Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért természetes ebben a...

Mért természetes ebben a témában, ha a szülő lehúzza pénzzel a gyerekét?

Figyelt kérdés
Többször is olvastam, hogy valakinek több, mint fele fizetését le kell adnia, a maradékból pedig neki kell ruhát, kaját, gyógyszert stb vennie, így marad neki 10-20000 Ft havonta, és örüljön neki, hogy nem veszik el az egészet, mert azt is megtehetnék, de közben meg elvárják, hogy költözzön el a gyerek. Itt 99%-ban azt írják a válaszolók, hogy ez teljesen rendben van. Komolyan mindenki így látja?

2015. márc. 2. 23:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%
Most őszintén, milyen "szülőkkel" találkozol itt. Alja népség.
2015. márc. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
itt tényleg ezt tartják a normának
2015. márc. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
ha dolgozol, akkor az a normális, hogy beszállsz a rezsibe...ha nem így gondolod, meg lehet próbálni albérletben is megélni
2015. márc. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy ne kelljen leadni, de a fizetés felét vagy még többet, ráadásul úgy, hogy a gyerek veszi a gyógyszert meg a kaját is magának az azért durva.
2015. márc. 3. 00:04
 5/30 anonim ***** válasza:
11%
Költözzön el! Kötelezte valaki,h ott maradjon! Nem! Akit pedig le lehet húzni azt igenis le kell húzni!
2015. márc. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Pff. Nevetséges vagy.
2015. márc. 3. 00:30
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, az ilyenek mit éreznek. Kicsit elfelejtik azt, elvileg nem azért szültek a világra egy gyereket, hogy 18 évesen vagy amikor munkába áll, pénzkeresővé lesz, takarodhat otthonról, vagy kezdje el nekik törleszteni, amit beleöltek az addigi évek alatt.

Normális, hangsúlyozom: NORMÁLIS esetben a gyereket később is támogatni akarja a szülő, ha tudja. Nekem mondjuk leszakadna a bőr a pofámról, ha akár csak 10 ezer forinttal is lehúznám, mondván, nálam lakik. Miért, előtte 18-20 akárhány évig nem volt ott? Addig bírtuk anyagilag a rá eső rezsit, kaját, utána hirtelen nem?

Persze a szórakozását, extrább igényeit elvárható, hogy már magának állja, de az ételt, amit megfőzök, vagy a vizet, áramot, amit elhasznál miért kéne kifizetnie? Nekem ne mondja senki, hogy egy huszonéves srác/lány hirtelen több áramot, vizet használ és több kaját eszik, kvázi: többe kerül, mint egy 17-18 éves középiskolás, akit viszont még eltartottak szó nélkül.


A férjemtől is minden fillérjét leszedték, míg otthon élt. Meglett a böjtje, jó ritkán néz feléjük. Mert már keresőként tudja, mennyi az annyi, és hogy azoknak sem a megélhetéshez kellett az ő fizetése, hanem az extra dőzsöléshez, amúgy meg semmire sem vitték.


Még azt tartom a legjobbnak, amikor 10-20 ezret elkér ugyan a szülő, de minden hónapban elrakja, és egy összegben megkapja a gyerek x év múlva. Tulajdonképpen maga gondoskodik róla, hogy valamicskét mégis megspóroljon a gyerek, ha már dolgozik. Mi ezt másképp oldjuk meg, lakáskasszát nyitunk neki, és eleinte mi rakjuk bele a pénzt, ha már keres, átveszi ő. :) Nagyon hálás lesz érte, mert mi is azok lettünk volna, ha ilyesmire gondolnak a szüleink.

2015. márc. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Az elvárható lenne, hogy 10-30 ezret beleadjon a költségekbe, ha már ő is pénzt keres, minden pénzt elszedni alja dolog.
2015. márc. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
Van ilyen sajnos ... Nekem van egy regi barátnőm , akivel 19 evesen dolgoztunk együtt . Akkor meg ő is otthon lakott . Az ő anyja volt olyan , hogy elvette a fizetését , mondván hogy ő majd azt beosztja , félretesz neki a bankba stb , nála pedig mindössze 5000.- t hagyott , egy hónapra ! 😁 Én is adtam le otthon , főleg miután akkor váltak el a szüleim , kellett a két kereset .. De megvolt továbbra is mindenem , anyu erején felül segített engem .. És ez nem valtozott soha , így ban ez a mai napig , 13 évvel később is , mikor mar másik városban elek es családot állapítottam . Nem kérjük .. De mindig ad valamit , nekem .. Vagy az unokajanak ... Ő ilyen ! A mai napig értünk él :) !
2015. márc. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
39%

Azt igen sokan elfelejtik, hogy a szülö nem feltétlen milliomos, és ha a gyerek nem fizet bele az ottlakásba, akkor nincs semmi pénzük, csak adóságok lesznek belöle.


Föként úgy, hogy igen sok fiatal szerint a rezsi bagatell dolog, olyasmivel, hogy az árammal/vízzel/gázzal spórolni kell, csak hülyék foglalkoznak.


A gyereket nem azért szülik, hogy fizessen, de a szüülök sem azért vannak, hogy a dolgozó gyereket eltartsák, miközben az pazarol.


Meg mit ítam, sokan nem engedhetik meg eleve maguknak, hogy lemondjanak erröl az összegröl.


Mellesleg a "fele fizetés", amit elkérnek, a legtöbb esetben még a kiadások felét sem fedezik.


Amit viszont nem értek: egy fiatalnak milyen GYÓGYSZERKÖLTSÉGEI vannak???

2015. márc. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!