Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha ki akar tagadni...

Mit tegyek, ha ki akar tagadni a családom? [hosszú]

Figyelt kérdés

Próbálom röviden-tömören összefoglalni...felső középosztályból származó egyetemista lány vagyok, közgazdásznak készülök. A párommal másfél éve vagyunk együtt, a családom viszont az elejétől fogva utálja a páromat, bár ezt nem mondták ki tavaly év végéig, inkább kétszínűsködtek...egészen addig, amíg az apám részegen meg nem vert engem és anyámat, majd a nagymamáimat is, mert hogy egy mocskos cigány van a házában (hozzáteszem: a párom apjának tényleg vannak roma felmenői, de a családja ettől függetlenül nem az, jómódúak, dolgoznak, tanulnak, nem lopnak-csalnak). A nagymamám egy ideig szerette a páromat, majd egyik napról a másikra ő is ellene fordult. A jelenlegi helyzet: a párom ki van tiltva tőlünk (amúgy sem jönne szívesen), a szüleim már a neve hallatán is rosszul vannak, a nagymamám folyamatosan "kóstolgatja", és szentül hiszik, hogy semmi komoly nem lesz köztünk, ennek ellenére közölték, hogy ha mégis lenne esküvő/gyerek, akkor kitagadnak a családból, és minden egyes olyan családtagot is, aki eljött az esküvőmre...

A párom egy csinos, rendes, tisztelettudó férfi, aki most készül egyetemere, illetve a szakmai vizsgája után azonnal munkába fog állni, nyáron össze is szeretnénk költözni.


A kérdésem: szerintetek mit tegyek, hogy a családom ne úgy tekintsen rá, mint "egy mocskos cigányra"? (ps.: nem látod rajta, hogy vannak roma felmenői)

Rengeteg rosszat kaptam a családomtól, sokat szidtak és ütöttek, de ennek ellenére nem akarok nélkülük élni...nekem sokat jelent az anyám, belehalnék, ha nem lenne ott életem egyik legfontosabb napján és nem látná az unokáit. :((((



2015. márc. 17. 21:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én tagadnám le őket és meg se hívnám őket az esküvőmre.
2015. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megsértődnék a párod helyében, hogy még kérdés neked, a bántalmazó, elmebeteg családodat válaszd-e helyette, aki rendes és szeret téged.
2015. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarnak azon érteni, hogy kitagadnak a családból? Ha annnyit, hoyg nem beszélnek veletek, akkor nem sokat vesztesz.
2015. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Első két válaszolóval egyetértek.
2015. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Abszolút igazat adok nektek, viszont ennek az elmebeteg családnak is rengeteget köszönhetek (pl. amíg tanulok, addig fizetik az albérletemet, de az a baj, hogy azt hiszik, hogy az igaz szeretet a pénzpumpálásban nyilvánul meg, holott teljesen apró figyelmességekkel többre mennének)...igazából egyedül az apai nagymamám és a mostohanagyapám áll mellettem (bár én őt tekintem az "igazi" nagypapámnak), ők nagyon szeretik a páromat is.
2015. márc. 17. 21:44
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Elküldeném őket a bús csába', és élném az életemet. Muszáj lesz elszakadni anyukádtól különben ez a párkapcsolatod rovására fog menni.
2015. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Mondd meg nekik, hogy váratlanul kiderült, hogy a párod apja mégsem attól az apától/anyától van, mint hitték.

Vagyis kiderült, nincs benne cigány vér.

2015. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden eddigi válaszolónak!

Utolsó: megmondanám, csak az a baj, hogy a családban az apám ennek a hülyeségnek a felbujtója, ő viszont régóta ismeri a párom apját és az egyik testvérét. :(

2015. márc. 17. 22:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy függetlenedj tőlük amilyen gyorsan lehet. A pénz miatt ne aggódj, legvégső esetben, ha úgy döntenek, hogy nem fizetik tovább az albérletedet, felvehetsz diákhitelt (tudom, ez se túl jó megoldás, de a lényeg, hogy fizetni tudod az albérletet, így már nem rajtuk múlik, hogy elvégzed-e az egyetemet).
2015. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fog egyik napról a másikra megoldódni. Tartsatok ki egymás mellett, biztos sokat kell majd nyelnetek, de az ilyen esetek 90%-a azt mutatja, hogy évek múlva enyhül majd az indulat. Jönnek majd az unokák, hidd el apádat is megsuhintja majd az idősödés szele.

De lesz néhány nehéz évetek, ami még jobban összekovácsol majd téged és a párod. Szóval fel ne adjátok!

2015. márc. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!