Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljes kétségbeesés, össze-vis...

Teljes kétségbeesés, össze-vissza hazudtam. Nem tudom mit tehetnék, hogy vissza szerezzem édesapám (és +1 ember) bizalmát?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz..kérlek olvassátok el!


Két hete (-na, jó..volt az több is de kettőről tudnak-) kezdődött az egész.

Néhány mondat rólam a "kérdés" előtt:

15 éves lány vagyok..nem írom, hogy érettebb mint a többi kamasz, mert egyre jobban úgy érzem, hogy "visszafele *érek*", értitek.

Édesapámmal és 20 éves bátyjámmal élek (meg nővéremmel úgymond, de nagyon ritkán jön haza tanulás, meló miatt).

Anyukám nincs szóba, ne kérdezzetek róla, nem tud segíteni..elvesztettem.

Apukám óriási szigorba tart. Az igazi konzervatív (",semmit meg nem engedős") típus, de szeret minket, a gyerekeit, félt; főleg hogy lány vagyok... Bátyjámmal nincs meg az igazi testvér kapcsolat ami kéne, teljes más érdeklődési körbe tartozunk, nem mindig értjük meg egymást, de jól kijövünk egymással. Nővéremmel úgyszintén.

Volt egy éves kapcsolatom [egy 16 éves fiúval], aminek (tavaly) júniusban lett úgy igazán vége.

Apu nem nézte jó szemmel azt, hogy barátom volt, mindig azt mondta, hogy "jó, ha van valaki, akihez tartozol, de ilyen fiatalon nem kell elköteleződni". Arra az igazi bemutatásra sose került sor. Csak én találkoztam a -volt barátom- szüleivel.

Azóta ugyebár eltelt pár hónap. Én megszerettem mást. Lassan három hónapja együtt vagyok egy 20 éves fiúval. Apu nem tud róla, nem említettem neki. Mert tudom, ha megtudná, kiakadna, eltiltana, stb...

... itt a hazugságos történet:

Három hónapja hazudok apunak, hogy hova megyek, kivel. Mindig baratnőzést mondtam. Elhitte.

Viszont.. Múlt szombaton és tegnap (szombat) is azt hazudtam neki, hogy a jó ismerősünk által tartott edzésen vagyok, az egyik régi barátnőmmel (csak úgy random mondtam valakit, gondolkodás nélkül, valaki hihetőt). Múlt szombaton nem volt para, nem buktam le. De tegnap..szörnyű érzésem volt(/van). Az "edzés" időtartamának lejárta után (barátomnál voltam) öt-tíz perccel elkezdtek hívni telefonon; az edző, apukám és a bátyjám. Sorba, leállás nélkül. :/

Apunak felvettem a telefont és mondtam neki az utcanevet, (mert már elindultam a barátomtól-aki elkísért volna, de mondtam, "most ne"-). Eljött értem. A kocsiba elsírtam magam, alig mondtam valami értelmeset, hülyeségeket beszéltem, amíg hazaértünk. Mondtam azt is, hogy rosszul érzem magam, minden kuszaságot. De bocsánatot sem kértem, csak mondtam nem akarok beszélni. Apu azt hiszi bántottak..de közben látom rajta, hogy..

A lényeg, hogy mindenki csalódott bennem.

A barátom tegnap azt mondta nem ez a legjobb alkalom, hogy elmondjam "őt"(mert meséltem neki apámról, hogy milyen), de este beszéltünk és mondta hogy hülyeség volt amit mondott, mert előbb-utóbb kiderülne, meg azt se akarja, hogy újabb hazugságokba keveredjek.

Ma kéne apuval beszélgetnem..mondta hogy muszáj lesz, mert így én is megnyugszom, ő se lesz ideges(ebből is látszik, hogy azt hiszi valaki elcsal)...

De egyszerűen nem tudom mit tegyek.. Az igazságot tudom már csak, képtelen volnék hazudni..főleg, hogy teljes ürességet érzek. Az a kérdésem, mit tegyek azért, hogy megbízzon bennem (és hogy elfogadja a barátomat). Az edzőnek is kéne valami bocsánat-féleséget írnom. Pluszba a "barátnőnek" akivel "edzettem", de nagyjából nem is beszélek vele, csak nagyon ritkán.

Lehet, hogy hosszú..de kérlek segítsetek!! A végére is már biztos zavaros, azért bocsánat.

Köszönöm a segítséget előre!



2015. jan. 25. 09:44
 1/8 anonim válasza:
87%

Szerintem 15 évesen tényleg nem kellene neked egy 20 éves fiú, és nem konzervatív, semmit nem megengedős szülő vagyok. ÉS hogy hazudtál, hát tényleg gáz. Ráadásul ilyen bénán..

A lényeg, ha nem is tudod szóban elmondani, írd le egy papírra és add oda. De tudniuk kell.

2015. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trafó1 ***** válasza:
94%
Ezt megkavartad, mond el az igazságot őszintén mindenkinek, megértőbbek lesznek mint gondolod.
2015. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodj meg, lesz némi felfordulás, de semmilyen probléma nem tart örökké. Abban hibáztál, hogy próbáltad ilyen kavarások árán titokban tartani ezt a dolgot, és sorozatban nem mondtál igazat. Amíg együtt élsz szülővel, nem nagyon tudsz ilyesmit takargatni, és 15 évesen nem is szabad, mert ő felelős érted. Másrészt viszont apukád sem ártatlan, mert ha egy gyerek a szülő "kiakadásától", vagy "kitagadásától" való félelmében nem mer elmondani dolgokat, ott baj van. Ha ahhoz lennél szokva, hogy a nemtetszését is konstruktív módon, nem fenyegetően fejezi ki (ez nem azt jelenti, hogy egyet kell értenie, és azt sem, hogy feltétlenül az legyen, amit te akarsz), valószínűleg ez nem történt volna meg. Érthető az, hogy félt, és az is érthető, hogy benned most ébred a nőiség, érdekelnek a srácok. Az ellentétek feloldásában csak az őszinte, erőszaktól mentes kommunikáció, és az egymást megérteni akarás (kölcsönösen) segíthet.
2015. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Ugye azt tudod hogy ha most hazudsz minden csak sokkal rosszabb lesz? Az igazság pillanata most jött el. Mondd el apukádnak őszintén a valóságot. Amúgy ha nem teszed még lehet hogy a barátodat is elvesztheted, de hogy apud többet a sulin kívül sehova sem fog engedni az biztos.


Mond el neki hogy: " Apu nagyon sajnálom hogy megijesztettelek az eltűnésemmel. Tudom és köszönöm hogy féltesz és aggódsz értem . Az az igazság hogy szerelmes vagyok valakibe aki viszont szeret engem. Azért nem szóltam neked amíg kialakulóban volt a kapcsolat, mert még én sem tudtam hogy alakul ez köztünk. Téged sem akartalak azzal terhelni hogy őt kezdetben még fix. kapcsolatnak számítsd , esetleg feleslegesen számonkérd amíg nem stabilizálódik a szerelmünk. Annyira szeretem ezt a fiút és nem szerettem volna elveszteni őt. Féltem hogy ha nem engedsz vele találkozni elvesztem őt. Most hogy biztosan tudom hogy ő is viszont szeret szeretném neked személyesen is bemutatni. Ha szeretnéd találkozhatunk itt nálunk is a jövőben. Akkor szem előtt lennénk és te is látnád hogy nem csinálunk semmi rosszat. Köszönöm hogy szeretsz és féltesz , és bocsáss meg hogy butaságból igy megijesztettelek. Megértem ha mérges vagy. Szeretlek!"

Valami hasonlót.

A lényeg hogy igaz legyen amit mondasz neki.

Ha nagyon meg vagy ijedve, esetleg lehetne leírva .

2015. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

azóta már tud a barátodról?

hülyeség volt hazudnod, mert ha 1 évig lehetett barátod,anélkül hogy ismerte volna, akkor most is megengedte volna szerintem.

akkor nem lett volna muszáj ezzel nyitnod hogy 20 éves, hanem bemutathattad volna és majd ha megkedveli derült volna ki.

én ezt tettem volna a helyedben.

és nem hiszem el,hogy annyira szigorú lenne apukád, hogy ne tudtad volna megbeszélni vele. 13-14évesen engedte hogy legyen barátod..


már nem tudsz változtatni, mondd hogy féltél hogy eltiltana tőle, meg még te se tudod komoly kapcsolat -e.. de mutasd be mostmár.

mellesleg legalább a barátodnak lehetett volna annyi esze, hogy mondja hogy ne hazudgálj mindig miatta.

18l

2015. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

össze-vissza hazudtál eddig...már te sem tudod ki merre hány méter, nem voltál felkészülve, mert nem tudtál semmit mondani a kocsiban csak sírni meg össze-vissza beszélni...


egyszer a húgom is csinált elég nagy hülyeséget 13 évesen hasonló történet a tiedhez...ő is kapott egy kis fejmosást, de hidd el az apukád nem elakar tiltani mindenkitől hanem félt! jobb ha elmondod az igazságot! ha tovább hazudozol csak idegeskedsz miatta meg csak rontasz a kapcsolaton apukáddal, míg végül tényleg eltilt mindenkitől! mond el neki az egész sztorit amit itt leírtál...

2015. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírod, szerintem nem olyan vészes apukád, inkább csak aggódik, ami érthető, hiszen a gyereke vagy.

Nem volt szép, hogy hazudtál, de szerintem ez nem veszett ügy. Ő is nyitott a beszélgetésre, szóval ragadd meg az alkalmat és mondd el neki, miért titkoltad a barátod és emiatt keveredtél hazugságba.

Szerintem fontos, hogy tisztázd a helyzetet és megigérd, hogy többé nem hazudsz, különben meginog a bizalma benned és megromolhat a kapcsolatotok. Férfiként egy tinilánnyal elég nehéz lehet neki szót érteni.

Az is fontos, hogy minden érintettől kérj bocsánatot, az edzőtől és a barátnőtől is. Ciki nem ciki, de muszáj. Meg fogják érteni.

Mikor nem értél haza időben, apukád biztos aggódott, hívta az edzőt, aki nem is tudott rólad semmit. Ők felnőttek, és az ő felelősségük hogy vigyázzanak rád. Az első gondolatuk biztos az volt, hogy valami bajod esett.

Ideje volna hogy bemutasd a barátod, mert esetleg apukád azt gondolhatja, ő beszélt rá a hazugságra és ugye nem szeretnéd... Hívd el magatokhoz, hagyd őket összeismerkedni.


Személyes véleményem, hogy 15 évesen nem kellene 20 éves fiúval járnod, mert teljesen másak ebben a korban az elvárások egymástól. Később, ha 20 elmúltál, nem gond az 5 év korkülönbség, de ilyenkor még sok. Nekem is volt több idősebb barátom, de sosem voltam boldog, akkor nem is értettem miért.

2015. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami történt az már megtörtént. Nem lehet rajta változtatni. Azon kell gondolkozni hogy tudod a legjobbat kihozni mind apukád , mind a barátod felé a helyzetből. És ez úgy néz ki hogy az őszinteség.
2015. jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!