Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt akire a szülő nagy...

Volt akire a szülő nagy hatással gyakorolt? Hogyan alakult az élete? Nehezen tudott elszakadni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rám nagyon nagy hatást gyakorolt a szülő. Jelenleg is 2 pszichológushoz járok, hogy ne öljem meg magam azóta sem.
2015. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rám is nagyon nagy hatással voltak, el is menekültem otthonról a legtávolabbi iskolába, ahonann nem tudtam bejárni - középiskola. Majd egyetemre az ország teljesen másik végébe, ahonnan már csak havonta tudtam hazajárni. Nagyon hamar már önálló életet alakítottam ki és most a gyerekeim mellett meg már azt kapom az apjuktól, hogy olyan vagyok, mint az anyám :D Azt mondjuk hozzáteszem, hogy ők nagyon kemények voltak mindig is, okosak és maximalisták. Ha otthon maradok tinédzserként, szerintem az egész életemet tönkretették volna. Amúgy távolról nincs velük gond, szokat segíteni is sokat, bár nem kérem...
2015. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelen, rám is nagy hatással voltak. 18 évesen 300 km-re futottam tőlük.
2015. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Rám pozitív értelemben gyakorolt nagy hatást. Imádom őket és nagyon jó a kapcsolatunk. Nem beszélünk mindennap, de ha igen, akkor sokat. Nehéz volt tőlük 200 km-re költözni, de ez az élet rendje, szépen lassan hozzászoktam. Annak ellenére, hogy ezt a várost tartom otthonomnak, hozzájuk is HAZA megyek. Szeretem őket és igazán sosem fogunk elszakadni, nem is gondolom, hogy kell.
2015. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
rám is,olyannyira, h nem hiányoznak valahogy
2015. márc. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
rám is pozitív hatással voltak, imádom anyum. Apám már nem él, de vele is jó kapcsolatom volt. Másrészt egyáltalán nem volt nehéz önállósodni. 19 évesen költöztem össze párommal.
2015. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kapcsolatom volt a szüleimmel, sajnos már nem élnek. De ha elakadok valamiben, mindig arra gondolok, hogy abban a helyzetben anyám mit tett volna (nekem Ő maradt a példakép). Amúgy hamar önállósodtam, és jól boldogulok nélkülük is, viszont érzelmileg nagyon hiányoznak.
2015. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Édesanyám negatív - édesapám pozitív hatást gyakorolt rám. (édesanyámmal élek) A legközelebbi adandó alkalommal olyan messzire megyek, hogy soha nem lát viszont. Apámnak sokat köszönhetek, nekem ő a példaképem, ettől függetlenül nem fog nehezemre esni megválni tőle (vele fogok kapcsolatot tartani)
2015. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 dixeinsteins válasza:

Mindig nagy igyekezettel befolyásoltak szüleim és mostohaszüleim, de sose jutottak vele semmire. Szüleim elváltak. Nem is baj. Újraházasodtak külön-külön. Apámnál lakom. Már költöznék, csak mivel elköltöztünk évekkel ezelőtt a megkérdezésem nélkül az iskolától, munka és tanulási lehetőségektől, a barátaimtól jó messzire, így korlátozottak a lehetőségeim.

Anyám elvált, többször és nekem panaszkodik, oda se vágyom.

Otthon leterhelnek házi és kerti munkával (ezek igenis nagy dolgok így egyedül főleg a gyümölcsöskert és a fával való fűtés miatt, amit szintén nem én akartam)

Magánélet, barátok ezen dolgok és betegségeim miatt nincs.

Magányos, keserű és önálló lettem, de függök az anyagi támogatástól.

2015. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Apám az erőszaktevő pszichopata volt, anyám meg az álszent gerjesztő áldozati bárány, aki élvezte a szitut.


18éves koromban leléptem, és minimálisra csökkentettem a kapcsolatot. Azt sem tudom, miért jópofizok néha még mindig diónyira zsugorodott, görcsös gyomorral, amikor valahogy mégis megtalálnak. Mocskosul NEMET akarok mondani nekik, de még mindig érzem a pszichikai zsarolást, amit több évig kellett elviselni.

2015. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!