Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvinnétek a lányotokat...

Elvinnétek a lányotokat pszichiáterhez ebben az esetben? Velem miért nem foglalkozik anya?

Figyelt kérdés

Gimnazista lány vagyok és nálam a vásárlás egyfajta szenvedély. Már mondták régebben is, hogy nem normális az, amennyi ruhám van, de nem foglalkoztam ezzel, betudtam annak, hogy szeretek öltözködni.

De ez már tényleg gáz, konkrétan annyira tele van a gardróbom, hogy már külön dobozokba kell pakolnom.

Anya pedig úgy viselkedik, mintha semmi baj nem lenne. Célozgattam rá, hogy szerintem ez nem éppen normális, de ő nem igazán hisz az ilyen mentális dolgokban, meg annyi a válasza, hogy "hagyjam a hülyeségemmel".


Csak ez tényleg tök rosszul esik, mert most ebben kire számítsak, ha nem rá?

Apa ezzel nem tudna mit kezdeni, csak aggódna.


2015. márc. 27. 15:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
64%
És egyedül mért nem tudsz elmenni a háziorvoshoz és kérni egy beutalót? Már bocs, de ez szerintem is csak hiszti. Meguntad a vásárlást, most épp beteg akarsz lenni hogy figyeljen rád valaki.
2015. márc. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, a vásárlási szenvedély pont arra válasz, hogy nem kapod meg a szüleidtől azt a figyelmet, amit szeretnél. Pénzt viszont úgy látom, bőven. Nem vagy olyan nehéz eset, tudsz magadon segíteni, mivel reálisan látod a helyzetet. Tedd félre a pénz, ne menj vásárolni. Járj el a barátaiddal szórakozni, sportolni, várd a nagy Ő-t, aki meg fogja oldani a magányproblémádat.
2015. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
84%

Azért vásárolsz, mert anyád szrik a problémádra. Így akarod pótolni a szeretetet, törődést, amit tőle kéne megkapnod.


Az már remek, hogy felismerted a problémád, de megnyugtatlak, a drága szüleid továbbra is tojni fognak rád (egyszerűbb elintézni egy "hagyj a hülyeségeddel"-lel), így magadnak kell elmenned, egyedül.


Sok sikert!

2015. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
75%
Azért viselkedik így mert nem képes szembenézni azzal ami esetleg kiderülne, hogy rosszul csinált valamit, esetleg rossz szülő.
2015. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
19%

Hello! :)

Ez attól is függ, mennyi ruhád van. Ha heti egyszer vagy havi 1× 2× max háromszor elmész a plázába/kínaiba/miniboltba/turkálóba, az még nem annyira sok.

Ha viszont már napi szinten megy a ruházás, akkor én már leülnék beszélgetni a lányommal.

Persze függ ez attól is, milyen ruhákat hordasz/veszel. Ha olyanokat, amik neked annyira nem is tetszenek, csak a divat kedvéért veszed meg őket, akkor szólnia kéne, viszont ha olyan cuccokat veszel, amelyek neked tetszenek, és látja hogy jól érzed magad bennük, akkor nem is kell szólnia.


Ha érdekel a véleménye, kérdezd meg, mit szól ehhez, hogy Te ennyit vásárolsz.


Remélem, segítettem. :)

2015. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Legalább te belátod,hogy változtatni kellene.Anyukád meg hárít iszonyatosan.
2015. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Iskoládban nincsen pszichológus? Vele ingyenesen tudnál beszélgetni. Nem kell rögtön pszichiáterhez menni.
2015. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 gömbicica ***** válasza:
45%

ha már alapjáraton felismerted, hogy ökörséget csinálsz, akkor minek pszichiáter?

bizonyára van pénzetek bőven(((

miben akarsz számitani Édesanyádra?

egyszerüen ne fogadd el a pénzt, amit törődés helyett ad, vagy pedig tedd félre, vagy segits olyan osztálytársadat, akik nagyon szegények.


nagyon tudlak sajnálni!!!

másnak enni nincs, te meg azon vajudsz, hogy pszichiáterhez járassanak, csak meert elbaxod a rakás pénzt ruhákra tök feleslegesen.

lemernék fogadni, hogy van olyan, ami még rajtad sem volt(

boldogtalan lélek((((((((

2015. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

De én sosem voltam háziorvosnál. Több orvosbarátunk van, ha bármi bajom van, vagy igazolás kéne, hozzájuk megyek.

Egy sebész, vagy kardiológus nem hiszem, hogy adhat beutalót. Meg én magánorvoshoz mennék.

És anya van tisztában azzal, hogy ki jó orvos, szóval ezért is szeretném, ha segítene.


Sokat szórakozom, sok barátnőm van, barátom is van. Sportolok, élem az életem. Mégis megfulladok a ruháim között, de úgy érzem, most sincs elég.

Egy nagyobb gardróbszoba tele van velük. Változó, hogy mikor vásárolok. De szinte minden nap veszek valami apróságot.

Internetről is rendelek (SheInside, Farfetch, Asos, Nordstorm, stb), a plázás boltok kollekcióból szinte minden darab megvan, ami egy kicsit is tetszik. Van úgy, hogy elmegyek akkor, mikor bejönnek az új darabok. Akkor veszek több mindent, amik tényleg nagyon tetszenek, ilyenkor elég nagy összegeket otthagyok a boltokban. Utána ugye mindig sétálgatunk, nézelődünk a lányokkal és szép lassan begyűjtök mindent, ami jól áll és tetszik. A szezon végi akciókon pedig már azért is megveszek valamit, mert olcsó és a hülyének is megéri.

Külföldre is sokat járok/járunk, ugye ott nagyobb a választék bolt-, ruhaügyileg (nem kell messzire mennünk, a G3 közel van Magyarországhoz, mellette rögtön ott van Bécs), így van, hogy csak az motivál az utazás alatt, hogy vásárolhatok.


És ez tényleg tök rossz, mert néha kényszert érzek és ehhez kötöm, hogy pl. tanulok. Tegnap csak úgy voltam képes leülni matekozni, hogy előtte megszabtam, hogy rendelek 2 cipőt és 3 felsőt, majd utána tanulok, addig kb. szorongtam.

2015. márc. 27. 15:52
 10/37 anonim ***** válasza:
73%
Nem pszichiáter kell neked, hanem zsebpénzmegvonás.
2015. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!