Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék hogy visszanyerje...

Mit tehetnék hogy visszanyerjem anyukám bizalmát?

Figyelt kérdés

Nem rég lefeküdtem a barátommal, és egy probléma kapcsán muszáj voltam elmondani anyukámnak. A probléma megoldódott.. de a belém vetett bizalma teljesen elszállt, szerinte korai volt még elveszítenem az ártatlanságomat és most nem enged annyit lenni a barátommal, aki egyre türelmetlenebb és nagyon vágyik arra, hogy pl együtt aludhassunk, amit anyum egyáltalán nem engedélyez, sőt még csak hallani sem akar róla.

Nem tartom magam megbízhatatlannak pl. a jegyeim jobbak mint amiket elvárnak tőlem, nem szokásom bulizni vagy késő estig elmászkálni itthonról, soha nem voltam még részeg és nem is akarom eszméletvesztésig inni magam, nem járkálok kihívő ruhákban, az összes barátomat ismerik és midig értesítem őt ha kések vagy ha valami baj van.

17/l


2015. ápr. 6. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Elõször is ne hidd el anyukádnak, hogy bármi rosszat tettél! Ha nem bízik benned amiatt, hogy 17 évesen párkapcsolatban vagy ész szexuális életet élsz, az az õ butasága, semmint a te hibád.

17 évesen vagy annyira felnõtt, hogy te dönthess errõl és ez senkire se tartozik, még anyukádra se.

Szerintem üljetek le megbeszélni a dolgot, magyarázd el neki, hogy nem kell aggódnia, okosan csinálod, védekeztek, és hogy neked ennyi idõsen már igényed van erre és ez a te saját magánéleted.

Ha ezután sem engedi, hogy a barátodnál aludj, én elmennék kérdezés nélkül.


Mindez abban az esetben érvényes, ha tényleg felelõsségteljesen csináljátok és védekeztek, ha az a "probléma" egy esemény utáni tabletta szükségessége volt, akkor anyukádnak valahol igaza van.

2015. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

"17 évesen vagy annyira felnõtt, hogy te dönthess errõl és ez senkire se tartozik, még anyukádra se. "


Dehogynem, mert ha véletlen terhes lesz, akkor az nemcsak a kérdezöre tartozik.

2015. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szerintem is probaljatok meg beszelni:)

Ha azt vesszuk nem 13-14evesen vesztetted el, mint szinte a mostani atlag. Egyebkent meg hozzd fel azt is, hogy jol tanulsz, nem bulizol, es ami lenyeg, hogy egeszseges vagy. Es mondd meg neki azt is, hogy gondoljon bele, ha mindezt fiatalon tetted volna, vagy rosszul tanulnal, stb. Ha megbeszeltetek, akkor pedig kerdezd meg, hogy ott aludhatnal e nala, vagypedig forditva. Ha pedig megse menne bele, akkor szerintem mondd meg neki, meg ha nem is gondolod komolyan, hogy gondoljon bele hogy ha ezt mind ugy tenned hogy pl azt mondod, hogy a baratnodnel leszel, kozbe pedig a baratodnal.

A megfogalmazasert bocsi, de remelem tudtam segiteni:)

2015. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondd el, hogy az ártatlanságod már nem jön vissza, szeretnél továbbra is nemi életet élni. Kérd meg, hogy beszélhess vele a védekezésről, ő mit javasol, segítsen pl. fogamzásgátlót felíratni. Beszéld meg vele, hogy a jegyeidet tartod, amíg nem rontasz, milyen időközönként alhatsz a barátoddal, nálatok vagy náluk stb. Egyszóval, azt kéne megértetni vele, hogy a hajó elment, jobban jár, ha együtt megállapodtok a továbbiakban, mint ha stikában valami hülyeséget csinálsz.
2015. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Anyukád egyszerűen prűd, 17 évesen azért már mindneki el bírja döteni kb., hogy lefekszik-e a barátjával vagy sem. Ha még 14 éves volnál, én is zavarnálak vissza barbizni, de 1 éven belül nagykorú leszel, onnantól az ilyesmibe végképp nincsen beleszólásuk.

A probléma inkább itt az, hogy ennyire rossz a kapcsolatotok anyukáddal, hogy nem beszélsz meg vele ilyet.

2015. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Védekezünk, ezzel probléma nincs.

Elég gyakran kérdezem, hogy mi lenne ha itt aludna, hogy ha úgy érzi akkor "ellenőrizhessen", de ha felhozom a témát szinte menekül előle. Gondoltam arra is hogy fáj neki hogy ilyen gyorsan felnő az ő "kicsike lánya"... de ez az élet rendje nem? Szerintem még attól is fél hogy csak szexre kellek, de ismeri a barátomat és nem tud róla rosszat mondani azon kívül hogy elvette a szüzességem "ilyen korán", mert hogy én még gyerek vagyok stb...

Mindig is jó kapcsolatunk volt egymással, de most egyszerűen nem tudom vele megértetni, hogy azért akarunk együtt aludni mert már szinte fizikailag fáj hogy szeretek valakit de nem tudom esténkén magamhoz ölelni.

2015. ápr. 6. 21:07
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Apukád ilyenkor hol van? Nem lehet, hogy anyukád valahol irigy rád, mert neked még kijut a testi örömökből?
2015. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy irigy lenne... tény hogy apu rettentő sokat dolgozik és alig van itthon, de nagyon jó kapcsolatuk van.
2015. ápr. 6. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Anyud irigykedik, amiért téged dugnak, őt meg nem.


Mellesleg prűd is, egyébként meg semmi köze a nemi életedhez. De tudod, parkban is lehet szexelni, szóval hajrá, az ő ostobasáága ne legyen akadály - de ezt meg is mondhatod neki.

2015. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Az előző egy jó érvet mondott bármennyire is bunkó volt.

"Amúgy meg a parkban csinálnátok". Mond meg anyukádnak , hogy ti igazán szeretitek egymást és amúgy is ez nem a Rómeó és Júlia baszzus. De most komolyan egy 17 évesnek nem lehet érett kapcsolata? Érdekes gondolkodás.

2015. ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!