Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszok! Mikor mentek aludni,...

Kamaszok! Mikor mentek aludni, illetve mennyire szabályoznak ebből a szempontból?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és az lenne a problémám, hogy legkésőbb 10 órakor el aludni megy a család.Eddig nem lenne baj,csak annyi,hogy nekem is mennem kell.Ez még mindig nem baj, mivel hétköznapokon nem vagyok én sem hülye, hogy virrasztok, de pénteken és szombaton semmi olyan dolgom nem szokott lenni, amit ne tudnék elvégezni, azert, mert mondjuk éjfélkor megyek aludni. Ha meg igen, értelemszerűen nem maradnék fent. Nem zenét szeretnék 100%-os hangerőn hallgatni, hanempéldáulegy emelettel lejjebb a sz.gépezni,vagy éppen a telefont nyomkodni. Szerintetek hogyan kéne ezen változtatni? A válaszokat előre is kösz. (Bocs a helyesírási hibákért.)

#alvás #szülő #kamassz
2015. ápr. 14. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A szobádban nem éghet a lámpa? Nem olvashatsz még egy kicsit tovább, ha nem vagy álmos? 15 évesen???
2015. ápr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem. Éppen ezért írtam ki a kérdést.
2015. ápr. 14. 16:12
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Állj a sarkadra, nem vagy már ovis, hogy kötelező alvás legyen...

Én mindig akkor mentem aludni amikor akartam. Maximum elmondták, hogy már késő van, de semmi több.

2015. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen kötöttségek még hétköznap se volt. Lett volna, ha emiatt nem tudok teljesíteni, vagy elalszok, de volt, hogy 4-kor feküdtem le, és 5:40-kor már keltem (megkaptam a Harry Potter 7. részét, és nem bírtam letenni, míg végig nem olvastam :D). Fáradt voltam, elismerem, nem egészséges, de normális felnőtt lettem, pedig nekem tényleg nem mondták meg, mikor legyen alvás. Mi lenne, ha azzal bizonyítanád az érettséged, hogy a problémáidat megbeszéled velük, nem velünk :)
2015. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A telefont nem tudod nyomkodni a szobádban? Ahol a számítógép van, ott alszik valaki? Mert ha nem, akkor simán gépezhetnél. Amúgy 14 éves vagyok, hétköznap én is 10-kor bújok ágyba, de lehet, hogy még telefonon nézek sorit, vagy pdf-en olvasok könyvet. Ez max a tesómat zavarhatná, de ő meg éjfélig laptopozik (csak a laptop világít)... Hétvégén más a helyzet, olyankor akár 2-ig is fent maradok, és ha a tesóm nincs itthon, akkor még hangfalon zenét is hallgatok. :D Persze halkan, mert vékonyak a falak, de senki nem veszi észre, szóval akkor miért ne. :) Mondd meg a szüleidnek, hogy te nem akarsz olyan korán lefeküdni, mert nincs rá szükséged, és mivel nem hangos tevékenységet folytatnál, ezért fel se ébresztenéd őket.
2015. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Bármiben tudunk komprumisszumokat kötni, de ebben a témában nem engednek. AZt mondják teljesen mindegy, hogy milyen nap van, aludni kell éjjel.
2015. ápr. 14. 16:19
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
15 évesen? Hétvégén 9-ig, hétköznap 8-ig lehettem fent. 16 évesen plusz egy óra. Hétvégén persze állandóan tovább voltam fent, azt hitték már alszok, de a takaró alatt zseblámpával olvastam, később a mobil fényével világítottam. És tudod mit vettem észre? Iszonyat fáradt voltam egész héten ha hétvégén esetleg hajnal 1-2-ig fent voltam, mert utána nehéz volt vasárnap "időben" elaludni, hétvégén pedig ugyanúgy legkésőbb 8-9-kor kelni kellett, mert vagy programot szerveztek anyuék vagy egy időszakban 9-re jártam edzésre.
2015. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11%
Most mi a fenéért kell azért lepontozni, mert elmondtam nálunk mi volt? Nem tanácsot adtam, nem véleményeztem, hanem elmondtam a saját esetem, mert úgy gondoltam ha valaki megkérdőjelezi a szülei szabályait, akkor van elég nagy ahhoz is, hogy megfelelő következtetéseket vonjon le. Kösz a lepontozónak, marhára tudod használni azt a piros jelet.
2015. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk soha nem volt ilyen,aludtunk ha álmosak voltunk.
2015. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
15 évesen 10-kor már alszol??????????????? Én 12 éves vagyok és mindig este 11 körül fekszek le vagy éjfélkor hétköznap! És nem vagyok fáradt mert nekem elég 5-6 óra alvás! Mikor 8-9 órát alszok akkor egész nap iszonyat fáradt vagyok de 5-6 óránál jól érem magam! Saját szobám van ezért anyuék nem tudják meddig vagyok fent!
2015. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!