Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem akar a szemembe...

Édesanyám nem akar a szemembe nézni. Miért?

Figyelt kérdés

Én 21 vagyok, mostanság elég sokat veszekedünk a barátnőm miatt. Eleinte boldogok voltak hogy végre van nekem is, és boldog vagyok.

Igaz, 6 évvel idősebb nálam, de dolgozik, egyedül tartja fent magát és már több mint fél éve együtt vagyunk.

1-2 hónap múlva szeretnénk összeköltözni, apa örül neki, meg inkább rámhagyja mert tudja hogy jól cselekszem. Édesanyám állandóan vergődik, mindenen veszekedünk, semmit nem tud elmondani normálisan, mindig vita van belőle. Sokszor már ráhagyom és elmegyek inkább kocsikázni egy kicsit hogy lenyugodjak én is. Sokszor olyanokat ráhord a barátnőmre, hogy már nekem fáj.

Most meg kerüli a szemkontaktust velem.

Most mi lesz? Hagyjam rá és majd megbékél? Nálatok hogy volt az ilyen dolog?


2015. márc. 12. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én leülnék vele, és megkérdezném, hogy pontosan mi is a gondja. Bár gyanítom, hogy most kezdi igazán felfogni, hogy lassan kirepülsz a fészekből, és ez őt zavarja. Egyedüli gyerek vagy?
2015. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem, van egy három évvel fiatalabb hugom is.


Én próbáltam... Mentem utána napokig hogy "Anya de akkor mondd már el mi a bajod, megtudjuk beszélni és nem lesz gond" Erre annyi volt a válasza hogy semmi nincs hagyj már békén...

Már apát is nagyon sokszor felbosszantja az utóbbi időkben a hülyeségeivel. Ennek úgy érzem az lesz a vége hogy orrolni fog ránk, elmegyünk itthonról, aztán hétvégente ha hazalátogatnánk nem fog szívesen látni, vagy annyira összeveszünk hogy nem is akar látni többé.

nemtudom.

2015. márc. 12. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom ugyanezt csinálta. Én (nő) is idősebb vagyok a páromnál, önállóan élek. Fél év után összeköltöztünk, az anyukája tombolt. Én egy szemét riherongy voltam a szemében, a párom meg egy ökör.

Aztán feladta. Mi jól megvagyunk, ő még mindig sértődött, de már nem annyira. Egyszerűen sokkot kapott attól, hogy a fiú gyermeke már egy másik nővel boldog, máshol találja meg az otthon melegét. A fiús anyukák nagyon nehezen viselik, ha a gyerekük elköltözik otthonról.

Ha a párod és közted minden oké lesz, majd megnyugszik.

2015. márc. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 22 vagyok és nemrég költöztem el.

Ugyanezt csinálta nekem is anyu. Csak félt és nem tudja, hogy hogyan fogod megállni a helyed.

De te csak menj, bizonyítsd be, hogy tudsz lépni. Utána már könnyebb lesz és megbékél.

2015. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor látom nem egyedüli probléma :)

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még ha vannak

Egyébként dolgozok én is, kb 140 ezer forint bérrel, barátnőm is ekörül, szóval a megélhetés nem lesz nehéz...

Egyébként igen, ahogy a második leírta, anya ránk is így tekint :D

Riherongy meg ökör :D

Állandóan mondja, hogy majd megbánod meg hazafogsz te még költözni, és ilyesmik :)

2015. márc. 12. 10:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Tipikus anya-fia kapcsolat. A fiú költözni akar, saját életet élni. Az anya meg nem tudja elviselni, hogy a fiacskája már felnőtt és elakar költözni.

Nehéz dolog, mert anyád nem akar elengedni, nem engedi a leválást. A költözés előtti pár napban ez olyan reakciókat is kiválthat belőle, hogy például eljátssza a hattyú halálát.

Törődj bele. Vannak anyák akik ilyenek. Nagyon sokan ennél még rosszabbak is. Félt téged, azt hiszi, hogy nélküle nem is tudsz élni. Ő mindig ilyen lesz. Rajtad múlik csak az, hogy mennyire hagyod magad érzelmileg zsarolni.

2015. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ismerős nekem is a helyzet :) bár mi egy idősek vagyunk a párommal. Amikor elkezdtünk járni, már az elejétől gyűlölt engem az anyós, folyton ellenem beszélte a fiát és papolt neki, hogy minek találkozik velem, minek vagyunk annyit együtt (heti 1 napot tartott soknak... kollégista voltam, így ennyit tudtunk csak találkozni). Egészen addig utált, amíg össze nem költöztünk, majd utána már látta, hogy mosok, főzök, takarítok a fiára és megbékélt. Most már ott tart a kapcsolat, hogy csomószor engem hív fel, hogy hogy vagyunk, mi minden történt, stb. Még azt is megengedte, hogy tegezzem. Sose gondoltam, hogy ide jutunk, főleg, hogy én aztán nem kapartam a kedvességéért, úgy voltam vele, hogy nem fogok nyalni neki, majd ha akar, akkor megváltozik.
2015. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mi is heti 1 napot tudunk találkozni mert 110 km-re lakik tőlem :)

És természetesen anyának ez is SOK! :D

SOkszor mondja hogy miért nem lehet két hetente együtt lenni 1 napot? Nagyon sok ez a heti 1 alkalom.

Most parancsolj már magadnak mikor fülig szerelmes vagy a lányba, aztán hetente csak 1x lásd...

2015. márc. 12. 13:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, valahol anyudat is megértem.


Egy 27 éves nő hamarosan gyereket akar (őőő, a többség), te meg még akkor kezdenél élni. Szerintem attól félt, hogy elveszted a fiatalságod, ha leköteleződsz, főleg, ha a bnőd terhes is marad.


Vagy, hogy a leányzó kihasznál, a naivitásod, vagy ilyesmi.


De ez a te életed, jó, ha elszúrod/ják neked, azt neki rossz lesz néznie, de neked kell padlót fognod párszor, majd felállnod, hogy fejlődj.


Ügyesen :)

2015. márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts, utolsó, a mai 27 évesek nem igazán érettebbek a 21 éveseknél, és azt se vettem észre, hogy annyira rögtön gyereket akarnának (legalábbis a műveltebbek, akiknek más céljuk is van az életben, azok nem).
2015. márc. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!