Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha valaki úgy...

Miért baj, ha valaki úgy neveli a gyerekét, hogy ismerkedésnél csak azt nézze, hogy milyen kocsija van és mit dolgozik az illető?

Figyelt kérdés

Szeretem a jó anyagi körülményeket, lejjebb nem akarom adni.

Természetesen az ember a gyerekének is ezt akarja.

Kiskorától kezdve szoktatva volt a jó minőségű ruhákhoz, élethez, és mindenhez, ami azzal jár, hogy egy ember elmondhatja jómódban él.

Eszerint lett iskolába is beíratva, hogy meg lett nézve milyen társadalmi réteg viszi oda a gyerekét.

Elkezdett szórakozóhelyekre járni.

Már tudja a leckét, legfontosabb dolog a cipőt megnézni, és az órát,majd jöhet a ruha.

A többi a beszélgetésnél majd kiderül, mit dolgozik, milyen autója van, hol lakik.

Más szülő is így neveli a gyerekét, hogy ezt az értékrendet tartsa be?



2015. ápr. 15. 18:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

A napokban volt osztálytalálkozóm. Az ált sulis legjobb barátnőm is hasonlóan gondolkodik, de a legutóbbi pasija után átértékelte a dolgokat.

A pasi külsőleg hozta a limitet, Armani, Dolce, BMW X6, vacsora csak étteremben, belvárosi luxuslakás, nyaralás szigorúan Európán kívül, a csajnak megtiltotta, hogy dolgozzon, mert majd ő eltartja.

Összeköltöztek...a luxuslakásban nem volt víz, mert nem fizette, nem volt fűtés, mert kikapcsolták a gázt, a bmw-t pedig a behajtók vitték el.

2015. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem hátrány, ha van valakinek pénze, de a felszínesség elég visszataszító számomra, valamint az is, ha valaki anyuci és apuci pénzén rázza a rongyot. Én elég jómódú családból származom mégsem élek kiskirálylányként és soha nem is vonzott ez a fajta viselkedés.


A felszínesség minden csak nem értékrend. Miért kevesebb egy olyan ember, akinek kínai cipő van a lábán és nincs rolexe? Miért nem jó egy pl. párizsi/velencei/spanyol stb. nyaralás? Miért nem baj, ha valakinek "csak" egy Suzukija van? Mi a baj pl. a kőművesekkel? Ha bármelyikre van jó érved akkor szívesen hallom.

2015. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább arra neveltek, hogy legyek önálló, és ÉN keressek jól, és ezzel egyet is értek.
2015. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a másik, hogy minek kellene egy milliomosnak egy szegény lány, aki még csak nem is szereti? Hacsak nem éppen a kiszolgáltatottsága miatt.
2015. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ezzel felszínességre neveli a gyereket, és az fogja később megszívni. Ó, sportkocsi, dizájner ruhák, milliós karóra megvan, akkor már csak jó lehet, mert a lényeg a luxus és az anyagi jólét...

aztán rájön, hogy:

-arra nem lett tanítva, hogy figyelje azt, hogy bánik vele a másik, passzolnak-e LELKILEG, alkalmas-e a másik párkapcsolatra érzelmi szempontból

-beleragadt egy kapcsolatba, ahol a ruci, a kocsi, a nyaralás megvan, de a másik bántalmazza, veri, hazudik neki, fűvel-fával csalja...

2015. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
92%

Ezt azóta nem tudom ép ésszel felfogni, mióta először olvastam róla sok éve, hogy vannak lányok, akik a fiú cipőjét nézik meg először... Jó, hogy nem az eldobott papírzsebkendöjét, vagy az esernyőjét. Ugyan mi érdekes lehet egy cipőben?


Amúgy nem baj kedves kérdező, hogy így gondolkodsz. A bunkó, értéktelen férfiaknak is kell feleség.

2015. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
98%
És mi van akkor, ha a gyereked udvarlójának van pénze, luxuslakása, meg minden, ami kell, de közben lelki terrorban tartja a gyereked? Én inkább élnék úgy, mint egy csöves, mint egy gazdag párral, aki egy féreg.
2015. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
98%
Jajj ne csináljátok már! =D Ez csak az esti ügyeletes troll.
2015. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon ügyes kamukérdést sikerült összehoznod, gratulálok. Szánalmas.
2015. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Kérdésem is erre irányult.

A saját életvitelemre.

Miért lenne ez baj, mások szemében ha valaki így nevel otthon?

2015. ápr. 15. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!