Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is túl nagy...

Szerintetek is túl nagy ajándáknak számít a szülőktől a gyereknek diplomaosztójára egy út Amerikába?

Figyelt kérdés
Vagy nem? Nektek mi a véleményetek?

2015. ápr. 3. 17:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha -becsületesen-megdolgoztak z út áráért, és nem az adófizetők pénzéből van, akkor egye fene.
2015. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%
Amerika? Micsoda?? Még mit nem! Menjen el dolgozni,3 műszakba, fizessen adót! Még hogy ámeriká... Úgy vágnám ki ki a lakásból mint macskát sz.. Menjen közmunkára!
2015. ápr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
76%
orbán meg monnyonle. Mindenki takarodjon dolgozni, persze itthon. Minél szegényebb vagyok, annál jobb ember vagyok és sokkal de sokkal boldogabb vagyok mint akit elküldenek amerikába majomkodni. 60 ezer forintnál többet el sem fogadnék egy munkahelyen. Nem a pénz számít hanem a szeretet, télen összebújik az egész család így lehet spórolni a rezsin
2015. ápr. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Látom itt sokaknak savanyú a szőlő :)
2015. ápr. 4. 00:31
 25/27 anonim ***** válasza:
56%

38% ironizál :D

Komolyan nem látjátok?

2015. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ha megengedhetik maguknak, akkor miért ne?

Én is idén diplomázok, az én szüleim nem gazdagok, már az egyetem alatt sem tudtak segíteni, dolgoztam mellette.

Én egy kis kirándulást szerveztem magamnak diplomaosztó utánra, hogy kipihenjem a folyamatos tanulást. Magamnak fizettem volna de anyukám felajánlotta, hogy kifizeti. Sok évig egyáltalán nem tudott megajándékozni sem születésnapra, sem karácsonyra anyagi okok miatt, utána elköltöztem és már nem tudna magától megajándékozni, nem tudná hogy minek örülnék. Most már jobban állnak anyagilag és úgy döntött, hogy így ajándékoz meg. Nem kértem ajándékot soha semmilyen alkalomra, pláne ilyesmire. Érettségit, diplomát az ember nem ajándékért csinál, de ha mégis kap valamit, mást nem egy dicséretet vagy egy csokit, az nagyon jól tud esni, mert érzed, hogy ők is értékelik a sok éves tanulásodat és büszkék arra, amit elértél. Ha máshol jár ajándék ilyenekre hogy általános iskolai ballagás meg konfirmáció, akkor diplomaosztóra miért ne? Ha valaki amerikai utazást kap, legyen boldog vele, megdolgozott érte. Nem kell irigykedni.

2015. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A szüleimtől sosem kaptam semmit ilyen alkalmakra és nem is vártam el. Finanszírozták a nagy családi összeröffenést, aminek köszönhetően együtt örülhetett a tág család velem és ezért én nagyon hálás voltam, nagyon jól esett. Arra pedig igazán nem számítottam, hogy a tág család ennek okán pedig a diplomaosztómon olyan bőkezű lesz, hogy én is megtudtam volna finanszírozni magamnak belőle egy szolidabb amerikai utat.

Számomra hatalmas ajándék az is, hogy a szüleim lehetővé tették azt, hogy éveken keresztül ne legyen a tanuláson kívül másra gondom. Időt, pénzt nem kímélve teremtették meg nekem ezt a lehetőséget és én ezt értékelem, hálás vagyok érte.

A szüleimnek pedig örökre a GYEREKE maradok, akkor is, ha korban már felnőttnek számítok!!!


Nem vágyom Amerikába, így nem biztos, hogy jó ajándéknak tartom (szubjektív vélemény), de ha a "gyereknek" nagy vágya ez, a szülők pedig megtehetik, akkor semmi kifogásom ellene. Valaki lakást kap, valaki autót, sokan semmit. Én azt gondolom minden családnak szíve joga eldönteni hogyan ünnepelnek, másnak semmi köze hozzá!

2015. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!