Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy otthon a gyereknek semmit sem szabad?

Figyelt kérdés

Barátomnak sütöttem tortát, mondtam, hogy vágja fel(nálunk mindig a szülinapos vágja) ő pedig mondja, hogy ő még nem is vágott tortát, mindig az anyukája szeletelt. Nem sütött még tojást, gofrit, semmit sem. A törölközőt nem teszi ki a szennyesbe, amikor mondom, hogy picit használt,(éreztem, hogy a víz nem száradt ki belőle rendesen) majd az anyja tudja mikor kell cserélni. és még sorolhatnám.. pesten koleszos, de ha már 1 hetet itt van, következő héten megy haza, mert ezt várják tőle(persze az utat nem fizetik).

Nem parancsolgatnak neki, hanem egyszerűen belenevelték, nincs olyan, hogy szólnak neki és ne menne és csinálná dolgokat első ugrásra. Pl a múltkor megkérte az anyja, hogy pucoljon diót a madaraknak mire hazaér a munkából, és addigra meg is pucolta, nincs semmi ellentmondás, soha.


Szerintem ez nagyon szigorú nevelés, hogy a gyereknek semmi szavazati joga nincsen.. vagy ha van, akkor is nyomás van rajta, hogy az legyen amit a szülő akar..



2015. márc. 25. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez rossz, de előbb vagy utóbb majd "fellázad" ellene.

Ha a koliban képes ellátni magát és más emberekkel szemben kiáll magáért, akkor rendben van.

2015. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom egyetemistáról van szó, nem gimisről.

(1-es voltam)

2015. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Persze képes, meg a tortás példát sem azért hoztam, mert ne tudná felszeletelni :D Sőt a koliban magának mos, csak furcsa volt hallani, hogy ő még nem vágott ilyet. Szerintem ha eddig nem lázadott, már nem is fog.. 22éves
2015. márc. 25. 23:55
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez pont nem szigorú nevelés, hanem egyszerűen kényelmes a barátod. Sokan vannak, akik szeretik, ha irányítják őket, mert az biztonságos.. nincs semmi felelősség. Sosem támadt még fel benne a vágy, hogy főzzön magának, vagy kicserélje a törölközőjét, mert minek? Úgyis megcsinálja az, aki jobban tudja. Az utasítások végrehajtásával pedig úgy érzi, ő is tett a közösbe. Olyan, mintha nem lennének önálló gondolatai, és nem azért, mert elfojtják benne, inkább azért, mert érdektelen. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki gimnazistaként nem tudott főtt tojást pucolni.. életképtelen személy lett belőle. Pedig eleinte a család próbálta önállóságra nevelni, de aztán inkább ráhagyta.
2015. márc. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A szigorú neveléssel és az engedelmességgel a szülők felé nincs baj. Kivéve ha már mondjuk párkapcsolati, vagy egyéb pénzügyekbe is bele szólnak.

Itt inkább az önállóságra nevelés hiányát furcsállom. Mondod, hogy a koliba magára mos. És a többi? Ha a törölközőt nem tudja mikor kell cserélni, akkor honnan tudja, melyik ruhát mikor kell mosni?

2015. márc. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Tortát szelni nő létemre gyűlölök. Megsütöm, feldíszítem, csak felszelni ne kelljen.

Azt sem érzem gondnak, hogy megpucolta a diót. Segített az édesanyjának. Gondolom, ha ellenvetése lett golna a diópucolássak szemben, akkor nem tette volna meg azonnal.


A picit használt, nedves törülköző kérdését nem értem. Ti minden zuhanyzás után törülközőt cseréltek? Hiszen minden zuhanyzás után nedves.

2015. márc. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kevered a szezont a fazonnal. A párod elkényeztetve van, nem elnyomva. Nem azért nem csinál meg bizonyos dolgokat, mert tilos, hanem azért, mert úgyis megcsinálják helyette. Nyilván, ha akarná, megtehetné ő is, senki sem fogja érte bántani vagy leszidni, de ő beleszokott abba, hogy kiszolgálják és neki semmi dolga nincsen.
2015. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem szigorú nevelés, csak burokban nevelték, és cserébe elvárták, hogy besegítsen olyan dolgokban, amik "kevésbé kockázatosak", az önállóságra nevelés kimaradt, a pórázt meg felnőttként is megtartották.

Kérdés, neki ez mennyire jó, mert egyelőre úgy látszik a soraidból, hogy neki kényelmes.

Lázadni mindig lehet, anyám már elmúlt 40, mikor igazán elkezdett fellázadni a szülei pocsék nevelésével szemben. Csak ő már olyan sokáig tűrt, hogy az idegei is tönkrementek.

2015. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

Ez tipikus példa arra, amikor valakit önállótlanná nevelnek. Egyáltalán nem normális.

A leírásod alapján én olyan 12 évesnek tippeltem... erre kiderül, hogy 22. Én 12 évesen egyedül sütöttem szüleim születésnapi tortáját, nem hogy 22 évesen ne vágtam volna. Ha összegyűlt egy mosásra való szennyes, fogtam magam, bepakoltam a mosógépbe, és kimostam. Egy automata mosógépet kezelni nem nagy dolog. Azt, hogy a vizes törülközőt kiterítjük, már egy 8 éves is tudja.

Felmerül a kérdés, ha 22 évesen ilyen, akkor mi lesz majd vele a házaséletben? Amikor majd a felesége szülni fog, és bent lesz a kórházban, akkor mellette bepenészedhet az összes törülköző, meg halomban állhat a szennyes? Mi lesz vele, ha gondoskodnia kell magáról?

Továbbá ha tényleg olyan fajta, hogy gondolkodás és mérlegelés nélkül ugrik, ha anyuka bármit mond, az könnyen lehet, hogy nagy problémákhoz fog még vezetni a leendő párkapcsolati, illetve házas életében.

2015. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Ő kényelmes, megvárja, amíg megcsinálják helyette. Ez rossz dolog.


Másrészt viszont nem lehet, hogy azért segít, mert segíteni akar? Azért megy haza, mert szeretne? Nem mondom, hogy kötelező így élni, nem mindenkinek fekszik, de lehet, hogy neki igen. Mi van, ha szereti a szüleit, és ráadásul szeret így élni?


A probléma akkor van, hogy közben neked panaszkodik, hogy jaj már megint ez-azt kell csinálnom. Na, az gáz. Mert akkor nem tud kiállni magáért, és rá van kényszerítve a dolog.


Szóval neki ez jó, avagy nem jó?

2015. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!