkorunkat. Én már arra vigyázok, hogy az életem ne legyen rossz, amire szükségem van nehezen, de megveszem, de tény, hogy egy szakadt cipő vagy táska nem befolyásolja a közérzetemet, ami azért nő létemre elég fura. Azon kell változtatnod, hogy amikor pénzt adsz ki, az ne legyen rossz érzés, ne bánd meg. Gondold azt, hogy segítesz azon, akitől megveszed.
2015. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!