Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok. Mikor mondjam...

Terhes vagyok. Mikor mondjam el itthon? Meg egyáltalán, hogyan?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, nemrég megtudtam, hogy gyerekünk lesz a barátommal (külföldi, nem Mo.-n él).

Nem tudom, hogy itthon a családomnak hogy kéne elmondanom. Mert jó lenne, ha a barátom is itt tudna lenni, de nem tud ígérni semmit, mert most van pár fontos dolga, amiket nem tud csak úgy otthagyni másra, napokra.

Viszont azt sem tudom, hogy ezt meddig lehet titokban tartani.


Aztán itt van az, hogy mégis hogyan mondjam el. Mert még csak 6 hetes terhes vagyok és tudom, hogy valaki vár a 12. hétig, amíg bejelentik a családnak, barátoknak.

De ugye én még anyáékkal lakom, így jobb lenne mostanában, nem?


2015. márc. 19. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
90%
Tuti, hogy szuleid orulni fognak? Ha iden erettsegizel ki fogja felnevelni azt a gyereket es mibol?
2015. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
100%
Odaállsz eléjük és megmondod hogy terhes vagy.
2015. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
100%
"Anyu, apu, terhes vagyok"
2015. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
100%

Anya-Apa! Terhes vagyok.

Ne ájuljatok el, majd a barátom eltart..

Kész ennyit kell mondani.. A többit majd a külföldi barátoddal beszéld meg, hogy mikor költözöl hozzá, és hogyan fog eltrtani

2015. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 Költőnő? ***** válasza:
100%

hát... azért átgondolnán ezt alaposabban...

Ki fogja eltartani/nevelni a gyermeket?

2015. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jobb lenne most elmondani. A helyzeteteket ugyanis ők ismerik, csakis ők tudnak hatni rád abban, hogy mi lenne a legjobb. Egyébként pedig szuper, hogy a külföldi pasid annyi időt nem tud szánni a 18 éves barátnőjére, hogy támogassa a családja előtt, ha már teherbe ejtette. Szavaidból úgy tűnik, nem rohan haza hozzád fejvesztve, és ha már azt kérded, meddig lehet titokba tartani, akkor beláthatatlan, hogy mikor találkoztok.. valószínűleg soha, de ne legyen igazam. Őt ugyanis az égvilágon semmivel nem tudod kötelezni arra, hogy gyerektartást fizessen, mivel nem találod meg. 99% ilyenkor simán lelép. És itt jönnek a képbe a szüleid, akik nyilván reálisan látják, miféle ember a barátod, és mennyire vehető komolynak a kapcsolatod. Ha a 12. hétig vársz, az elég jellemtelen húzás, mert utána már nem lehet elvetetni, szóval a szüleid nyakába varrod a döntésedet (a gyereket), ha a párod lelép. Lehet, hogy most arról álmodozol, milyen szép család is lesztek együtt, de ha mondjuk őt soha többé nem látod, és a saját munkádból egyedülállóként kell felnevelned a gyereked, az biztosan rombolja az illúzióidat. Igenis állj eléjük, mondd el, hogy még legyen idő összeültetni az egész családot (a barátoddal együtt), hogy hogyan tovább. Mivel te munkaképtelen leszel gyerek mellett, a párod tud támogatni. Ha nem teszi, akkor az viszont eléggé árnyalja a képet, nem?
2015. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj vele sokáig, főleg ha nem vagy biztos benne, hogy megtartod-e vagy sem.

Én egyébként felhívtam anyukámat, hogy anya mondanom kell majd valamit, és rávágta, hogy terhes vagyok.

Mint kiderült pár napja valami oknál fogva érezte.

Igaz én 24 éves vagyok, így ő nagyon örült neki.

De fő az őszinteség!!!

2015. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

A barátom nem menekül, egyszerűen jelenleg van 1-2 olyan üzlete, amit nem bízhat másra és ezzel nagyon is tisztában vagyok.

Meg mi az, hogy nem találom meg?

Tudok róla mindent, a húga a legjobb barátnőm.

Júliusban költözöm hozzá.


Hogyhogy ki fogja nevelni a gyerekünket?! Hát mi.

Azt, hogy meddig lehet titokban tartani, úgy értettem, hogy vajon én meddig tudom ezt a dolgot tartani úgy, hogy ne beszéljem meg senkivel. A barátom 1-2 héten belül tudna csak jönni, nem a napokban.

2015. márc. 19. 18:45
 9/70 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha te úgy érzed, hogy minden rendben lesz, akkor nem értem, miért akarod még hetekig titkolni a terhességed? Úgyis észreveszik, hogy valami nem stimmel. Állj eléjük, és mondd meg, hogy valami fontos híred van, teherbe estél, a barátod 2 hét múlva tud jönni megbeszélni a költözés részleteit. Ha szavaidból jól veszem ki, még nem vagy nagykorú, úgyhogy rájuk is tartozik. De még ha 18 lennél, akkor sem értem, miért titkolnád azt, ami szerinted jó döntés. Beszéld meg velük.
2015. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
64%
Ne mondd el, lehet nem derül ki ;)
2015. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!