Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akiknek már felnőtt...

Szülők, akiknek már felnőtt gyerekeik vannak, segítsenek: Én várok túl sokat a szüleimtől?

Figyelt kérdés

1 éve meghalt a nagymamám, aki velünk élt (anyukám édesanyja), és azóta teljesen megváltozott itthon minden. Egyre inkább úgy érzem, ő tartotta össze a családot, ő volt a fő "motiváció". Én már egyetemista vagyok, csak 2-3 hetente járok haza.

Amikor itthon vagyok, azt tapasztalom, hogy a szüleim motiválatlanok. (Anyukámnak nincs munkahelye, apa dolgozik.) Délután 6-tól, illetve gyakorlatilag egész este alszanak. Nem igazán van társaságuk, együtt abszolút nem csinálnak programokat. Amikor hazajövök, rendre üres a hűtő, vagy tele van 3 hete lejárt dolgokkal. Nem egyszer fordult elő, hogy még kenyér sem volt itthon. Anya nem főz,általában összedob gyors kajákat, amik fél óra alatt kész vannak. Fogalmam sincs, ők mit esznek nap, mint nap... Amikor megjegyzem, hogy azért lehetne itthon némi kaja, amikor este 10-re megérkezem, olyankor azt mondják, hozzak magammal haza, amire van szükségem. Egyébként nem vagyunk szegények.

Nem akarom őket bántani, mert egyébként abszolút haveri a kapcsolatunk, minden nap beszélünk, jóban vagyunk. Csak aggódom miattuk.. Nem tudom, hogy az ilyen életforma hová vezet. És talán önzőség, de kicsit rosszul esik, hogy nem kedveskednek nekem, mintha nem is várnának már haza. Örülnék közös programoknak, közös étkezéseknek, de nem lehet őket rávenni ilyenekre. Semmi sem olyan, mint amikor a mama még élt. Szerintetek túl sokat várok? Tanácstalan vagyok.


2015. febr. 27. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Felnőttek már, nem a te dolgod motiválni őket.
2015. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magukra fognak találni. Mi is így voltunk, amikor a fiaink elkerültek tőlünk, és magunkra maradtunk. Később befogadtunk 2 árva kutyust, és máris meglett a napi program...
2015. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

És ha egyszer, amikor korábban érsz haza, főznél valamit te, megterítenél három főre, és "meghívnád" őket vacsorára?


Hátha rávezetné őket, milyen jó is ez így. :)


Amúgy dolgoznak? Csak mert akkor pl. valószínűleg a munkahelyen esznek, nem?

2015. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdező írta, hogy az anyukájának nincs munkahelye.


Kérdező, anyukádnak mióta nincs munkája? Melyik térségben élnek?

2015. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
gonolom hiányzik a nyagyi nyugdija gyakorlatilag kieset egy kereset így nem fognak körbeugrálni egy felnöt embert
2015. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!