Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom hogy kezeljem a...

Nem tudom hogy kezeljem a nevelt fiamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A férjemmel van egy közös 2 éves 7 hónapos kisfiunk és van egy nagy fiúnk a férjem előző

házasságából aki heti 3 napot van velünk . 6 éves.

nagyon rossz és elkényeztetett magatartási problémái vannak mindenkivel , de engem mégis ami leginkább frusztrál hogy állandóan bántja veri / pofozza/ löködi a kis testvérét. . Ugye én mint "mostoha" nem szólhatok bele a nevelésébe így a "bünti" rész apáé. .A probléma itt kezdődik..

2 órával ezelőtt családi összejövetelen voltunk ahol volt egy

Veszekedés a fiúk között a nagy a kicsit az asztalnak lökte.. erre a férjem fel kapta a nagyot:-" ok ,most mész szobafogságba és nincsen biciklizés és játék neked..(hotelben vagyunk mindannyian) elindultak mondván a nagy megy "büntibe" a bébiszitterével marad a szobában addig ő a picit leviszi játszani én maradtam kicsit anyòsomèkkal. .20 perc múlva elköszönök mondván ne legyen szegény gyerek egyedül bemegyek hozzá.. belépek az ajtón a bébiszitter egyedül..

Mi?!?!?

A gyerek kb 3 percet volt büntiben. .

Én azért nem mentem velük, hogy a nagy ne legyen egyedül...erre a végén én maradtam egyedül itt..

Kezd a férjemből nagyon elegem lenni, és neki felhozni ezt a témát nagyon szenzitìv.mindíg a végén úgy érzem én vagyok a gonosz mostoha .. de tényleg a gyerek teljesen neveletlen és ez engem teljesen kikészít! Nem akarom hogy a kicsi is eltanulja a nagy, rettenetes viselkedését. .

Kérlek adjatok tanácsot..elsődleges probléma a férjem hozzá állása..

A fiú magatartás problémája másodlagos probléma.

Ja és kismama vagyok..

De úgy érzem ha ez így megy tovább , nem fogom tudni tovább folytatni.


2015. márc. 26. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem mikor épp veletek/nálatok van te is fegyelmezheted ésszerü keretek közt.nem kell mindent benyelni ,rá lehet szólni ,nem hiszem h kiakadna ezen bárki a családban.a fejetekre fog nöni ,és neki sem sok jó származik abból ha mindent ráhagynak.
2015. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
A gyerek anyjának is meg kellene mondani, hogy bántja a gyakorlatilag védtelen kis tesóját.
2015. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha foglalkozni szabad vele, akkor nevelni is.

Nalunk is ez volt eleinte, hogy én nem szólok a nevelésbe, de kb a második napon már nem bírtam.

Apuci a vajszívű, akit két krokodilkönnyel barmire rá lehet venni, ő nem büntet, nem tilt, a gyerek meg a fejére nőtt.

Leültettem, es elmondtam neki, hogy ha etetni, vásárolni, tanulni, szeretni stb van jogom, akkor igenis nevelni is. Ha pedig valamire nemet mondok (pl ne egyen a tévé előtt, ne hagyja szét a taknyos zsepit, ne törölje a koszos kezét a ruhájába), akkor ő ne engedje meg.

A hét felét nálatok tölti, gondolom nagyrészt te figyelsz rá. A rosszaságot azonnal helyén kell kezelni, nem megvarni, míg az apja hazaér.

2015. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan buntesd meg a ferjed fiat... azert az nem allapot, hogy lokdosi, utogeti a kisebbet, mi van ha egyszer ugy megloki, hogy komolyabb baj lesz belole??? ne hagyd semmikepp. nem azt mondom hogy verd meg, emelj ra kezet de igenis lepj fel a kisfiuval szemben hatarozottan, nehogymar bantsa a kisfiad. en tuti nem hagynam... nalunk is volt hasonlo a csaladban, szoval tenyleg tapasztalabol mondom, hogy ne hagyd.
2015. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Ülj le a férjeddel és mondd meg neki határozottan, ha nem változtat következmények lesznek. A gyerekre meg nyugodtan szólj rá, ha nem mehy másképp csapj a fenekére!
2015. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a férjeddel, hogy te ezt igy nem fogadod el. Ha képtelen kordában tartani a gyerekét akkor ne hozza oda, nem az a közös program, hogy pofozza a kicsit.
2015. márc. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Mikor tanuljátok már meg végre, hogy a fiunk az rövid u??? Nem a fiúnkról van szó, aki a pasink tizenévesen. Bocs, de már nem tudom, hányadik kérdésnél látom ezt, és már nagyon irritál!!!
2015. márc. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.. köszönjük a helyesírási

kioktatást .. aki telefonról ír, annak van a telefonjában egy úgy nevezett autokorrect alkalmazás..Magyarul magától beszúrja szavakat amit egy hosszabb szövegnél az ember figyelmen kívül hagy.. :/

A többieknek Köszönöm a választ.

Annyit azért hozzá tennék, rászólni szoktam a nagyra,erélyesebb hangvétel is még megengedett, de pl büntetést már nekem nem lehet.

A nagy előttem/apa előtt soha nem bántja a kicsit, mindíg akkor történik ha a szülők nincsenek szem előtt...

Pl unoka tesók vagy a bébiszittertől hallom hogy nagyon agresszív a kicsivel. Apuka viszont nem lép fel kellő erélyességgel ez ellen :/

Mikor beszélek erről a férjemmel, válasza:

"Te kivételezel a kicsivel nem vagy képes egyformán szeretni és kezelni a kettőt, míg én igen.." ezzel le tudva a beszélgetés..

2015. márc. 27. 08:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Már miért is kéne egyformán szeretned?van egy apja meg egy anyja aztán szeressék ő.Neked meg ott a tied.A sajátját mindenki jobban szereti.Amúgy meg ha lökdösi veri a picit már rég lezavartam volna neki egy két tockost, aztán mehet apucikához panaszra.Biztos nem hagynám verje a kicsit.Tőlem pampoghatna apuka,biztos nem hagynám kikészitsen a neveletlen gyereke.
2015. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem büntetheted, akkor semmi értelme az egésznek. Tudja, hogy azt csinál amit akar, nem lesz következménye. Csúnyán fogalmazva dgy nagy nulla vagy a gyerek szemében.

Persze, hogy máshogy kezeled...nem te szülted, nem nevelheted...

2015. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!