Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy meleg vagyok? Azért mégis tartok tőle

Figyelt kérdés

14 éves meleg fiú vagyok, már kiskorom óta volt valami "gikszer" a szexualitásommal kapcsolatban. Meglepően lányosra sikeredett a természetem, de ezt mindig is kompenzálta, hogy nem tűröm a megalázottságot. Nem érdekel, kiről és miről van szó, leoltom, ha kell. Büszke meleg vagyok. Ugyan kevesen tudják rólam, a Szüleim sem, de azt, hogy büszke vagyok arra, aki és ami vagyok, azt nekik, leginkább az Édesanyámnak köszönhetem. Édesapámnak is (aki ugyan nem vér szerinti apám, de akkor is így fogom szólítani. Remek apa.), de ő később került az életembe. Megvan az a luxusom, hogy a családom minden tagja támogat bármikor.

A büszkeséggel viszont nem álltam mindig így, nem csak a család kellett hozzá. Egy évvel ezelőtt még a falra tudtam volna mászni kínomban, aztán jött egy átmeneti enyhülést, ezt pedig a matematika hozta. Olyan szinten remek "orvosság" volt a depressziómra, olyan szinten érdekelni kezdett, hogy azóta felsőfokú számelmélettel foglalkozom, volt egy végzős matematikushallgató, aki egyszer azt mondta, hogy tanulhatna tőlem.

De észrevettem, hogy valóban, ez remek módszer arra, hogy a fejemben rendet tegyek, de akkor is hagynom kell ezt lefutni a fejemben. Ekkor kezdett el érdekelni a szexuálpszichológia, nagy általánosságban a pszichológia.

Ezzel egy időben jött egy új fiú az osztályunkba (hatodik osztályban járunk), aki eleinte rettentőmód idegesített, mert a hozzáállása szörnyű volt mindenhez.

De egyszer ketten maradtunk az öltözőben, és elkezdtünk beszélgetni.

Valami megfogott benne. Nevezetesen az, hogy akármilyen idegesítő volt a hozzáállása, nagyon barátságos volt, sokat cukkolt, szerette, mikor "mini idegrohamot" kaptam :D. Az egész srácban azok a gyönyörű zöld szemek voltak az igazán meghatóak, és a hangja.

Előbbit nehezemre esett észrevenni, lévén a szemem... Hát... Nem tökéletes. :)

A fülem sem, de észrevettem, hogy akármilyen ideges voltam, amikor meghallottam a hangját, azonnal teljesen megnyugodtam.

Akkor már tudtam, hogy valószínű, hogy homoszexuális leszek.

Ami a fogalom megismerését illeti, egy ideig Édesanyám egyedül volt kénytelen nevelni betegen, három műszakban dolgozott, ennek ellenére is alig tudtunk megélni.

De mindig szakított rám rengeteg időt, soha nem fogom elfelejteni azt a csillogást a szemében, ami a kiskoromból annyira megmaradt. Emlékszem, három éves koromban kaptam tőle egy dinoszauruszokról szóló ismeretterjesztő könyvet, amit ugyan nem tudtam elolvasni, de amikor kértem tőle, mindig olvasott órákig. Akkor is reál beállítottságú voltam.

Láttam az óvodában, hogy a fiúk katonás játékokkal játszottak, én meg babáztam a lányokkal. :D

Otthon is volt jó sok játékom, de mindig a nagy plüssmalacomat ölelgettem.

Szóval az óvodában észleltem, hogy ez a kisfiú abba a kislányba szerelmes és fordítva, és mindig is különc lévén megkérdeztem Édesanyámat, mi van ha két fiú vagy két lány szerelmes egymásba.

El is magyarázta. Azt is, hogy az ilyen embereket nem szabad kicsúfolni, mert teljesen normálisak.

Szóval visszatérve hatodikba, a gyönyörűen zöld szemű, elképesztően szép hangú fiúhoz, és az akkor sejtésként élő homoszexualitáshoz, feltűnt, hogy igen, Dani (nem ez a nevem) szerelmes. Mégpedig egy fiúba. "Nagyon jó."... :D

De összességében ez akkora örömbombát adott nekem, hogy teljesen sikerült a dolgot feldolgoznom, semmi gondot nem okozott, de akkor sem tudta még senki.

A biológia tanárnőm a család barátja(, nem kivételezik velem, töriből akkora kapát kaptam egyszer tőle, mint a ház, de nagyon helyes! :D). Mindig is tudta, mikor vagyok rosszul stb.

Egyszer nagyon bolond voltam, őt is megsértettem, és akkor megmondtam neki, hogy meleg vagyok. Na erről a fél este beszéltünk, napokig nem tudtam a szemébe nézni, de utána akkora megkönnyebbülést éreztem... Huh... Nehéz leírni is.

Amikor először csókolt meg fiú (nem az, akiről beszéltem), akkor mérhetetlen örömöt éreztem.

A fenekemhez is benyúlt, de megkérdezte, hogy nem zavar-e.

Nem, nem zavart. Amennyire csak egy ember gyengéd tud lenni, annyira az volt ő is.

Csodálatos érzés volt fogni a kezét, érezni az illatát, egyszerűen megérinteni, megcsókolni, érezni a jelenlétét.

Azóta eltelt kis idő, sajnos olyan szinten elhatárolódtam a társadalomtól, hogy még a családommal sem szívesen beszélek.

Édesanyámról már meséltem, de még kihagytam Édes-jó apám. :D

Ő egy nagyon csendes, mérhetetlen intelligens ember.

Mindig segített, mikor kértem, de ami miatt örökké hálás leszek neki, hogy annyit sírhattam a vállán. Ő volt a kis síróemberem. :D

Összességében az ősök egy olyan érzelmi alapot adtak, amivel el tudom magam teljességgel fogadni.

Annak ellenére, hogy kamasz vagyok, úgy vélem, hogy jobb szülőket nem is kaphattam volna, és azon szerencsések közé sorolhatom magam, akinek a szülei teljes harmóniában élnek. Édesanyám szerint soha nem emelték még meg egymással a hangjukat.

Maximum, mikor cukkolják egymást, és ez hallatszik át a szobámba: "Verasztó Laciiiiii"- nem ez a neve :D

Szóval... Ezek után is félek nekik elmondani. Igazság szerint nem is akarom, mert ha majd bemutatom a páromat, akkor pont nem fogja őket érdekelni, milyen nemű, az fogja izgatni őket, hogy a fiukat boldoggá teszi.

Tehát szerintetek mondjam el, és ha igen, hogyan, vagy csak hagyjam, és majd megtudják, ha eljött az idő?



2015. márc. 3. 22:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Igen, a tanárnő egy darabig törit is tanított.
2015. márc. 3. 23:03
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján, amit a szüleidről írsz, nem hinném, hogy bármi gond lenne abból, ha elmondod nekik, felvilágosult, értelmes embereknek tűnnek. Kezd először talán anyukáddal. Sok sikert!
2015. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Intelligensnek tűnsz és feltételezem, hogy a szüleid is azok. Szerintem mondd el nekik. :)
2015. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy akkor kell majd elmondanod, ha lesz egy srác, akit be akarsz nekik mutatni, aki megérdemli, hogy megismerheti a szüleidet.
2015. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell elsietned, de szerencsésnek mondhatod magad, mert az alapján, amit leírtál, bármikor is mondod el, normálisan fogják fogadni.

Egyébként le a kalappal a fogalmazásmódod és a gondolkodásod előtt! Látszik, hogy értelmes és intelligens vagy, szinte üdítő ilyet olvasni egy 14 évestől. Sok sikert! :)

2015. márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

14 évesen, hogy lehetsz te 6.osztályos? :D már 8.-ba kellene járnod de mindegy :D


kamu a sztori :D azért fogalmazás csillagos 5ös!

2015. márc. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem látok arra esélyt, hogy valamiféle családi probléma lenne, mert kölcsönösen tisztelitek egymást és a tanulásodban is remekelsz amit gondolom szüleid is értékelnek.
2015. márc. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
A srác nem most hatodikos,te gyökér...
2015. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok után, amiket leírtál és ahogyan leírtad, azt gondolom, a szüleid el fogják fogadni, hogy meleg vagy, sőt, azon sem lepődnék meg, ha már régebb óta tudnának róla. Igazából nem is értem, miért gondolkodsz rajta. Na jó, ez nem igaz, sejtem: melegnek lenni nem egyszerű dolog és ha valamit kimond az ember ezzel kapcsolatban, azt már nem lehet visszavonni. Mindenesetre drukkolok neked és sok szerencsét kívánok az életben!
2015. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szerencsés egy flótás vagy, mármint abban, hogy már van valaki, akinek coming outolhattál, és a szülőknél is biztosra mehetsz. Hasonló cipőben járok veled(a kor, érdeklődés legalábbis egyezik), ezért tanácsot szeretnék kérni tőled: kinek montad el először, és hogy?

UI: A kérdésre válaszolva, szerintem mondd el nekik. Elvégre intelligensek, szeretnek téged, és nyilt vagy velük. Ha pedig szereted őket, érdemes velük megosztani az életedet. :)

2015. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!