Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet kék színű szeme a...

Lehet kék színű szeme a gyermeknek, ha az anyja, és apja szeme is barna színű?

Figyelt kérdés

A családban szinte senkinek sincs kék színű szeme. Viszont a már lassan 1 éves kislánynak tengerkék . Először azt hittük mint a kisbabáknál hogy majd neki is megváltozik, de kék maradt. Előfordulhat ilyen?

Segítségeteket, véleményetek kérem!


2015. márc. 7. 00:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, ahogy pl. 3-as leírta. Viszont ha mindkét szülő kékszemű, a gyerek szeme nem lehet barna.
2015. márc. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, de valószínűbb, hogy idővel barna lesz az. A legtöbb gyereknek először kék.
2015. márc. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
14-es, nem tudom, hogy Te tudod-e, ki a gyereked biológiai apja, de azt biztosan nem tudod, hogy a biológiai szemszínt mi határozza meg.
2015. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Több internetes oldalon is fent vannak az öröklödés a szemszínre.


Az számít milyen génekkel rendelkeztek. Ha mindkét szülöben benne vannak a kék gének, akkor lehet kék szeme a gyereknek, akkor is ha barna a szemetek. Àltalában ez onnan látszik, hogy nem egészen sötét barna a szem, inkább világosabb barna.

Csak telejsen két kék szemü szülönek nem lehet barna szamü gyereke, de ott is a telejsen kék szem számít.

2015. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%
Lehet. Kislányunk lassan 5 éves és kékes zöld szeme van. Apjának és nekem is barna a szemünk, de az apai nagypapának és nagynéninek kék szeme volt.
2015. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kicsi az esélye, de lehet.

Anyunak mindkét szülője barna szemű, anyunak meg smaragdzöld.

2015. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Lehet. Aki meg lepontoz, az ismételje át a középiskolás biológia tananyagot. :)
2015. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%
A szüleim barna szeműek és hajúak, a testvéreim szintén, én pedig szőke kék szemű vagyok.:) ráadásul egészen világos, tengerkék a szemem. A felmenőim között viszont van olyan akinek kék volt a szeme, tehát ennyire egyszerű, hogy én abból a génből örököltem.
2015. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
A bátyámnak is kék a szeme mikor a szüleimnek barna. A papánktól örökölte. Kár hogy nem én jártam így :D
2015. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha két barna szemű szülőnek kék szemű színű gyereke születik, akkor azt jelenti, hogy a szemszínt meghatározó génjeikben van domináns és recesszív allél. Az ilyen hetero tulajdonságokat öröklő szülőknek körülbelül 20% esélyük van a kék vagy zöld szemű gyerekre(a kék és a zöld szem nem tartalmaz domináns allélt, csak recesszívet, így ha nincs domináns allél, akkor eltűnik a barna szemet meghatározó tulajdonság és a fenotípusban képes megjelenni a recesszivitás). Tehát lehetséges.
2015. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!