Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem bírom tovább az...

Már nem bírom tovább az állandó ordibálást itthon, hogy vészeljem át szeptemberig?

Figyelt kérdés

Itthon állandóan csak a cirkusz van, anyáék napi szinten kiabálnak, amit már alig bírok elviselni, tanulni is alig lehet tőlük. Anya nem dolgozik, csak itthon van, de mindig talál valami apróságot, amibe bele tud kötni és visítozik velem vagy a tesóimmal. Már unom hallgatni, ha meg visszaszólok kicsit hangosan, már azért ordítozik velem, hogy megengedek magamnak ilyen hangot.

20 éves bátyám is egy hülye, állandóan csak a sok hülyeséget csinálja, mint egy 5 éves kisgyerek, és ezt most komolyan mondom. Itthonról nem mehetek el akárhová, hogy addig se velem ordítozzon, hiába csinálok meg ezt-azt itthon, minden szar munka, amit én csinálok, mert 1 centivel arrébb teszek valamit, stb.. Szeptembertől elköltözök itthonról úgyis az egyetem miatt, de addig hogy bírjam még ki? Már sokszor a sírás kerülget, hogy mindig csak kiabálnak velem. 18/l


2015. ápr. 3. 13:52
 1/8 anonim válasza:
100%
Hallgas zenét,légy minnél kevesebbet otthon.:)
2015. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőd nincs akihez költözhetsz? Nyári munkákat esetleg tudsz vállalni olyat ami bennlakásos. Például túristaszezonban vendéglátásban, szállodákban. Egy időben sokan mondták hogy a Balatonon töltötték a nyarat mert ott dolgoztak és szállást is kaptak. Lehet hogy most is akadnak ilyen lehetőségek.
2015. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 JuhyCs válasza:
Sajnalom a helyzeted. A tanulassal segithet egy konyvtar, vagy joidoben egy park is. 18 elmultal, nem vagy kislany, oda es akkor mesz ahova es amikor szeretnel. Ha este is ez lenne a szitu akkor aludj valamelyik rokonodnal, vagy baratodnal/baratnodnel. Remelem tudtam segiteni. Kitartast!!!
2015. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyárra keress diákmelót, addig se vagy otthon, és lesz egy kis saját pénzed, amiből nyár végén elmehetsz nyaralni a barátokkal, vagy félreteszed ínséges időkre.

2 hónap van hátra a suliból, járj el könyvtárba vagy barátnőhöz tanulni az érettségire, abba csak nem kötnek bele.

2015. ápr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
írtam, hogy nem mehetek el otthonról csak úgy akármikor. ha találkoznék a barátnőimmel, már húzogatja a száját, ha meg el is megyek, rögtön megjegyzi, hogy 10 percet nehogy késsek, mert apa szólni fog érte, ha nem vagyok otthon.. diákmunkáról hallani sem akar, mondván nehogy már pultoslánykodjak vagy valami mást csináljak. szerinte az a jó, ha a szobámban fogok rohadni egész nyáron. tanulás miatt nem tilthatja, mivel kitűnő vagyok. nagynénimnek az a véleménye erről, hogy egy 18 évest nem most kellene elkezdeni nevelni, meg hogy nem érti miért csinálja ezt, holott ő még tőlem fiatalabban eljárt otthonról, amikről gyakran a szülei sem tudtak, és 20 évesen már házas meg terhes volt.
2015. ápr. 3. 14:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyádnak nem ártana dolgoznia, akkor nem lenne ideje a hlye rendmániájával foglalkoznia. Ugyanis ez pótcselekvés, mivel nem melózik.


Amúgy szrni rá, és húzz el, amint tudsz, mert téged is tönkretesz a sajt idegbaja miatt.

2015. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs pasi vagyok, és vizet prédikálok, de állj a sarkadra, fogd magad és amikor úgy gondolod menj oda, ahova gondolod. Igen patália lesz. Először. Másodszor, de ha te bírod tovább nyerni fogsz. Azt mondod ok nélkül is patáliát csinál, akkor nem mindegy?

Én akkor "csináltam rendet" amikor már elköltöztem, és ez hiba volt.

Tudom, hogy nagyon kemény, de hidd el, ha te nem csinálod meg, akkor nem tudod rendezni a viszonyodat a szüleiddel. Ez egészen szélsőséges formát is ölthet.

A leírt érzés önmagában "erősen gázos" kapcsolatra utal, de igazán jó tanácsot adni csak a helyzet alaposabb ismeretében lehetne.

Esetleg konzultálhatsz az iskolapszichológussal, hátha értelmeset mond (ha azt mondja, járjál évekig pszichoterápiára, már jelezte is a hozzáértésének hiányát)

2015. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem enged el dolgozni nyáron 18 évesen???

és te hagyod és otthon ülsz majd?

ne foglalkozz vele..menj el. nem kell az engedélye..majd belátja..

és igenis vissza kell vágni,hogy ne kezeljen már ennyire gyerekként. gondoljon vissza az ennyi idős önmagára!!

2015. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!