Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa mindig azzal jön, hogy...

Apa mindig azzal jön, hogy nem bírnánk el anyagilag, hogy koleszba mehessek, és emiatt szorongok, holott nem kéne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem. Elvileg egy helyi főiskolán fogok tanulni X szakon, de ha nem vesznek fel, akkor egy másik városba megyek kollégiumba, Y szakra. Engem az Y szak jobban érdekel, az az "álomállásom", de X szakkal jobban el lehet helyezkedni. Úgy tervezem, hogy miután lediplomáztam X szakból, levelezőn elvégzem az Y szakot. De ha a helyi fősulira nem vesznek, akkor nem bánom, ha el kell mennem kollégiumba, másik városba. Viszont apa ezt nagyon rosszul viseli. Mindenkinek elmondja, hogy nagyon reméli, hogy ide vesznek fel, mert "olcsóbban ki lehet jönni". Viszont tudom, hogy az van a dolog mögött, hogy hiányoznék neki. Csak nem túl fair dolog, hogy ezt a pénzre fogja. Volt egy olyan időszakunk, amikor tényleg nagyon durván le voltunk égve, alig tudtuk befizetni a számlákat, és apa akkor hetente legalább egyszer elpanaszolta, hogy milyen szegények vagyunk. Azóta ha valamire azt mondja, hogy drága, akkor mindig azokra az időkre gondolok. Elkezdek sírni, csak bámulok magam elé, mint valami hülye, és szorongani kezdek. Nem tudom, miért de az van bennem, hogyha én elmegyek, akkor anyáéknak felkopik az álla, és én is csak zsíros kenyeret tudok enni. Tudom, hogy ott a diákmunka, és már nem állunk rosszul anyagilag, de akkor is bennem van ez az érzés. Mindig azt mondogatom magamban, hogy apa csak kifogást keres, hogy miért ne menjek el, de akkor is ezt képzelem be magamnak.
2015. márc. 28. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Akkor egyezzetek meg, ha mondjuk te mégis a neked tetsző főiskolára mész, ahová kollégiumba kéne menned, akkor vállalsz a főiskola mellett plusz munkát és besegítesz anyagilag és máris megoldódott a gond.:)
2015. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez érzelmi zsarolás. A kollégium 15-20 000 Ft körül van havonta. Enni vihetsz otthonról is. Ha mégsem engedhetitek meg ezt magatoknak - van ilyen -, akkor is kb 6 napot kell dolgoznod egy hónapban diákmunkán, hogy ki tudd fizetni a kolit. Vagy, ha jó tanuló vagy, akkor kapsz ösztöndíjat, ami majdnem fedezi is ezt (változó hol mennyit adnak).

Az életed döntéseiben soha ne befolyásoljon az, hogy a szüleid el tudnak-e engedni vagy sem! Sok szülő nehezen engedi el a gyereket! Milliószor megbántam, hogy engedtem az érzelmi zsarolásaiknak!

A kolidíjat meg, ha olyan te is meg tudod keresni, az albérlet húzósabb - abban is laktam.

2015. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
6%

"Viszont tudom, hogy az van a dolog mögött, hogy hiányoznék neki. Csak nem túl fair dolog, hogy ezt a pénzre fogja."


Én is ezt gondolom.

Nem tudom, mik ma a kollégiumi díjak, de Budapesten 10-15 évvel ezelőtt, amikor kollégiumi körökben mozogtam, kb. huszada volt, mint a lakásdíjak.

2-3000 Ft volt egy hónapra, amiben a rezsi is benne volt.

2015. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Elmész diákmunkára, simán összeszeded a kollégiumra valót. Szüleid meg fizetik a kajádat mondjuk, azt úgyis kéne akkor is, ha velük maradsz.
2015. márc. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%

Édes kicsi csillagom ! :)

Nem úgy gondolom hogy édesapád az aki ebben az egész sztoriban a bűnös, hanem a te gondolkodásmódoddal van a gond. Nehogy azt hidd amúgy hogy a levegőbe beszélek, én is első éves egyetemista vagyok, és büszke vagyok nagyon arra hogy önfenntartó vagyok (úgyahogy) és törekszem megtartani és feljebb emelni ezt (saját lakásra törekszem, saját autó és a többi és a többi).

Mióta az egyetemi élet elkezdődött, szüleim egy petákot sem adtak nekem, mindet saját önerőből hoztam létre.


Ne édesapádtól várd el az anyagi támogatást, próbáld meg magad összehozni, mert nagyon csúnyán át*asz az élet ha folyton mástól várod a segitséget !

Önállósodj és ne mindig apádtól függj !


Könyörgöm, azonnal felnőtt leszel, vagy már vagy :)

2015. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Édes drága tündérbogaram! :)


Nem arról van szó, hogy elvárom apámtól a támogatást. Csak rosszul esik, amikor kijelenti: "Márpedig itt fog tanulni, mert ezt tudjuk kifizetni! Talán egy évig bírnánk anyagilag, utána viszont már nem menne!"


1. El tudok menni diákmunkára

2. 19 éves vagyok


De


1. Rosszul esik, hogy nem támogat, és hogy nem adja az "áldását" a dologra

2. Pontosan tudom, hogy lenne rá pénzünk, nem állunk rosszul, de mégis bennem van a szorongás, hogy nem lehet kifizetni

3. Akárhányszor kiejtem a számon, hogy inkább Y munkát választanám, akkor lehurrog, hogy azt nem tudnánk fizetni. Erre én, hogy akkor megyek dolgozni. Erre ő legyint és kimegy.


De akkor is ezt csinálta, amikor nyaralni mentem az exemmel. Teljesen kiakadt, hogy arra nincs pénzünk (én kerestem meg rá a pénzt), és hogy ne csodálkozzak, hogyha nem tudunk kaját venni nyaralás alatt. Amikor mondtam, hogy van elég pénzem rá, legyintett, kiment, de legközelebb ugyanígy elkezdte. Amikor hazajöttem, megkérdezte, hogy külön szobában aludtunk-e, és hogy reméli, hogy az exem semmivel se próbálkozott.

2015. márc. 28. 18:19
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Kellemes ember lehet az apád.
2015. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes..nekem anyukám mindig emlegeti, hogy akkor kerültem a legkevesebbe, amikor kolis voltam../ ezt én nem tudhatom, úgyhogy elhiszem neki/

:S


Szerintem is csak kifogást keres

2015. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Biztos az, hogy pontosan tisztában vagy a szüleid anyagi helyzetével?


Mi sem éheztünk, látszólag megvoltunk, nem álltunk rosszul anyagilag, mégse futotta volna arra, hogy más városban tanuljak.

Nem csak a koli díj az, ami ilyenkor megdobja a költségeket. Ott az utazás, illetve egy főre főzni mindig fajlagosan drágább, mint egy egész család számára készítettből kigazdálkodni egy adagot.

Ha erős szakot választottál, dolgozni se olyan könnyű mellette. Arról nem is beszélve, hogy magát az egyetemi élet könnyedségét, gondtalanságát veszi el az, ha állandóan gürcölnöd kell a megélhetésért. Tudom, csináltam.

Azok, akiket rendesen támogattak otthonról csak tanultak és buliztak, élvezték az életet.

Azok, akik nem kapták meg ezt, munkáról-munkára jártak, a tanulásban nem tudtak úgy teljesíteni, s mellette rengeteg dologból kimaradtak.

2015. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Szüleid meg vannak ijedve,hogy elszakadsz tőlük. Mivel édesapád nem tűnik egy érzelgős embernek,aki nyíltan kimutatja a szeretetét,aggódását, így próbálja(sajnos sértő módon) kinyilvánítani ezeket. A nyaralásnál is, látod aggódott érted, még ha ezt nem is a legjobb formában fejezte ki. Attól,hogy szülő,még nem tökéletes :) Nézz utána mindennek, koli árak, ösztöndíjak, számodra megfelelő diákmunkák,mutasd meg neki. Nem fog tőle megnyugodni egyből,de amint látja majd,hogy tényleg boldogulsz és tudsz vigyázni magadra, megbékél.
2015. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!