Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire normális...

Szerintetek mennyire normális anyám viselkedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok,a nővérem 20,az öcsém pedig 11. Anyukámról szeretnék kicsit mesélni:

Az utóbbi 1-2 évben nagyon megváltozott anyukám viselkedése. Vidékiek vagyunk, mezőgazdasággal foglalkozunk,tehát apukám éjjel-nappal dolgozik a földeken,anyukám pedig itthon van. Nagy családi házunk van,jó nagy kerttel. Anyum mivel itthon van,ezért ráér. Mivel tisztaság mániás,ezért a ház mindig ragyog,viszont van,hogy 1-2 hét múlva kapom vissza azokat a ruháimat amiket beteszek a szennyesbe,nem főz minden nap,csak kb 3 naponta,és akkor is mindig szinte ugyanazt,és addig bent van a hűtőben még ránk nem rohad.. Sokszor megesett már,hogy az öcsém farkas éhesen jött haza a suliból és nem volt főtt kaja neki ebédre, de ráadásul még egy szendvicset sem csinált neki anyu.

Teljesen úgy viselkedik,mint egy tini,elkezdett cigizni,állandóan követelődzik apukámtól. Ha ő eltalálja,hogy kell úgy hűtő,kell új mosógép,kell egy 150 eurós kutya (ami ráadásul ki van csukva azóta),akkor azt apumnak meg kell,hogy vegye és nincs mese. Ha nem veszi meg,akkor hisztizik. A telefonjait kb hetente (nem vicc!),cserélgeti, és a legmenőbb telefonjai vannak,de nem is tudja őket kezelni.Már mindenki hülyének nézi ezzel a telefon hisótriával..

Amikor a nővérem nevére kellett íratni földet az adó miatt,akkor anyukám kinyilvánította,hogy ő az ő részéből biztos,hogy nem ad. Volt egy olyan eset is,hogy az életeinkre (gyerekei életére) esküdözött apumnak,hogy fizessen ki neki egy telefont,és azt megígéri,hogy nem cseréli le, aztán 2 hét múlva lecserélte. Most azzal nyaggassa apukámat,hogy vegyen neki egy panel lakást,mert ott milyen jó,nem kell az udvarral foglalkozni,meg már 20 ezer euró körül lehet venni egyet. Erre apum azt mondta,hogy ő biztos,hogy nem fog panelba költözni,mikor itt a nagy ház,amit egész életükben szépítgettek,meg ha lesz is 20 ezer eurónk,akkor azt nem panelra fogjuk költeni,hanem nekünk lesz véve föld,hogy mi is megtudjunk élni. Erre anyum azt mondta,hogy hát de minek vesz nekünk földet? meg,hogy ő ki ebben a családban,hogy amit ő akar azt nem veszi meg apu? normális??? Arra amikor apum azt mondta,hogy ő nem költözik panelba,azt mondta anyukám,hogy akkor ő elköltözik egyedül. (a 11 éves öcsénket meg itt hagyná?)

Meg ráadásul TÖBB emberrel csalja aput a közvetlen környezetünkből, és tiszta hülyének vesz bennünket,

azt hiszi,hogy mi ezt nem látjuk...

Egyébként apumnak is elege van belőle,de ő nagyon szeret bennünket,mindig akar közös programokat csinálni,mindent meglehet vele beszélni,de ő is megcsalta anyut 1x... (mondjuk ezt meg is értem)

Anyu depressziós egyébként, volt már mikor begyógyszerezte magát, meg fenyegetőzött,hogy megöli magát, de mostmár kezdem azt hinni,hogy meg is fog bolondulni...

Egy anya miért ilyen?? :(



2015. márc. 30. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Miért csinálja ezt? az utolsó előtti mondatodban leírtad: depressziós. Megcsalással kapcsolatban az okok biztosan a házasságukban keresendőek és talán a depinek is köze van hozzá. Hidd el, boldog asszony nem kefél félre. Nem mondom, hogy apukád a hibás, de valami gond van.

Főzéssel, mosással kapcsolatban: 18 éves vagy. Miért nem segítesz? Én 11-12 éves korom óta főzök, mosok, takarítok. Kérés nélkül.

2015. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem anyukád egy megkeseredett ember.Apuka sokat dolgozik és ő meg unja magát.Azért nem főz minden nap mert ő nem egy cseléd.Ott van a két nagy lánya te és a nővéred,segítsetek neki.Az hogy megcsalják egymást apátokkal nem a ti dolgotok.Nem szép tőlük,de rájuk tartozik.Ti annyit tehettek,hogy megtanultok főzni,néha be lehetne kapcsolni a mosógépet és kiteregetni.Lepjétek meg anyutokat,biztos örülne egy kis törődésnek.Azért viselkedik így mert mindenki elvárja tőle,hogy ennyi emberre házimunkálkodjon.Tegyetek egy próbát.Mossatok ki,főzzetek meg és szépen megterített asztalhoz hívjátok őt oda.Elveszett a szeretet nálatok,hozzátok vissza,elég nagyok vagytok már,ti is tudtok tenni a családért valamit.
2015. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem engedi hogy főzzünk és mossunk.. Már sokszor mondtuk neki,hogy majd ma mi főzünk amikor ráérünk stb, és ő meg kivesz a kezünkből mindent,hogy ne,majd ő,mi úgyis mindent csak szétpakolunk... Ugyanígy van ez a mosással is. Apum próbálta helyrehozni a házasságukat,de anyukám nem nagyon volt ebben partner,az is csak arra ment,hogy apum megvegyen neki mindent...
2015. márc. 30. 12:27
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Mint ahogy ti mondjatok, hogy "foztok, mikor raertek", anyud is igy van vele. Foz mikor raer, mikor kedve van.

Amugy lehet, hogy tenyleg a mosasban, nagy segitsegben, tobb a kar, szetramolas mint a haszon, segitseg.

Varj mig neked is csaladod lesz, utana itelkezz.

2015. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

nem hiszem, hogy a kérdezőt kéne piszkálni.


írta hogy az anyja egész nap otthon van, nem dolgozik, ne meséljétek már be nekem hogy nincs 1-2 órája összedobni valamit...


nyilván nem a 18 éves (érettségiző?) meg a 20 éves (még szintén tanuló?) GYEREKNEK kéne csinálnia. ha dolgoznának is, akkor se, mivel az anyjuk OTTHON MERESZTI A SEGGÉT egész nap. nem tudom ti milyen családból jöttök, de nálunk az a minimum hogy aki otthon van megcsinálja az ilyen dolgokat, nem arra vár hogy a másik szerencsétlen hazaesik 5re és majd magának kezdjen főzőcskézni.

2015. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád boldogtalan. És valószínű ez az oka depressziójának is. Ha 20 éves a nővéred, akkor 20 éve otthon van? Dolgozott valaha mást is vagy mindig mezőgazdasággal foglalkoztatok? Szerintem belefáradt ebbe az életbe. Gondolom azért is akar panelba menni.
2015. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azta... Kapuzárási pánikja van... Erről nem a kérdező tehet és nem is a család többi tagja. Az a baj, hogy akkor fog csak neki elmúlni, ha tényleg elköltözik, új életet kezd, mert olyan súlyos lett ez nála, hogy még öregkorában is azt mondogatná, hogy elcseszte az életét, nem tette meg, amit akart és nagyon megkeseredett lesz. El kell engedni, van akin nem lehet segíteni (mivel gondolom szakembert semmi pénzért nem fog felkeresni). Egyébként szomorú, hogy így alakult, de ne hagyjátok, hogy a ti életetek is tönkremenjen miatta.. :/
2015. márc. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A nővérem egyetemista egy közelebbi nagy városban,ő sokat ott van a barátjával, ő ott mos,főz,stb a tanulás mellett!

Én pedig rengeteget tanulok, így is annyi időm van csak,hogy hazaérek a suliból,készítek ebédet magamnak,és nekiülök az érettséginek + egyéb más tanulni valónak.. Aztán segítek az öcsémnek a háziban és már zuhanok is az ágyba.

Én nem azt várom el anyutól,hogy minden nap 7 fogásos kaját csináljon,csak lenne neki 1 óra szabadideje,akár egy készlevesre is, az egész napos tv-zés mellett... :(

Alapjába véve, nem is miattam, hanem a kistestvérem miatt..

A nővérem azt mondta nekem négyszemközt,hogy legszívesebben mondaná apunak,hogy vegye meg a panelt és akkor menjen anyu egyedül,ha annyira akar,hátha rájönne a hiányunkra... Báris reméljük.

Régebben dolgozott, amikor még "nagylány" volt, aztán 20 évesen férjhez ment apumhoz,aztán jöttünk mi,de mostmár munkába állhatna, de nem teszi ezt. Ezzel nem is lenne baj, mert nem szorulunk rá,hogy anyum is dolgozzon (ráadásul nincs szakképesítése,tehát nem kapna valami szuper munkát), de akkor legalább az itthoni dolgokat rendezze el...

2015. márc. 30. 21:21
 9/15 anonim ***** válasza:
Kapuzárási pánikról nem tudok mit mondani mert 18 éves fiú vagyok,de ha kapna valami állást tuti segítene neki.Én nem értem meg hogy megcsalta apád anyádat még ha sok helyen is előfordul anyád meg egy depis bányarém SE.Sokat segíthet ha békénhagyátok nem beszélitek ki,és mindig megköszönitek ha mondjuk ebédet csinál vagy takarít mert gondolom ha elvégzi az összes házimunkát is minimumnak veszitek(ami igaz is de itt most lényegtelen)és emiatt akkor is haszontalannak érzi magát ha megcsinál mindent szóval úgyis mindegy.A telefonos dolog meg tuti jön neki valahonnan talán barátnői miatt,vagy ebben keresi a boldogságot.Valami közeli ismerőse nincs akivel lehetne beszélni hogy beszéljen vele?Mert talán hallgatna rá és észrevenné magát hogy ő már egy 3 gyerekes családanya és boldogna kéne lennie emiatt nem másban keresni a dolgokat valamint valami hobbi,munka kéne neki mert ha egésznap otthon pukkad csak egyre rosszab lesz.És ha romlanak a dolgok vele kapcsolatba a válást is fontolóra kellene apukádnak venni mert rossz dolgokhoz nem szabad túlságosan ragaszkodni szerintem.
2015. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megfogom fogadni a tanácsotokat!

És arról mi a véleményetek,hogy ő úgymond sajnálja tőlünk azokat a földeket amiket a jövőben apu nekünk akar adni?

2015. márc. 31. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!