Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek segítettek a szülei...

Kinek segítettek a szülei bármiben anyagilag a lakásvásárláskor?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 12:43
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ha igen, akkor konkrétan miben?
2015. ápr. 14. 12:44
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Megvették a kinézett házat és felújíttatták az igényeim szerint, a berendezés nagy részét is ők fizették.
2015. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
96%
Kaptunk kölcsön némi pénzt az ügyvédre.
2015. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem, egy forinttal nem támogattak semmiben. Nekem elég, ha tanácsot adnak, mikor kérem.
2015. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Az első lakásomat tőlük kaptam.
2015. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Én örököltem az apai nagymamám után egy lakást. Ennek a fele a testvéremé volt. Ellett adva a lakás és a fele-fele rész be lett téve a bankba külön számlákra.

3 éve vettünk a férjemmel lakást. Akkor kaptam meg az örökölt részemet, ami 3,5 m forint volt.

Emellett a szüleim felbujtatták a konyhát teljesen, parkettáztattak és a festetést is kifizették. Ez kb. 1,5 m forint volt.

Most szeretnénk a férjemmel felújítani a fürdőt, mert az még a megboldogult '80-as években elkészült és azóta úgy is maradt. Tehát már igen csak ráfér, hogy új legyen.

A szüleim már jelezték, hogy ők átvállalnák az anyagi részét ennek.

Pedig meglenne rá a pénz nekünk is.

2015. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Mi szülőként pénzt adtunk a gyerekeinknek, hogy tudjanak elindulni az életbe. Ne kölcsönökkel a hátukon kezdjenek.
2015. ápr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem nem tudtak anyagilag segíteni. De segítettek, amiben tudtak, kiválasztani, ügyintézni, felújítással kapcsolatban intézkedni, stb.
2015. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
Amikor vettuk a hazat, beszalltak 8 millio kapeval.
2015. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk még egyelőre sehogy, de nem is várjuk el. Anyukámék felajánlották, hogy ha pár év múlva elköltöznek, tőlük vegyük meg az övékét, másfél szoba, szépen fel lehetne újítani :) nyilván kedvezőbben. Apukám azt akarta, hogy odaköltözzünk, mikor világossá vált számára, hogy ha csak nem kell csöveznünk, akkor nem szeretnénk szülőkkel élni, azt mondta, hogy ha eladja a házat, egy részét nekünk adja.

De még egyik sem történt meg, én azt mondom szerencsére, mert ha eladásra kerül bármelyik is, az azért lesz, mert nem bírják fenntartani, úgyhogy remélem, minél később lesz rá szükség.

2015. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!