Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hülyeség volt elköltözni...

Hülyeség volt elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

A szüleim bántalmaztak, lelkileg, fizikailag, beteg lettem emiatt az egész miatt, nem bírtam tovább. 18 éves korom után apukám rendszeresen fenyegetett, hogy kidob, így érettségi után kimentünk a barátommal Németországba.

Neki van diplomája, de sajna itt nem ismerik el, így felépítményi továbbképzésre jelentkezett. Most még fél éve van nyelviskolából, hogy elérje a felsőfokot. Kap munkanélkülit és ingyenes a suli számára, de nem mehet hivatalosan dolgozni addig.

Én egy pékségben vagyok diákmunkán napi 3 órát, mellette önköltségesen nyelvsuliba járok.

Az otthoni helyzethez képest jobban élünk, nem nélkülözünk, még otthon meleg víz is csak piros betűs ünnepeken volt.

Nem bánt senki, nyugalom van, szeretem a sulit, szeretem a munkám.

Az egyetlen gond, hogy nem mehetek egyetemre. Tolmács szerettem volna lenni, magyarul, szlovákul, angolul és oroszul beszélek.

Felépítményire fogok menni, ha befejezem a nyelvsulit.


Mindenkitől azt hallom, mekkora hülye vagyok, hogy eljöttem, azt az 5-6 évet kibírhattam volna otthon, még lediplomázok, meg dikámunkákából fenn tud tartani az ember egy albit nappali szak mellett. Meg hogy a barátommal úgyis szakítunk, aztán max prosti lesz belőlem.


Tényleg ilyen szörnyűek a kilátásaim?


2015. ápr. 5. 13:17
 1/10 A kérdező kommentje:
dákmunkából
2015. ápr. 5. 13:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Irigységből mondhatták hogy szörnyűek a kilátásaid.

Megtanulod jól a nyelvet majd simán lediplomázol ott is. Sok orvos is kimegy innét oda a "szörnyű" helyre, ahol nagyjából 10-szer annyit keresnek és jobb munkakörülményeik vannak.

Aki irigységből és rosszindulatból azt mondta hogy prosti lesz belőled, ő azt csinálja a hazájában mert már köz- vagy diákmunka sincs?

2015. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak mert mondják sokan, hogy menjek inkább Magyarosrszágra, jobbak a lehetőségeim. Szlovák állampolgárként vajon mennyivel?
2015. ápr. 5. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom ki mondhat neked ilyet, de szerintem az nem mondja jóindulatból vagy nincs tisztában a dolgokkal. Miért ne mehetnél ott majd később egyetemre, ezt nem értem. Szerintem nagyon is jól tettétek, hogy kimentetek.
2015. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mehetek később, csak nem azonnal. Felépítményire megyek nyelvsuli után, mert az után kapok pénzt. Aztán ha elvégzem, olyan szakot csinálhatok levelezőn, amilyet akarok. Csak előbb kell egy szakma.
2015. ápr. 5. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyi nyelvet tudva Németországban is simán érvényesülsz. Az igaz hogy Kelet-Európában is lenne munkád, csak nem mindegy hogy mennyiért. Te is jól ismered a német és a kelet-európai bérek közti óriási szakadékot. Ha már megszoktál ott kint, akkor miért mennél vissza? Ráérsz nyugdíjasan is, amikor Kelet-Európában sokat ér a német nyugdíjad. Majd akkor mond azt hogy hazajöttél mert azt tanácsolták. De nem munkavállalónak hanem nyugdíjasnak. :))
2015. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Ne gyere ide.

M.o. egy szar. Utolsó lehetőségként gyere ide.

Havi 130 ezer forintos átlag fizetés amit kézhez kaphatsz.

Ehhez van hogy több órát kell túlóráznod amit ki se fizetnek. Kb. mindenhol jobb mint itt.

2015. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt már az egészségügy sem biztonságos, régen én nem mentem volna külföldre semmi pénzért, de már itthon én sem érzem magamat biztonságban, pedig meg van mindenünk. De ha kórházba kerülne az ember, itt elteszik láb alól. Már én is kimennék legszívesebben.
2015. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már... pont jól álltok.

A családod körében se végeztél volna semmi egyetemet...

2015. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne higgy a sok irigy embernek! Neked kint sokkal jobb lehetőségeid vannak,mint itthon. Nem nélkülözöl, szeretnek, és lehetőségeid is vannak. Ennyi nyelv tudásával simán lehetsz kint is tolmács,csak tényleg a németre kéne rágyúrnod, de ha oroszul meg tanultál, akkor ez sem lehet akadály :)

Én arra biztatlak, hogy ne add fel az álmaid, ha kicsit kerülő úton is, de el tudod érni azt amit szeretnél. Gondolj bele, hogy honnan jöttél és a jelenlegi helyzetedbe. Te is érzed a különbséget. Jah és prosti csak a nyelvtudás nélküli, önállótlan lányokból lesz, akiket meg lehet etetni mindenféle kamu szöveggel. A lényeg,hogy tanuld a nyelvet, az a kulcsa mindennek.

2015. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!