Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért normális, hogy ennyi...

Miért normális, hogy ennyi pénzt kell hazaadnom míg anyám nem fizet semmit?

Figyelt kérdés
Ahogy növekszik a fizetésem annál többe kerülök vagy mi? Amikor tanfolyamra jártam kaptam 50000 Ft-ot havonta, ebből 25000 Ft-ot kellett adnom, ez rendben is van. Aztán felvettek kisegíteni, ott 60000 Ft-ot kaptam, már 40000 Ft-ot kellett letennem. Most felvettek egy helyre, de csak 5 hónapra, mert az egyik nőnek lábműtétje lesz, itt 120000 Ft-ot fogok kapni, most anyám szerint abból 80000 Ft-ot kell leadnom és örüljek neki, hogy annyit megtarthatok, mert elvehetné az egészet is. Közben nekem kell állni a kajámat, mert otthonról tilos vinni a munkába, nekem kell vennem a gyógyszereimet, a tisztálkodási szereimet, a kozmetológust is én fizetem (muszáj, mert nagyon problémás a bőröm). Ha veszek magamnak valamit akkor anyám ordibál, hogy mit képzelek magamról, én mindent megtehetek stb. Közben ő egy fillért nem ad sem a számlákra, sem az élelmiszerekre, mindent apám fizet, mi semmit nem látunk abból a pénzből amit én leadok. Anyám azzal jön, hogy amíg ő főz meg mos addig ő nem tesz le egy fillért sem az asztalra, mert a szomszéd is így csinálja meg mindig azt mondja, hogy a kenyeret ő (mármint anyám) veszi. Most azt találta ki, hogy ő elkérhetne ám az ebédfőzésért 500 Ft-ot egy adagért, mert azt ő főzte, közben meg apám vette meg az összes alapanyagot. A mamámék és a lakhelyünkön is mindenki helyesel neki, hogy ez tök rendben van, lehúzni a gyereket, miközben ő nem ad le semmit,mert a kenyeret ő veszi. Komolyan ez lenne a helyes? Elköltözni nem tudok, mert sajnos nincs fix munkahelyem, megtakarításom meg rettenetesen kevés.

2015. márc. 30. 22:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
A keresetedből egy fillér sem jár neki.
2015. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Költözz el. Ez nem normális hiába az anyád.
2015. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

Hazudj nekik arrol, hogy mennyit keresel.

Oszintenek csak a normalis emberekkel kell lenni. Ha egy kihasznalos kretennel szemben vagy oszinte meg johiszemu, akkor azt mar baleksagnak hivjak.


En a szuleimmel szemben megtehetem, hogy majdnem teljesen oszinte vagyok, mert szeretnek es jok hozzam. Ha neked nincs ilyen szerencsed, akkor ne hagyd magad kihasznalni.

2015. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem fix a munkahely sajnos. :/
2015. márc. 30. 23:00
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Anyud miert nem megy dolgozni, ha ennyire szereti a penzt?? Soha nem ertettem az olyan szuloket, akik a gyerekukrol lehuznak az utolso bort is... es ha nem adsz oda 80ezret akkor mi van? Allj a sarkadra, mond meg hogy magadnak keresel, nem pedig neki.
2015. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ő közmunkán van, mert csak 8 általánosa van.
2015. márc. 30. 23:22
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
Anyumnak is, megis egy gyarban dolgozik... semmikepp ne hagyd, hogy ennyi penzt lenyuljon toled!!!
2015. márc. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki a gyári munkát, hát ne tudd meg milyen ordibálást és osztást kaptam...
2015. márc. 30. 23:36
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Pfff. :\

Es ha nem adsz oda ennyi penzt akkor mi tortenik? Teljesen irrealis, hogy ennyi penzt kell hazaadnod, de ezen felul elkerne napi 500ftot kajara.

Esetleg ez ido alatt allhatnad magadnak a kajat, kenyeret, meg max kerj el egy csekket, hogy majd te befizeted.

2015. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Egyezzetek meg anyukáddal, hogy vegyétek úgy a dolgot, mintha albérletben laknál ott. Kifizeted az albérleti díjat X összeget, meg a rezsidíjadat, de a többi pénzt nem adod neki oda. És ennyi.
2015. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!