Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Ti mit tennétek, ha a...

Szülők, Ti mit tennétek, ha a gyereketekről kiderülne, hogy anyagilag a csőd szélén áll és ha nem tudja tovább fizetni a házára a hitelt, akkor a nektek kellene, mivel Ti vagytok a kezesek?

Figyelt kérdés

Itt felnőtt emberekről van szó,akik nem tudják beosztani a pénzt. Havi szinten többet költenek,mint amennyi a bevételük. Az édesanya már beszélt a fiával,de semmi eredménye. A srác pedig nem kontrollálja a barátnőjét,hogy ne költekezzen eszetlenül.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2014. dec. 10. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
itt már semmit nem lehet tenni, a kezes az kezes, és nem tud kibújni a fizetés alól
2014. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Annyit javítanék a kérdésemen,hogy még csak állnak a csőd szélén,de ha észbe kapnának,akkor még meg lehetne menteni a dolgokat.

2014. dec. 10. 16:17
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Kezesként nektek kell fizetnetek.
2014. dec. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kezes vagy nincs más választásod, mint fizetni, de ha nem lennél is kezes...

Én voltam ilyen helyzetben, nem is az én fiamról volt szó, hanem a férjeméről, el akarták már venni a házat, ha nem fizet ki összeget.

Természetese odaadtuk a pénzt, én sem szóltak egy szót sem ellene, pedig sejthető volt, hogy sosem kapjuk vissza és az is, hogy szinte ablakon kidobott pénz volt.

2014. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as köszönöm a választ. Amúgy nem én vagyok a szülő.:-)
2014. dec. 10. 16:19
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hogy lehetséges-e, de hagynám elúszni a házukat. És többet családban sem lennék kezes.

Addig nem veszik komolyan, míg utcára nem kerülnek.

2014. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os,nos igen ez egy talán radikális,de amúgy tanulságos ötlet lenne a szülőktől.
2014. dec. 10. 16:20
 8/19 A kérdező kommentje:
Meg ha alapból tudja valaki,hogy a szülője a kezes,akkor miért szórja eszetlenül a pénzt és taszítja magát csődbe,hogy aztán a szülőknek kelljen fizetniük a hülyeségeiért? Azért gondolhatna a szüleire is...
2014. dec. 10. 16:22
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én soha senkinek nem vállalok kezességet. Voltak akik megsértődtek. Tudod mennyivel könnyebb elviselni, hogy nem köszönnek, mintha fizetnem kellene helyettük?
2014. dec. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%
Én megtagadnám a fizetést ha a saját hibájukból nem tudják fizetni, akkor atyai pofon helyett banki pofon is megfelel. Majd legközelebb a kezesük sem lennék. De sztem miután elvesztenék a házukat egy darabig úgysem mernének hitelt felvenni, ez idő alatt talán észhez kapnának. Ha felnőtt tudja magát egyedül ellátni és felelősséget viselni. Ha nem, nem érdemli meg hogy saját háza legyen.
2014. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!