Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti akik elvárjátok,...

Szülők, ti akik elvárjátok, hogy a gyereketek jól tanuljon, ti az iskolában jól tanultatok?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy azok a szülők akik elvárják, hogy a gyerekük jó tanuló legyen, miért teszik ezt? Ők jól tanultak? vagy esetleg ők is rossz tanulók voltak és nem akarják, hogy a gyerekük elkövesse ugyanezt a "hibát"?


Szóval aki elvárja ezt miért teszi? Ő hogyan tanult?



2015. ápr. 9. 10:36
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
38%
Elvárom, hogy az alap tantárgyakból (irodalom, nyelvtan, matek, töri, idegennyelv, + 1 választott tárgy) legalább 4-es legyen, hisz ezek számítanak a továbbtanulásnál. A többi tantárgy nem izgat, csak ne bukjon meg.
2015. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

és kedves 1-es neked milyen volt az iskolában a tanulmányi eredményed?

és mennyire kell erőltetni a tanulást?

2015. ápr. 9. 10:39
 3/57 anonim ***** válasza:
61%

Én elvárom mind a 4 gyerekemtől (6-12-be járnak), hogy jó tanulók legyenek. A jó alatt tényleg jót értek, jelest, kitűnőt.

Egyrészt megvan hozzá az eszük, másrészt itthon is minden segítséget megkapnak.


A kérdésre válaszolva: igen, én is jó tanuló voltam mind a 12 évben. Az egyetemen sem bukdácsoltam utána.

2015. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
89%

én középátlag voltam általánosban

négyes átlag szakközéppben

kettes átlag fősulin mégis meg van a diploma, nyelvvizgya



szülőkön múlt, hogy felvegyenek szakközépbe

és csak a költségtérítés miatt volt esélyem a diplomára



gyermekemet igenis szorgalmazni fogom a jobb jegyekért, hogy legyen sok sok pontja, amit nagyon korán meg kell alapozni(szorgalom, kitartás), ugyanis a mai világban én lehet nem tudok majd kifizetni százezreket az egyetemért, a gyermektől meg nem várom el, vagy akár egy nyelvtanár sem piskóta mondjuk...


én nem akarom, hogy lógos, iskolakerülő gyerekem legyen, aki bukik össze vissza és a végén egy több műzakban dolgozó gyári szerelő legyen minimálbérért, amiből köztudottan nem lehet megélni

2015. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
91%
*csak jelzem fősülin a kettes átlag azért 60 % feletti teljesítmény..
2015. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem az lehet az oka, hogy nem akarják, hogy ugyanazt a hibát kövessék el.

De az volna a legjobb, hogy ne hibáztassák rögtön, ha rossz jegyet hoz haza a gyerek, hanem nézzenek utána:


1. hogy mit rontott el a dolgozatnál és akkor megbeszélhetik veszekedés nélkül

2. hibázott-e a tanár. Például direkt lepontozta

3. hogyan lehetne javítani a tanulási eredményen. Például nem mindenki érti a matekot, ezért nem lehet haragudni a gyerekre emiatt

2015. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
95%

Te nem vagy kezdő az oldalon kérdező.


Tudhatod, hogy csak a nagyon jó tanulóknak van olyan munkahelyük, hogy az egész napot a Gyakorin töltik:-)))

2015. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
34%
kérdező, arról feledkezel meg, hogy a gyerek nem a szülőjének tanul, hanem saját magának, a szülő pedig csak segít a gyerekének, hogy később könnyebb dolga legyen
2015. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
38%
*és 80 fővel kezdtük és csak 38-an diplomáztunk le, annyira kemény volt és sokan feladták, meg idegileg kikészültek. én tudod miért nem? mert nem tudtam volna a szüleim szemébe nézni!
2015. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
92%
Én nagyon rossz tanuló voltam, sőt, sokszor az iskolába sem mentem el vagy ellógtam órákról. Ennek meg is van az eredménye, felnőtt vagyok és még középiskolát sem végeztem el, persze folyamatban van, de nagyon nehéz felnőttként csinálni. Emellett szégyellem mindenki előtt, nem kapok munkát, eltartanak. Gyerekem még nincs, ilyen élettel nem is lehet. De ha egyszer lesz akkor úgy nevelem, hogy tudja majd milyen fontos tanulni, nem azért hogy nekem megfeleljen, hanem hogy ne olyan szar élete legyen mint nekem. Nem kell ötösnek lennie, csak annyira tanuljon hogy felvegyék majd oda ahova menni akar, tanulhassa majd amit tanulni akar.
2015. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!