Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha valaki úgy...

Miért baj, ha valaki úgy neveli a gyerekét, hogy ismerkedésnél csak azt nézze, hogy milyen kocsija van és mit dolgozik az illető?

Figyelt kérdés

Szeretem a jó anyagi körülményeket, lejjebb nem akarom adni.

Természetesen az ember a gyerekének is ezt akarja.

Kiskorától kezdve szoktatva volt a jó minőségű ruhákhoz, élethez, és mindenhez, ami azzal jár, hogy egy ember elmondhatja jómódban él.

Eszerint lett iskolába is beíratva, hogy meg lett nézve milyen társadalmi réteg viszi oda a gyerekét.

Elkezdett szórakozóhelyekre járni.

Már tudja a leckét, legfontosabb dolog a cipőt megnézni, és az órát,majd jöhet a ruha.

A többi a beszélgetésnél majd kiderül, mit dolgozik, milyen autója van, hol lakik.

Más szülő is így neveli a gyerekét, hogy ezt az értékrendet tartsa be?



2015. ápr. 15. 18:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért életképtelenre neveled? Mi lenne, ha inkább arra nevelnéd, hogy Ő MAGA hogy tudja elérni tanulással és munkával a jó autót, szép házat?

Elég jól kereső családból származom, szüleimnek lesülne a képéről a bőr, ha annyi lenne az életem, hogy szedjek össze valami pénzes pasit és élősködjek rajta....

A gyereked valószínűleg koppanni fog legalább egyszer, de inkább többször. Felszínes és sznob vagy, a gyereked meg önállótlan lúzer lesz, aki magát se képes ellátni.

21/L

2015. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
90%

"Drágám, ahol mi élünk, ott bizony a ruhákról és autókról ismerjük meg hogy ki hol van a ranglétrán.

Ha nyaralni megyünk, Európa nem jöhet szóba. "


Drágám, és akkor miért alacsonyodsz le a pórnéphez?



"hogy ezt az értékrendet tartsa be"


Hát tudod, önerőből nem lesz gazdag a kis sarjad, mert aki ilyen műveletlenül ír, annak tuti nem fontos a tanulás.


Amúgy eme mesebeli elit környéken nem vér ciki a "tartsa be" kifejezés? :D :D


Álmodik a nyomor!

2015. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel egyébként nagyon mellé lehet fogni. Nekem pl. nincs autóm, de az ára - több autóé - benn csücsül a bankban.


Azt meg nem tudhatod, hogy a drága cipő, óra nem kölcsön-e (vagy lopott), vagy hogy nem az utolsó fillérjeit költötte el feleslegesen, mert neki meg azt tanították, hogy a látszat a fontos, így lehet lenyűgözni a többieket.

2015. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Na és mi lesz ha elszegényedtek? Akkor lenéz a gyerek titeket mert szegények vagytok? Vagy mi van ha a jómódú párja megy tönkre anyagilag később?

Simán előfordulhat hogy egy gazdag család eladósodik.

Van egy család itt a környéken akiknek vállalkozásuk volt, hatalmas házban laktak. Most is ott laknak csak albérletben, az üzletek tönkrementek. Most alkalmazottként dolgoznak abban a boltban ami egykor az övéké volt.

Azért baj hogy így neveled mert a sznobokat senki sem szereti.

2015. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ilyen "értékrend" alapján nevelem a gyerekemet, és biztos vagyok benne, hogy mások sem (szerencsére).
2015. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
83%
Na jól van, menj inkább és feküdj le. :)
2015. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék arra a párbeszédre, ahol a hölgyemény öt perc után felteszi a nagy kérdést: "És kocsid milyen van?" :DD Bearanyoztad az estém, köszönöm!
2015. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
42%
Ez a tipikus panelproli nyelvezet, "meg lett nézve" és társai. Szar ügy, hogy csak a kínai adidas-ra telik, oszt a mekibe vagy a gyros-osnál van a randi, meg sietni kell a buszra :D.
2015. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
14%

leleszek pontozva az tuti....

En is szeretem,a jo anyagi korulmenyeket. En sem adok lejjebb... 1 ferfin en is a ruhat neztem,es az arcat. Ha helyes de valami suttyom drogos felőlem lehet milliardos is...

Es lam lam. a "luxus" eletbol mi lett? egy jól kereső de nem milliomos volegenyem,dolgozunk,de megvan mindenunk ami csak kell... Kocsi,lakas. Engem is ugy neveltek hogy nezzem meg hogy ki is az illeto. Nem vetem meg a szegeny reteget,mert OK is emberek,de az milyen mar pl hogy a csaj keres 800E ft-t a csavo meg 90-ert gurcol 1 gyarban? :) tulajdonkeppen en tartanam el nem ? mindenki a sajat "fajtaja" kozul valasszon.

2015. ápr. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
86%

Amikor elolvastam a kerdest az elso gondolatom az volt:


Almodik a nyomor :)

2015. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!