Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan reagált így anya?...

Jogosan reagált így anya? (Foggátló )

Figyelt kérdés

Éppen siettem valahová és megemlítettem anyának, hogy nem tudok menni vele vásárolni, mert orvoshoz kell mennem feliratni foggátlót mert elfogyott. Ekkor hirtelen totálisan kiakadt, hogy miért ilyenkor megyek el érte 4 ünnepnap lesz egymás után és nem tudok orvoshoz menni, mert nincs. Ekkor értesítette az összes mamát, elmesélte nekik, hogy nekem nincs fogamzásgátlóm és hogy szóljanak az orvos ismerőseiknek, hogy írjanak fel, mert nekem kell a hétvégére... de az lenne a legjobb, ha a barátom át sem jönne. Eztán következett a hosszú hegyibeszéd, hogy én milyen felelőtlen vagyok, mindezt persze üvöltve, amit később mamától is megkaptam. Egyiket sem érzem jogosnak. Megbízható lány vagyok. 24 éves, 7 éve vagyok a barátommal 4 éve szedek fogamzásgátlót és soha semmiféle ilyen jellegű problémám nem volt. Nem akartam mondani neki, hogy két évig más módszerrel védekeztünk, mert hogy létezik olyan is, nem csak a fogamzásgátló, de egyébként sem akörül forog nekünk a világ egyszerűen csak együtt akartunk lenni és megnézni egy filmet aztán ő itt aludt volna. Ehelyett riasztva lett az egész család és ez volt a téma végig az ünnepek alatt és úgy néztek rám, mintha én már egy lezüllött, terhes, pasizós tinilány lennék, amikor életemben csak egy barátom volt és az is már 7 éve... O.o

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de jó volt kiírni magamból és valamelyest lenyugtatott :D



2015. ápr. 14. 02:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem nevezném jogosnak. Főleg, mint írtad, 7 éve együtt vagytok a pároddal, ez azért nem csak múló tinirománc. Nem tudom, adtál-e valaha okot anyukádnak arra, hogy 24 évesen felelőtlennek tartson, de ettől függetlenül elképesztő túlzásnak tartom, hogy emiatt a fél rokonság fel lett keresve, s kiteregették a szennyesed.


Ugyanakkor ismerek egy párt, ahol a nő 33 évesen, külön lakásban is ugyanezt a bánásmódot megkapja a látogató rokonoktól, s az én családomban sem meglepő az ilyen túlzás.


Legközelebb egyszerűen ne szólj neki erről, hogyha tudod, hogy így reagálna. A magánügyed, főleg ennyi idősen.

2015. ápr. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád eléggé eltúlozta. Meg ugye eleve nem a "hétvégére" kell szedni, hanem folyamatosan :)


A rokonság körbekürtölése nekem nagyon visszatetsző, és én a bizalmammal való visszaélésnek érzékelném.


Együtt érzek veled :(

2015. ápr. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok után, hogy a fél rokobságot riadóztatta a fogamzásgátlóm miatt, soha többet nem mondanék el neki semmi bizalmasat!
2015. ápr. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Vihar a biliben.
2015. ápr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Mi a fenének meséled anyádnak, hogy hogyan védekeztek, meg mit kell feliratnod? EZ nem tartozik rá, ennyire gyerekes vagy?
2015. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess el vele erről, mond el a véleményed, úgy ahogy az érzéseid diktálják, nem kell finomkodni. Ez nem normális..
2015. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5ös, inkább az anyja a gyerekes, hogy ezt így reagálta le... nekem ennyi idősen meg se fordulna a fejemben, hogy ne mondjam el, hogy hova megyek, ha megkérdezi, mert nem feltételezném, hogy ebből gond lehet
2015. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

anyukád egy hisztis, túl reagáló nő! nem jogos amit csinált, sőt felhoborító, h így viselkedik a lányával! ezek után ne várja el h te bármit is elmondasz neki

tipikus pletykás falusi vénasszony legrosszabb fajtája csinál ilyet

2015. ápr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Finoman szólva is túl lett reagálva. Az pedig, hogy körbetelefonálta a dologgal a rokonságot.... Atyaég, nagyon gáz.
2015. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Hát ez durva. Én a helyedben a mélységes dühömet vmi olyasmivel oldottam volna fel magamban, h mondjuk mondtam volna egy ilyet : " mindegy, már amúgysem akarunk védekezni..." na erre mi lett volna a lépés...huhh.
2015. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!