Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már semmi sem jó? Lehet...

Már semmi sem jó? Lehet egyáltalán még helyesen gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgatok itt az oldalon a kérdések és válaszok között és teljesen meg vagyok rajta döbbenve, hogy a gyerekek nevelését tekintve itt nem lehet normális utat követni. A válaszolók többsége szerint minden rossz, meg persze annak az ellenkezője is.


Ha valaki megkérdezi, hogy nevelő célzattal esetleg rá lehet-e ütni a gyerek kezére, egyből nekiesnek, hogy úristen, milyen szadista, hogy veri a gyereket, inkább őt kéne jól agyonverni, mit képzel magáról, neki nem is való gyerek.


Egy másik kérdés arról szól, hogy az anyuka rákiabált a gyerekre, mert a kislány azt mondta neki, hogy "rohadjon meg!", az anyuka meg fáradt volt, kijött a sodrából, és hát igen, felemelte a hangját. Ott is volt minden, a gyereket nem így kell nevelni, nem az a megoldás, ha felemeled a hangodat, szegény gyerek lelke sérül, miért nem ültél le vele és beszéltétek meg a dolgot, úristen, hogy lehetsz ilyen, hogy kiabálsz a gyerekeddel, stb.


Ahol meg azt írja egy nevelőanyuka, hogy a férje kislánya hisztériát csapott a születésnapján, mert nem kapott elég sok ajándékot és nem ízlett neki a torta sem, amit a nevelőanyja készített a saját két kezével, ezért a gyerek lazán hozzávágta a tortaszeletet tányérostul a falhoz, ott meg aztán végképp leesett az állam a válaszoktól. Még ha egyesek el is ismerték, hogy a gyerek esetleg hisztis, de jaj, nem szabad rá haragudni, nem ő tehet róla, biztos frusztrálja valami a kis lelkét, ezért vágta falhoz a tányért és ezért mondta azt a nevelőanyja főztjére, hogy "Ez egy sz.r!", biztos nagyon nehéz neki, hogy szegényke így tudja csak kifejezni magát, jaj, hát a szülők tehetne mindenről, a gyerek abszolút ártatlan, és persze ezek után még a nevelőanyuka volt maga az Antikrisztus, amiért megírta, hogy az eset után igenis neheztel a kislányra, mivel ő szívét-lelkét beleadta a szülinapi előkészületekbe és nyilván nem esett neki jól, amit a gyerek leművelt...


Aztán persze ott van a másik oldal, és már jön is mindennek az ellenkezője: amikor azért vannak leszólva a szülők, mert nem nevelik a gyerekeket, mert azoknak minden meg van engedve, minden rájuk van hagyva, semmiért se szólnak rájuk, nincsenek fegyelmezve, büntetve, nagyképű, flegma, elkényeztetett, hisztis, akaratos kis pukkancsok lesznek, mert a szülők mindent megadnak nekik, soha nem mondanak semmmire sem nemet, a gyerek azt hiszi, hogy neki mindent lehet.


Most akkor mégis mi a jó? Ha nevelem, ha rászólok, ha felemelem a hangomat, hogy érezze, hogy igenis, mérges vagyok, mert valami nagyon rosszat csinált, akkor az a baj, mert szegény gyerek lelke sérül. Ha viszont én vagyok a megbocsátás mintaképe, nem tiltom, nincsenek szankciók, se bünti, se szobafogság, nehogy a kis lelke sérüljön, akkor meg hanyag, idióta, felelőtlen szülő vagyok, aki mindent megenged a gyereknek, aki ettől egy elkényeztetett kis hisztérika lesz és azt gondolja, bármit megtehet, úgysincs következménye.


Akkor most tulajdonképpen mi a helyes? Nevelje a szülő a gyereket, vagy ne nevelje a gyereket?


Szerintem nem szabad mindent ráhagyni a gyerekre, és ha rossz volt, szemtelen volt, visszafeleselt, tiszteletlenül viselkedett vagy valami nagy bajt csinált, azért igenis felelősségre lehet - és kell is! - vonni, attól még nem fog összeroppanni a lelke, vagy ha igen, valamit nagyon rosszul csinálok! Azért hadd ne dicsérjem már meg, ha azt mondja az édesanyjának, hogy "Rohadj meg!" vagy hozzávágja a falhoz a tányért tortástul-mindenestül. Ha emiatt az anyukája esetleg rácsapott volna a kis kezére, szerintem még az is belefért volna, mert ez a viselkedés elfogadhatatlan.


Félreértések elkerülése végett: Nem vagy a verés híve!!! Engem se vert soha egyik szülőm se, de azt azért nem hívnám verésnek, hogy "rácsapnak" egy kicsit a gyerek kézfejére, mert valami rosszat csinált. Egy kezemen meg tudom számolni, életemben hányszor csaptam rá a kezemre, de azt kell mondanom, így utólag mindet jogosan kaptam.

Én és a testvéreim is normális emberek lettünk, egyikünk se sérült lelkileg, de közben megtanultunk tisztelettel beszélni a szüleinkkel és másokkal is, a tanárt "Tanár úr"-nak vagy "Tanárnőnek" hívtuk, nem pedig úgy, hogy "büdös csicska", és ha 1-est kaptam, nem fenyegetőztem, hogy "majd az apám elintéz", ugyanis ha esetleg valamiből karót vittem haza, akkor otthon az apám engem vont felelősségre az elégtelenért, nem pedig a tanárt...



2015. márc. 2. 12:25
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Elnézést, kicsit kapkodtam, ezért egy-két szót elírtam az utolsó bekezdésben. Szóval:

"Nem vagyok a verés híve!!! Engem se vert soha egyik szülőm se, de azt azért nem hívnám verésnek, hogy "rácsapnak" egy kicsit a gyerek kézfejére, mert valami rosszat csinált. Egy kezemen meg tudom számolni, életemben hányszor csaptak rá a kezemre, de azt kell mondanom, így utólag mindet jogosan kaptam. "

2015. márc. 2. 12:30
 2/33 Andizsuzsi ***** válasza:
17%
Most tulajdonképpen mi a kérdésed? Mert ebből az irományból csak az jön le, hogy újra egymásnak akarod ugrasztani a két tábort.
2015. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
51%
Következetesen és türelemel kell nevelni, nem csapkodva és üvöltözve. Ne abból érezze a gyerek, hogy túlment a határon, hogy az anyja ordít és megüti, hanem hogy előbb rászól, aztán újra rászól de ekkor már elmondja azt is, hogy mik lesznek a következmények, majd ha ezután is folytatja a gyerkőc,akkor jöhet a bünti. Ebből a gyerek pontosan fogja tudni, hogy hol a határ, tisztelni fogja az anyját, de nem fog félni tőle. Hát így kellene, aztán sokan persze babusgatnak, túl engedékenyek, aztán őrjöngenek, ha már "fejükre nőtt" a kicsi.
2015. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 goolky válasza:
92%
Én is összeolvastam már mindent a gyereknevelésről. Bármelyik nézet érdekében, és ellene is meg tud szólalni valaki... Így arra az álláspontra helyezkedtem, hogy csináljuk érzés szerint, tisztességgel, jószándékkal, példát mutatva. Ha elég jó emberek vagyunk, nem lehet rossz a végeredmény sem.
2015. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
42%

Abból, hogy a válaszadóknak meglehetősen eltérő a véleményük, miért következtetsz arra, hogy nincs helyes út?

Van, csak nincs közmegegyezés abban, hogy melyik is az.

Ráadásul a kérdés nagyon összetett, abból, hogy a pedagógust "tanár úrnak" szólítjuk, még nem következik, hogy helyes dolog ráütni egy gyerek kezére. És ha egy szülő hirtelen felindulásból rákiabál a gyerekére, esetleg meg is üti, attól még lehet az erőszakmentes nevelés híve, hiszen ő is ember, hibázhat.

2015. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
28%

A kezre csapassal az a baj, hogy a gyerek ugy gondolja, hogy minden akaratat teljesiteni fogja majd valaki, ha nem, akkor egy kicsit majd rajuk csap.

Lasd, te is ezt lattad szuleidtol, neked nem volt gond, viszont tovabb viszed az elmet. Mondom en ezt ugy, hogy en is kaptam egy kez vagy fenekcsapast, ha "rossalkodtam". Tobbivel egyet ertek, neveljuk a gyerekeket, vagy egy senkihazik lesznek.

2015. márc. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Igazad van, kicsit kusza lett a végére ez az egész iromány... Amikor elkezdtem gépelni, még tudtam, mit szeretnék kérdezni, de közben elkapott a hév.


Igazából csak nem értem, minek ez a nagy ellenségeskedés, minek kell leszólni egymást. Ha valaki rácsap a gyerek kezére, vagy felemeli a hangját dorgálás közben, hogy a gyerek érezze, hogy a tettének igenis súlya van, akkor miért lesz az illető egyből rossz szülő, ha közben meg megy a puffogást az elkényeztetett, hisztis gyerekek miatt, akiket nem fegyelmeznek a szülők...


Kicsit érthetetlen számomra, hogy a mai világban már semmi sem jó, mindenki csak leszólni tudja a másikat, ez se jó, de az se jó... és azt hiszem, csak szeretném tudni, hogy miért van ez így? Emiatt kezdtem kiírni a kérdést is, csak idő közben én magam is elvesztem a sorok között.

2015. márc. 2. 12:37
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

Ismered a tanmesét az emberről a fiáról meg a szamárról? Akármilyen felállásban mentek az utcán mindig megszólta őket valaki..

Szóval magasról carjál mások véleményére,nem is kell kérdezősködni, úgy neveld a gyereket ahogy te gondolod ,hogy jó ,és ahogy látod hogy beválik.

2015. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van egy majdnem 3 éves fiam és magasról teszek rá, hogy a gyakoris nagy megmondók mit gondolnak. A gyereket a férjem és én neveljük és pont. Egy valami érdekel: a fiam boldog, vagány, önálló, de ragaszkodó gyerek, aki naponta többször átölel és azt mondja, "Szeretlek". Azt azért elárulom, hogy csaptunk már rá a fenekére, de úgy látom, komolyabb lelki sérülés nélkül túlélte :)
2015. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%
Az a jó, amit te annak tartasz. Tök mindegy, hogy neveled a gyerekedet, mindig lesz egy csoport, akinek az nem fog tetszeni, de semmi közük hozzá. Ők neveljék úgy a saját gyereküket, ahogy nekik tetszik, a tiedet meg hagyják rád.
2015. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!