Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van meg esely arra, hogy...

Van meg esely arra, hogy normalis kapcsolatot alakitsunk ki az apankkal?

Figyelt kérdés

Apa ketszer elvalt, a ket hazassagabol negy gyereke (15-23 evesek) szuletett. Az utolso valasa ota (7 eve) millio baratnoje volt, maximum fel evig birta megtartani oket.

A negy gyerek kozul egy maradt vele jo viszonyban.

A legkisebb tesomnak, bar nem egy szent o se, a legnagyobb bune az volt, hogy nagyon hasonlit a masodik felesegere. Apa kb vele folytatta a gyerek anyjaval elkezdett konfliktusait. Emiatt borzaszto igazsagtalansagokat kellett elviselnie.Pl a tesom kerte, hogy allitsuk le a filmet, amig wc-re megy, apa kiakadt, hogy o is olyan onzo, mint az anyja.

A masik tesom 21 eves, evek ota alig beszelnek. Nem birta elviselni az allando kritizalast.

En vagyok a legnagyobb, nalam 10-12 eves koromban volt a csucspont, de meg ma is vannak cifra esetek. Pl 10 evesen rendszeresen annyit kaptam enni, mint az 5 eves ocsem, nehogy elhizzak. Sosem voltam kover, most sem vagyok az, de ha nala voltam hetvegen, rendszeresen eheznem kellett, nehogy "ronda kover" (ahogy o fogalmaz a tulsullyal kapcsolatban) legyek. A legmeglepobb dolgok miatt alazott le, pl 10 centivel arrebb raktam le a taskamat, mint ahol eddig volt, vagy hogy a dobozban, amiben sajtot es sonkat tartottunk, egymasra raktam a sajtot es a sonkat, nem egymas melle. Mindig piszkalt, hogy sose sportolok, de ha eppen sportoltam, az sose volt igazi sport neki (a neptanc csak tancikalas, a roplabda csak jate stb).

Tobbszor probaltunk vele beszelni mi is, meg a nagyink is,eredmenytelenul. En szeretem nagyon, de sajnos nem lehet vele meglenni hosszu tavon. Mindenkit elmar maga mellol, aki szereti. Az elete tonkre van menve, de ha egyszer hajlando lenne meghallgatni minket, meg rendbehozhatna az emberi kapcsolatait. En szeretnem, a testvereim is nyitottak lennenek ra, de fogalmunk sincs, mit tehetnenk.


2015. márc. 17. 08:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szomorúak ezek a felemás emberi kapcsolatok. Tökéletesen érthető, hogy már felnőtt fejjel is vágysz az apai szeretetre, de tudomásul kell venni, hogy vannak emberek, aki (feltehetően saját sivár gyermekkoruk miatt) képtelenek a kötődésre.
2015. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az az igazsag, hogy o is nagyon probalkozik, szeretne jo kapcsolatot velunk, de mivel keptelen elismerni, hogy hibazott, ezert fogalma sincs, hogyan kene ezt csinalni. Ugy all hozza, hogy "fogalmam sincs, mi baja, de biztos, ami biztos, veszek neki egy iPhone-t, hatha bejon". Pedig nem gazdag. Tamogat minket erejen felul, de ez semmit nem er, ha kozben folyton lealaz es eszre sem veszi.
2015. márc. 17. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!