Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetek anyukámnak...

Hogyan segíthetek anyukámnak abban, hogy ne legyen folyton ideges, ne veszekedjen meg idegeskedjen mindenen?

Figyelt kérdés

Komolyan arra is gondoltam már, hogy valami gyógynövényes nyugtató kéne neki, mert tényleg minden apróságon fennakad. Mindig neki kell, hogy igaza legyen, mindenbe beleköt, folyton azt keresi, hogy min veszekedhet velem, és ez a viselkedés rám is átragadt, úgyhogy már én akaratlanul is sokszor így viselkedek vele.

Múltkor azon pattogott fél órát, hogy szikkadt volt a kenyér. Apától évekkel ezelőtt elváltak, de még mindig folyton szidja, folyton azzal jön, hogy "ne kezdj el úgy viselkedni, mint apád", amikor pont úgy viselkedek, mint ő, csak nem tűnik fel neki.

Apukám egyébként normális, mondjuk nem túl felelősségteljes, de szeretem. Vele szívesen beszélgetek, nem akad fel mindenen, még cukkolni is lehet. Anyával ezt meg se próbálhatnám, órákig tartó veszekedések lennének belőle. Őt igazából nem is szeretem annyira, folyton csak veszekedünk, tök távol állok tőle, az egészségügyi dolgaimról se tudok vele beszélni, pedig hozzá kéne a legközelebb állnom.


Amikor nem idegeskedik mindenen (ami elég ritka), akkor egész jól kijövünk.

Szoktam mondani neki, hogy "ne húzd fel magad ezen" meg ilyenek, de semmi se ér semmit. Azt meg nem mondhatom neki, hogy "szedjél nyugtatót", pedig van olyan ismerősön, aki szed, és sokkal jobb a kedve, már nem idegeskedik. Anyagi gondjaink nincsenek, nem vagyunk gazdagok, de jól élünk.

16/L


2015. márc. 19. 13:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már én is folyton kedvesnek lenni, nem venni magamra, ha kötözködik, de csak rosszabb lett. És az én idegeim se a legjobbak, és is mindenen idegeskedek.
2015. márc. 19. 13:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd azt anyukádnak, hogy szeretnél vele beszélgetni, és nagyon rosszul érint az, hogy állandóan feszült, mert aggódsz érte. talán ekkor sikerül leültetned és beszélgetni vele. nem gondolom, hogy ez rövid folyamat lesz, sokat kell ezen dolgoznia, dogoznotok. Sok sikert, és kitartást mindkettőtöknek!
2015. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érezze, hogy tiszteled, hogy valóban engedelmeskedsz neki, ne akarj nála okosabb lenni, ne te akard őt nevelni stb.
2015. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem boldogtalan, magányos és fél. Lelkileg nincs nála rend, elvesztette a fonalat. Nem a kenyérre dühös, az csak ürügy a dühöngésre. Nehéz lehet neked ezt látni, de sajnos, te nem tudsz segíteni, hacsak azzal nem, hogy elviseled és szereted.Keress egy felnőtted a közelében, akit elfogad, és vele beszélj erről. Kell valaki, aki felrázza, kihúzza a gödörből. Sok sikert!
2015. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a kenyér csak egy ürügy volt.

Már régóta van élettársa.

2015. márc. 20. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor csak boldogtalan.
2015. márc. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5: kérdező, szerintem azokkal tudsz neki segíteni, amiket írtam korábban. Nem bántásból írtam neked azokat, deha kevésnek tűnne számodra, hidd el sokszor a kevesebb sokkal több, mint gondolnád. A leírásodból számomra az jött át, hogy ennyi lehet anyukád a gondja, és ha ez így van ideg alapon eléggé ki tudja készíteni az embert, és olyankor tényleg olyan szokott lenni, mint amit írtál is, hogy egy totál hülyeségen is végül ki bukik az ember, ahogy az a kenyér dolgon is volt.
2015. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!